Back to Question Center
0

Skvelé tipy od Semaltu o tom, ako sa vyhnúť škodlivému softvéru

1 answers:

Malware je najbežnejšou hrozbou pre počítač užívateľa internetu. Okrem toho, malware je najjednoduchšie nebezpečenstvo, ktorým sa treba vyhnúť. Rozvoj inteligentných a bezpečných zvykov prehliadania môže chrániť počítač pred malware a inými nebezpečenstvami, ako sú vírusy. Podstata bezpečných zvykov prehliadania zahŕňa učenie, ako vytvoriť a vyhnúť sa podozrivým stránkam.

Vedúci úspešného zákazníka úspešného Semaltu , Jack Miller, načrtáva v článku ďalšie dôležité techniky, ako zabrániť škodlivému softvéru - what does long term care insurance cost.

Predovšetkým musia byť zabezpečené všetky počítače. Hlavným účelom zabezpečenia počítačov na zníženie zraniteľnosti zariadenia voči škodlivému softvéru. Dôležité antimalware a antivírusové programy na zabezpečenie počítačov zahŕňajú Kaspersky, Norton a Bitdefender. Softvér môže zablokovať vírusy pred napadnutím počítača a po inštalácii môže odstrániť škodlivý softvér. Často príznaky škodlivého softvéru môžu byť neviditeľné. Bolo by však potrebné spustiť pravidelné vyhľadávanie, aby sa zistilo, že akékoľvek vírusy môžu uniknúť bez upozornenia. Malware navyše využíva bezpečnostné chyby v operačnom systéme a inom programe. Takže dôležitým krokom k ochrane počítačov je udržiavať prehľadávač, operačný systém a ďalší softvér aktualizovaný.

Po druhé, on-line používatelia by mali pravidelne zálohovať svoje súbory..Niektoré škodlivé programy môžu poškodiť alebo vymazať údaje uložené na počítačových jednotkách. Okrem toho je príprava na pravdepodobnosť straty údajov oveľa lacnejšia a jednoduchšia ako pokus o informácie po vírusovom útoku. Najbežnejšou technikou zálohovania súborov je služba zálohovania online a kopírovanie súborov na externý disk.

Po tretie, odvrátenie podozrivých spojení. Väčšina vírusov sa nainštaluje kliknutím na stiahnutie. Často sú stránky skryté ako skutočné odkazy. Z tohto dôvodu je možné zabrániť škodlivému softvéru tým, že viete, ako vyzerajú podozrivé webové stránky. Napríklad reklamy na stránkach vyzerajú ako diagnostika alebo systémové hlásenia upozorňujúce používateľa internetu, že niečo nie je v poriadku s počítačom. Niektoré reklamy, ktoré sa zobrazujú ako texty označujúce používateľov, získali cenu a nasmerovali ich, aby ich nárokovali späť, sú podozrivé odkazy.

Napokon, používatelia internetu, vývojári a majitelia stránok by sa mali naučiť, ako vytvoriť podozrivé webové stránky. Ak používateľ online nie je istý, či je sťahovanie alebo webové stránky bezpečné, stránka by sa mala zatvoriť bezprostredne pred návštevou stránky. Preto pri prehliadaní neznámych webových stránok musia byť používatelia opatrní. Ak chcete začať, opýtajte sa priateľov, ak majú skúsenosti s webovými stránkami alebo ak sú renomované. Po druhé, vyhľadajte dôležité informácie o webových stránkach. Vyhľadajte informácie o lokalite. Vyhľadávacie nástroje ako Google by sa mali používať na vyhľadávanie informácií o spoločnosti, ktorá prevádzkuje webové stránky, vyhľadávať recenzie ostatných používateľov a príspevkov. Po tretie skontrolujte pruhy adresárov prehliadačov. Väčšina škodlivých stránok je navrhnutá tak, aby sa zobrazovali ako renomované odkazy. Adresný panel sa teda môže použiť na vytvorenie reálnych miest. A nakoniec, diagnostický nástroj Google pre bezpečné prehliadanie by mal byť spustený na webových stránkach. Používatelia internetu musia kopírovať a vložiť adresu URL odkazu do vyhľadávacieho poľa na diagnostickom webe a potom kliknúť na tlačidlo vyhľadávania. Táto operácia zobrazí bezpečnostnú správu.

November 23, 2017