Back to Question Center
0

Tipy na optimalizáciu obrazu z Semaltu

1 answers:

Žijeme vo vizuálnom svete a význam optimalizácie obrazu nemožno ignorovať. Vysoko kvalitné obrázky robia vašu webovú stránku atraktívnejšou a podnecujú množstvo ekologického obchodu. Bez správneho obsahu a optimalizácie obrazu sa vám nikdy nedarí dosiahnuť požadované výsledky. Optimalizácia obrazu je výhodná mnohými spôsobmi, napríklad poskytuje lepšiu používateľskú skúsenosť, zvyšuje čas načítania stránky a ponúka lepšie možnosti hodnotenia. Technológia vizuálneho vyhľadávania v posledných mesiacoch zaznamenala výrazné pokroky a vyhľadávačov nedokáže identifikovať obsah obrázkov. Takže závisia od textu vašich obrázkov, aby pochopili, čo sú obrázky a ako súvisia s témami alebo článkami - giochi da parete per bambini. Tu sú popredné tipy na optimalizáciu obrázkov pre správcov webových stránok a blogerov, ktoré ponúka Max Bell, manažér úspechu zákazníka Semalt .

Obrazové obrázky nemôžu pomôcť v SEO:

Ak chcete, aby sa vaše obrázky objavili na webových stránkach, mali by ste mať plný prístup k zásobám. Obrazové obrázky však nemôžu pomôcť v SEO, pretože by ste museli pokračovať s on-page a off-page SEO samostatne. Veľa stránok je preplnených rovnakými obrázkami, takže by ste mali premýšľať nad jedinečnými a príťažlivými obrázkami, ktoré sa nikdy nepoužili. Aj keď sú optimalizované zásoby, budú mať rovnaké efekty alebo SEO výhody ako pôvodné obrázky.

Používajte obrázky s vysokou kvalitou:

Vo všetkých svojich článkoch je dôležité používať jedinečné a vysokokvalitné fotografie. Čím viac inovatívnych obrázkov používate, tým lepšie vaše šance sú vo vyhľadávačoch. Originálne obrázky znamenajú, že by ste mali používať fotografie bez autorských práv. Ak nemáte prístup k funkciám Shutterstock alebo Getty Images, môžete pomocou fotoaparátu fotografovať vo vlastnej domácnosti. Poskytnite svojim návštevníkom množstvo informácií o vašej značke a to je možné iba s vizuálne pôsobivými videami a fotografiami.

Poskytnite svojim zákazníkom pohľad na vašu spoločnosť alebo poskytnite vysokokvalitný obraz produktu, na ktorý budú vaši návštevníci reagovať.

Mnohí používatelia ignorujú fotografie. Vysokokvalitné originálne obrázky umožňujú vyniknúť vo výsledkoch vyhľadávania, zobrazovať osobnosť vašej značky a prilákať viac ľudí na vaše webové stránky .

Dávajte si pozor na autorské práva:

Bez ohľadu na obrázok, ktorý ste vybrali, mali by ste sa uistiť, či sú obrázky voľne použiteľné, a neexistujú žiadne konflikty týkajúce sa autorských práv. Ak máte prístup k aplikáciám Shutterstock, Getty Images, DepositFiles alebo iným podobným platformám, môžete použiť toľko fotografií, koľko chcete, bez obáv o konflikt v oblasti autorských práv. Ak však nemáte licencie na používanie svojich obrázkov, budete musieť čeliť nákladnému súdnemu konaniu. Podľa zákona DMCA (Digital Millennium Copyright Act), používatelia nemôžu používať niečí obsah a obrázky, pretože by mohli porušovať autorské práva.

JPEG je najlepšie:

Existujú rôzne formáty obrázkov, ale JPEG je najlepší a najrozšírenejší formát obrázkov. Poskytuje veľa možností na zachovanie kvality obrázkov pri zmene veľkosti alebo kompresii. Môžete hrať s farbami, vzormi a tieňmi, aby ste sa uistili, že posledný obrázok je podľa rozloženia vášho webu a obsahu. Je pravda, že obrázky JPEG sa ľahko komprimujú a môžu sa používať v malých aj veľkých veľkostiach.

Obalenie:

Pokiaľ ide o SEO, je dôležité pomenovať vaše obrázky. Mali by ste vytvoriť krátke, ale úplné názvy vašich obrázkov a uistite sa, že hlavné kľúčové slovo sa pridá do týchto mien. Google, Yahoo a Bing budú môcť ľahko prehľadávať váš obsah a obrázky, ak sú kľúčové slová a frázy správne používané.

November 24, 2017