Back to Question Center
0

Semalt: Techniky, ktoré vás zabránia pred škodlivým softvérom a spamom

1 answers:

Podvodníci používajú sociálne siete ako platformu na dlhodobé šírenie malwaru a spamu. Získanie škodlivého softvéru alebo spúšťanie určitých typov nevyžiadanej pošty je nevyhnutné pri používaní Facebooku, obrovského sociálneho siete.

Avšak Artem Abgarian Senior manažér riadenia úspešných zákazníkov uvádza, že spamu a malware sa dá pri používaní Facebooku vyhnúť mnohými spôsobmi. Prijatie proaktívnych opatrení môže chrániť jeden z najväčších a najnovších malware a spam na Facebooku - umzugsfirma zã¼rich preise. Navyše hlásenie škodlivého softvéru a vírusov je užitočné v boji proti takýmto nebezpečenstvám na platforme sociálnych sietí.

Internetoví experti tvrdia, že v jednom okamihu používali e-maily kybernetickí podvodníci a hackeri šírenie škodlivého softvéru a vírusov na internete. V súčasnosti populárnosť sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter a Instagram, ktorá predstavuje viac ako dve miliardy používateľov na celom svete, urobila úlohu zdieľania škodlivých internetových hackerov veľmi ľahko. Napríklad podľa nedávnej štúdie výskumníci Riverside zistili, že takmer polovica z 12000 účastníkov Facebooku bola náchylná na malvéru a podvod. Toto ukázalo, ako ľahko internet klamanci sú schopní hackovať každý účet Facebook. Väčšina podvodov počas výskumu zahŕňala starú návnadovú techniku ​​ponúkania darčekov ako "bezplatný iPhone" z príspevku na Facebook.

Ako môže používateľ rozpoznať a zabrániť spamu a škodlivému softvéru na platforme Facebook?

Podľa internetových špecialistov je najťažšia vec, ktorú je možné dešifrovať pri používaní správ Facebooku, či ide o správu od priateľa alebo od podvodníkov, ktorí poškodili účet niekoho. V tejto situácii sú používatelia internetu upozornení na to, že kliknú na ľubovoľné poskytnuté odkazy, ktoré vyzerajú ako podozrivé. Často hackerom odvodené alebo falošné príspevky od predplatiteľov Facebooku obsahujú odkazy na externé stránky, ktoré vyžadujú, aby obeť vyplnila alebo poskytla osobné informácie. Okrem toho takéto ponuky používajú kľúčové slová ako Deal, Wow, OMG a Free. Používatelia Facebooku si musia pripomenúť, že sieť umožňuje odosielanie všetkých typov odkazov bez počiatočného filtrovania. Znamená to, že napadnuté účty Facebooku alebo skutoční používatelia účtu môžu uverejňovať skrátené odkazy, ktoré možno presmerujú na stránku s phishingom alebo škodlivou stránkou.

Facebook obsahujú aj iné nástroje než antispyware alebo antivírus, ktoré používatelia sociálnych sietí môžu na svojich zariadeniach spustiť na ochranu identit. Zachovanie alebo spustenie aktualizovanej kópie antivírusového alebo antispywarového softvéru je preto rozhodujúce pre ochranu vášho počítača pred škodlivým softvérom a spamom. Používatelia Facebooku sú navyše povzbudzovaní, aby sa vzdelávali v technikách, ako zabrániť škodlivému softvéru na sociálnych sieťach, ako je Facebook. Spoločnosť Facebook má tiež sekciu "Novinky", ktorá vzdeláva používateľov o spamoch a malwaru. Táto časť poskytuje návrhy, ktoré môžu používatelia použiť na ochranu svojich zariadení pred škodlivým softvérom.

Ako môže používateľ služby Facebook hlásiť spam, malware alebo napadnutý účet?

Ak používateľ podozrieva akýkoľvek príspevok obsahujúci spam alebo škodlivé odkazy, môže to nahlásiť na Facebook prostredníctvom bezpečnostných stránok. Používatelia môžu tiež kliknúť na tlačidlo "X", ktoré sa zobrazí v pravom hornom rohu príspevku. Navyše, kliknutím na položku Nahlásiť video alebo Nahlásiť túto fotku môžete nahlasovať škodlivé videá a fotografie. Problémy súvisiace s hackovaním účtu môžu byť hlásené na sekcii bezpečnosti spoločnosti Facebook, kde sa takéto účty okamžite ukončia až do vyriešenia problému.

November 23, 2017