Back to Question Center
0

Zastaviť spam! Semalt Expert vysvetľuje, ako chrániť váš e-mail

1 answers:

V rokoch od narodenia internetu, jeden problém pretrváva napriek veľkému úsiliu zabiť ho. Nevyžiadaná pošta. Každý ho nenávidí. Každá e-mailová platforma robí to, čo môže, aby ju minimalizovala, ale opýtajte sa kohokoľvek a oni vám povedia, že naďalej dostávajú príliš veľa spamu. To je čiastočne preto, že ľudia poskytujú informácie o sebe, bez toho, aby o tom v skutočnosti premýšľali. Nemusíte sa prihlásiť do zoznamu e-mailov, aby ste sa dostali do zoznamu spamov niekoho. Majú svoje spôsoby, ako vás nájsť, a to aj bez vášho priameho súhlasu.

Najlepšia obrana, ktorú máte ako používateľ na zníženie množstva nevyžiadanej pošty, ktorá sa dostala do vášho e-mailu, skrýva váš e-mail. Je to koncept, ktorý nie je všeobecne známy, ale funguje. Lisa Mitchell z Semalt poskytuje 5 presvedčivých spôsobov, ako to urobiť.

  • Skryť to za test

Scr.im je bezplatný nástroj, ktorý vytvára jedinečnú adresu URL pre vašu e-mailovú adresu. Zadajte svoju e-mailovú adresu a scr.im vytvorí URL, ako aj kódovanie, ktoré môžete používať na sociálnych médiách, HTML dokumentoch a vo fórach. Tým sa zabráni tomu, aby ľudia kopírovali váš textový e-mail a používali ho podľa vlastného uváženia. Ak vás niekto chce posielať prostredníctvom e-mailu, kliknú na adresu URL, ktorá ich privedie k testu, ktorý musia prejsť pred získaním vašej skutočnej e-mailovej adresy. Je to test, ktorý roboty a automatizované skripty nemôžu prejsť.

  • Skryť to v obraze

Nástroje ako E-mail Icon Generator vytvárajú obrázky, ktoré obsahujú vašu e-mailovú adresu ako obrázok CAPTCHA. To tiež hostí obraz a podobne ako scr.im poskytuje kódovanie pre použitie na rôznych miestach.

  • Zacvičte to

Ktokoľvek môže implementovať túto metódu s nízkou technológiou, ktorá skrýva vašu e-mailovú adresu od robotov. Jednoducho znamená, že každý prvok vašej adresy sa napíše ako slovo. Napríklad info@abc.com vyzerá takto, keď je kódovaný - info na adrese abc dot com Neexistuje automatizovaný proces, ktorý by to rozpoznal ako e-mailovú adresu.

  • Zakódujte ho

Mailto Encoder je príkladom nástroja, ktorý vám môže poskytnúť toto riešenie. Keď zadáte svoju e-mailovú adresu, nástroj ju dekóduje a vytvorí sériu čísel, písmen a symbolov, ktoré nemajú zjavnú logiku. Spambots sa budú pohybovať hneď za ním.

  • Nepoužívajte to

Posledné riešenie je najjednoduchšie. Len nedávajte svoju e-mailovú adresu. Alebo niektorí ľudia nastavili e-mailové adresy, ktoré sú len pre spam. Tretia možnosť, ktorá úplne zabráni zdieľaniu e-mailovej adresy, je použiť nástroj ako WHSPR! ktorý vám umožňuje vytvoriť dočasný formulár, ktorý bude preposielať správy na váš e-mail. Toto je iná metóda, ktorá využíva CAPTCHA. Na odoslanie správy odosielateľ musí predložiť test CAPTCHA.

E-mail je v súčasnosti preferovaným spôsobom komunikácie pre mnoho ľudí a subjektov. Či už komunikujete s priateľmi a rodinou, ktorí žijú ďaleko, obráťte sa na potenciálnych zamestnávateľov alebo zamestnancov alebo sa uistite, že viete o všetkých predajoch vo vašom obľúbenom obchode, potrebujete e-mailovú adresu. Nepotrebujete ani nechcete spamovať. Vyskúšajte ktorúkoľvek z vyššie uvedených metód, ak chcete obmedziť množstvo nežiaducich správ, ktoré sa zobrazujú vo vašej doručenej pošte alebo priečinku s nevyžiadanou poštou Source .

November 23, 2017