Back to Question Center
0

Semalt: Upozornenie! Táto aplikácia je Vlk v ovčím oblečení

1 answers:
-->

Spravodajstvo bolo o tom, že v obchode Google Play boli zaznamenané falošné verzie slávnej hry Pokémon Go, známeho malware podvodu v službe Google. Správy objasnili súčasný problém. Falošné aplikácie môžu byť škodlivé; v tom zmysle, že môžu zamknúť zariadenia hneď, ako sú nainštalované.

Artem Abgarian Senior (12) Senior Customer Success Manager povedal, že používatelia musia reštartovať svoje telefóny alebo nainštalovať Správcu zariadenia Android, aby odblokovali svoje telefóny - ssl con.

Zvyčajne škodlivé aplikácie spôsobujú problémy, ktoré môžu mať negatívny vplyv na výkon vášho telefónu, a preto sú zbytočné. Navyše škodlivé aplikácie majú tendenciu zobrazovať reklamy, ktoré tvrdia, že váš telefón infikoval nebezpečný vírus. Takéto aplikácie tiež upozorňujú používateľov, že predávajú drahé nástroje na skenovanie svojich zariadení na odstránenie nebezpečného škodlivého softvéru. Vyzýva používateľov na nákup nástrojov.

Spoločnosť Google prostredníctvom svojich snáh účinne odstránila niektoré z týchto trójskych koní z Obchodu Play. Okrem toho naďalej objavuje skryté tie ako malware Judy. Judy, ktorá infikovala zariadenia so systémom Android aj IOS, napadla v čase, keď bola objavená, takmer 36 miliónov zariadení Android.

Každá populárna aplikácia môže byť stále vystavená riziku kopírovania týmto spôsobom. Pred stiahnutím aplikácií z Obchodu Google Play však môžete prejsť niekoľkými potrebnými krokmi:

  • Vyhnite sa obchodom s aplikáciami tretích strán. Napriek tomu, že aplikácia Google Play Store skúma aplikácie, tieto vírusy sa stále nachádzajú v obchodoch Play. Z tohto dôvodu je pravdepodobnejšie, že škodlivý softvér sa nachádza v obchodoch s aplikáciami tretích strán, ktoré sú len overenou aplikáciou. Preto je žiaduce zabrániť takýmto obchodom s aplikáciami.
  • Overte meno výrobcu aplikácie. Keďže je chybne prevzatá falošná aplikácia, potvrďte správne meno vývojára aplikácie.
  • Prečítajte si recenzie aplikácií. Zatiaľ čo v obchode s aplikáciami skontrolujte recenzie používateľov. Tiež vyhľadajte recenzie expertov a technických publikácií. Hodnotenia používateľov sú užitočné pri odhaľovaní škodlivých aplikácií.
  • Nainštalujte bezpečnostný softvér. Mnohé spoločnosti ponúkajú antivírusy PC a ich mobilné verzie, vrátane programov AVG, Bitdefender, Avast a Kaspersky. Takýto bezpečnostný softvér je možné získať za malý ročný poplatok a po nainštalovaní skenuje všetky vaše nainštalované aplikácie a tiež vás varuje, keď zistí infikované webové stránky.
  • Aktualizujte svoj operačný systém Android. Uistite sa, že si stiahnete najnovšie verzie aplikácií a aktualizácií operačného systému, aby ste chránili váš telefón pred najnovšími hrozbami.
  • Sledujte bezpečnostné správy. Softvérové ​​bezpečnostné spoločnosti objavili väčšinu bezpečnostných porušení a trójske kone. V tomto prípade poskytovateľ antivírusového programu ESET. Lukas Štefanko, výskumník v oblasti malwaru vo svojej správe, poznamenal, že niektoré falošné aplikácie vytvárajú zámok obrazovky ransomware v obchode Google Play. Situácia, ktorá vás uzamkne z vášho zariadenia a odomkne vaše zariadenie za podmienky, že zaplatíte počítačového zločinu.

    V rámci zabezpečenia zabezpečte zálohovanie zariadenia, pretože by ste mohli náhodne stiahnuť škodlivú aplikáciu. Potom môžete zariadenie obnoviť z výroby. Preto môžete obnoviť dáta bez vírusu a potom spustiť aplikáciu zabezpečenia, aby sa vaše zariadenie udržalo čisté.

    November 23, 2017