Back to Question Center
0

Tipy na optimalizáciu obrázkov od spoločnosti Semalt Expert

1 answers:

Snímky, ktoré nie sú optimalizované, môžu viesť k vážnym následkom spojeným s výkonom webových stránok. Vo väčšine prípadov, keď je vaša rýchlosť na webových stránkach veľmi pomalá, najväčšia časť viny nesie "neoptimalizované" obrázky. Náš súčasný svet sa vyznačuje konkurenciou v takmer všetkých odvetviach. To je dôvod, prečo pomalé webové stránky jednoducho nemôžu prežiť teplo.

Jason Adler Semalt Customer Success Manager, varuje, že ak používateľ navštívi vašu stránku a cíti, že trvá o jednu sekundu dlhšie, ako je zvyknutý, je veľmi pravdepodobné, na webovú stránku vášho konkurenta, ak sa načíta pomerne rýchlejšie - vps brasileiro windows.

Ako sa ubezpečujete, že vaše fotografie nespomalujú vaše stránky?

Zvážte použitie týchto sedem tipov na optimalizáciu obrázkov na zlepšenie SEO:

1. Používajte originálne fotografie s vysokou kvalitou

Toto je základná pravda, ktorá sa vzťahuje na všetky typy obsahu webových stránok. Na vašich stránkach potrebujete jedinečné a originálne obrázky, ak sa snažíte poskytnúť lepšie používateľské prostredie. Ak môžete fotografovať s kvalitnou kamerou alebo získať návrhárov, ktorí dokážu vytvoriť originálne fotografie, lepšie šance, že vaše stránky budú musieť byť vysoko hodnotené.

Pokušenie používať fotografie fotografie môže byť pochopiteľne vysoké. Naozaj nechcete mať fotografiu, ktorú majú milióny ďalších stránok.

2. Zlepšite obrázky pomocou nástrojov

Používatelia ako obrázky, ktoré sú nielen lákavé, ale aj personalizované. Nástroje na úpravu fotografií sú veľmi rozšírené po celom internete. Vždy si môžete nájsť vhodný nástroj na pridanie niečoho k vašim snímkam skôr, ako ich budete online.

Či už chcete pridať text, jedinečnosť, osobnosť alebo potrebu zvýšiť jeho odvolanie, existuje nástroj na to. Využívajte nástroje na úpravu fotografií na vytváranie obrázkov, ktoré vyčnievajú a poskytujú vašim stránkam okraj.

3. Popisné a názvy súborov bohaté na kľúčové slová

Osvedčené postupy v oblasti SEO zdôrazňujú dôležitosť zahrnutia kľúčových slov do názvov súborov, ktoré popisujú obrázok. Takýto názov informuje vyhľadávače o obrázku a to, čo je v ňom.Ak stiahnete obrázky, nahradiť predvolené pomenovanie niečím, čo popisuje obraz v najlepších možných termínoch. 4. Zmenšiť veľkosť obrázkov

Môžete znížiť veľkosť súboru bez zníženia kvality obrazu. Zmenou veľkosť a kompresiami obrázkov môžete významne zlepšiť rýchlosť stránky.

Použite funkciu "Uložiť pre web" programu Adobe Photoshop, aby ste zabezpečili, že obrázky, ktoré na vašom webe skončia, budú mať optimálnu veľkosť.

5. Použite správny formát súboru

Existujú tri spoločné formáty obrázkov: JPEG, PNG a GIF.

JPEG je najpopulárnejší formát, pretože udržuje veľkosť obrázkov malú. GIF sa väčšinou používa pre animácie a jednoduché umenie. Podporuje transparentné pozadie a je preto ideálny pre firemné logá a iné prvky webových stránok. PNG je modernejšia alternatíva k JPEG a GIF. Tento formát podporuje priehľadnosť, má automatickú gama korekciu a lepší farebný rozsah.

6. Optimalizovať obrázok alt text a titul

Alternatívny text a názov obrázka by mali byť správne vytvorené, aby pomohli vašim webovým stránkam dosiahnuť lepšie hodnotenie v SERP a poskytnú dobré užívateľské skúsenosti.

Alt text je možno najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby sa vaše produkty objavili vo vyhľadávaní webových stránok a obrázkov Google.

7. Vytvorte súbory Sitemap pre vaše stránky

Sitemap obrázkov poskytujú vyhľadávacím nástrojom informácie o obrázkoch, ktoré sú k dispozícii na webových stránkach. Aj keď kód JavaScript načíta obrázok, mapa stránok umožňuje týmto motorom nájsť obrázky. Vytvorenie súboru Sitemap zahŕňa pridanie informácií o obrázkoch na stránke. Toto sa robí pre každú adresu URL uvedenú v súbore Sitemap.

Optimalizácia obrázkov pre SEO rozhodne stojí za námahu. Vaše stránky sa načítajú rýchlejšie a návštevníci môžu rýchlo získať to, čo chcú. Pomalé webové stránky trpia stratou viditeľnosti, znížením konverzných kurzov a tým aj predajom a výnosmi. Uvedené tipy vám pomôžu vyhnúť sa týmto stratám.

November 24, 2017