Back to Question Center
0

Spýtajte sa Semalta Ako vyhrať boj proti Darodar Referral Spam

1 answers:

Je dôležité zablokovať spamový odkaz darodar.com vo vašej službe Google Analytics skôr, než bude príliš neskoro a falošná návštevnosť, ktorú zlý chalan spoofs na váš účet, znižuje vašu pozíciu vyhľadávača . Najlepšou možnosťou je vytvoriť vo svojom nástroji Google Analytics filtre názvu hostiteľa. Našťastie nám spoločnosť Google poskytla veľa užitočných tipov a návodov ako vytvoriť vopred definované filtre, aby ste vylúčili návštevnosť od darodar.com zo svojho účtu. Ak ste si v prehľadoch služby Google Analytics všimli nejaké nezvyčajné odkazy na sprostredkovanie, ktoré vás presmerujú na partnerské odkazy eBay - come allestire un parco giochi per bambini.com a Amazon.com, povedzme vám, že ruský podvodník zhromaždil veľa sledovacích ID služby Google Analytics a obsahoval škodlivý softvér vo všetkých ne. Je pravdepodobné, že vaše webové stránky dostávajú škodlivú návštevnosť, pretože tiež identifikoval vaše ID sledovania.

Oliver King Semalt Customer Success Manager vysvetľuje, že tento ruský chlap používa všetky tieto ID na ping Google Analytics bez zobrazenia vašich webových stránok. Okrem toho odošle konkrétnu adresu URL pre sprostredkovateľa a pokúsi sa oklamať službu Google Analytics. Uvedená webová adresa sa zobrazí na vašich webových stránkach a presmeruje vás na partnerské prepojenie, ktoré zbytočný človek zanechal. Najčastejšie sa používajú Amazon a Alibaba ako affiliate links, ale zlý človek vložil veľa affiliate odkazov a presmeroval používateľov v nádeji, že predá svoje produkty na internete a získať nejaké provízie. Väčšina obchodných webových stránok obnovuje ID affiliate v súboroch cookie na niekoľko dní a zlé chlapci stále zarábajú peniaze cez vaše stránky.

1. Niektorí ľudia vás požiadajú o zmenu súboru .htaccess na vašom webe, ale to je dobré pre nič, pretože zlý chlap nebude navštevovať vaše webové stránky.

2. Nemá to vplyv na vaše stránky, takže by ste sa nemali obávať. Namiesto toho ovplyvní vašu správu o analýze a miera odchodov môže byť zvýšená.

3. Adresárové adresy URL budú mať vaše ID sledovania služby Google Analytics. Tento ruský chlap určí, kto navštívil adresy odkazov pred tým, ako ich presmeruje na svoje partnerské odkazy.

4. Prvý majetok vo vašom účte Google Analytics bude momentálne zasiahnutý - vlastníctvo s vaším identifikátorom sledovania skončí písmenom "I."

5. Affiliate ID sú uložené v súboroch cookie, čo nespôsobuje žiadne problémy pre váš počítač ani vaše webové stránky. Ale ten odškodnenie odmení za provízie a zálohy.

6. V prípade nových a základných stránok by ste mali vo svojom nástroji Google Analytics zablokovať spam pomocou preddefinovaných filtrov názvov hostiteľov.

Spam o sprostredkovaní webových stránok bol jedným z hlavných problémov a je formou umelého prenosu, ktorý ruší hodnotenie webu na internete. Mali by ste mať na pamäti, že žiadni ľudia navštevujú vaše webové stránky. Namiesto toho spam návštevnosti darodar.com navštívi vašu stránku, vytvára zobrazenia a tieto útržky sú zaznamenané v účte Google Analytics. Takže ak ste si niekedy všimli špičku v návštevnosti návštevnosti svojho účtu Analytics, môžete mať záujem o vytvorenie filtrov alebo zmenu nastavení súboru .htaccess. To zabráni tomu, aby zlý chlap presmeroval svojich návštevníkov na svoje webové stránky na základe provízie.

November 24, 2017