Back to Question Center
0

Semalto - Bloqueio de Anúncios E Como Isso Afeta Seu Negócio

1 answers:

Veľké množstvo používateľov internetu po celom svete a nájdenie potreby inštalácie blokovacích adries pre bezproblémové prehliadanie. Spoločnosť Google dokonca urobila kroky na to, aby reagovala na túto potrebu tým, že do svojich nových verzií prehliadača Chrome zavedie blokovanie reklám. Tento krok je spôsobený všeobecným negatívnym náladám, ktoré zdieľajú mnohí spotrebitelia v oblasti reklamy a marketingu - stufe a legno usate. Takže okrem snaženia a konfrontácie s vnímaním reklám zo strany spotrebiteľov musia byť značky tiež konfrontované s dopadom týchto blokátorov reklamy na ne.

Igor Gamanenko Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje, prečo sa niektoré značky stále necítia ohrozené reklamnými blokátormi. Je to preto, že opúšťajú tradičnú marketingovú stratégiu a nahrádzajú ju novým konceptom známym ako nelineárny marketing. Nelineárny marketing sa vzťahuje na taktický prístup, ktorý používajú značky ako Red Bull a Starbucks, aby ich značku preniesli do života potenciálnych zákazníkov. Tento prístup bol vyvinutý po identifikovaní nových poznatkov o rozhodovacom procese spotrebiteľov.

Dlhodobo sa proces rozhodovania spotrebiteľa považoval za lineárny proces, zatiaľ čo v skutočnosti to nie je..Tradičná koncepcia spočíva v tom, že vedomie potreby konečne vedie k jej zakúpeniu, zatiaľ čo nelineárny model, s ktorým sa mnohí môžu v reálnom živote týkať, ukazuje, že neexistuje žiadna konkrétna postupnosť, ktorá by viedla k nákupu produktu. Niektorí spotrebitelia si kúpia značku ešte predtým, ako si ju uvedomia, iní identifikujú niekoľko značiek ako prvé pred nákupom, neexistuje definitná reťazová štruktúra.

Takže akým spôsobom nelineárny marketing pomáha obísť reklamné blokátory a negatívny postoj ľudí k tradičným marketingovým metódam? Na úvod je nelineárny marketing strategickým prístupom namiesto série taktík. Neprerušuje pasívne skúsenosti spotrebiteľov, ale umožňuje im byť aktívnymi účastníkmi. Vezmite napríklad značku Red Bull. Namiesto toho, aby sa značka pokúsila presvedčiť spotrebiteľov, aby si kupovali svoje výrobky, sa stáva súčasťou života spotrebiteľa prostredníctvom podujatí, športových doložiek a vlastníctva športových tímov. Týmto spôsobom môžu stavať skúsenosti okolo svojich očakávaní a záujmov zákazníkov.

Spoločnosti Swatch a Starbucks implementovali aj nelineárny marketing, ktorý obišiel tradičné marketingové a reklamné taktiky. Napríklad, namiesto toho, aby ste len umiestnili logo na stranu budovy, pravdepodobne vytvorili povedomie, dali hodiny, ktoré by ľudia mohli skutočne používať a súčasne sa do značky zapájali.

Ak ste novým konceptom nelineárneho marketingu a dúfate, že bude fungovať, odporúča sa identifikovať niektoré značky, ktoré ho už implementovali a učili sa z nich. Najdôležitejšie je, aby ste vedeli, že to nie je reťazová taktika, je to stratégia, ktorú sa značka rozhodne prijať na vstup na trh.

Ak chcete získať ďalšie informácie, môžete zvážiť sledovanie tohto videa https://youtu.be/JiJ905EDk0k , aby ste sa dozvedeli všetko o nelineárnom marketingu a o tom, ako značky na celom svete prinášajú pre ne prácu.

November 24, 2017