Back to Question Center
0

Semalt predstavuje zaujímavé fakty o internetových podvodoch a podvodoch

1 answers:

Internetové podvody a podvody sa môžu vyskytnúť kedykoľvek. Každý používateľ internetu je potenciálnou obeťou.Preto je dôležité pochopiť, ako fungujú internetové podvody tak, aby si on-line používatelia, vývojári a vlastníci stránok mohli chrániť svoje ťažko zarobenépeniaze.

Alexander Peresunko, Semalt Správca úspechu zákazníka, v tomto článku načrtáva bežné podvody a podvody, ktoré sa môžu vyskytnúť online aj offline.

Začať s krádežou identity označuje používanie osobných údajov inej osobyako je číslo sociálneho poistenia, dievčatko alebo meno matky na spáchanie trestných činov. Používatelia internetu by si mali uvedomiť, že používajú totožnosť iných ľudíje vysoko nezákonné, ako bolo vyhlásené v januári 2010 - ubiquiti unifi windows service.

Po druhé, podvod s identitou odkazuje na používanie identity inej osoby (či už ide omŕtvych alebo žijúcich), alebo dokonca pomocou falšovania identity podvodníkmi. Napríklad uplatňovanie vízovej karty na meno zosnulého. internetpodvodníci vyhľadávajú osobné údaje, ako sú mená používateľov alebo heslá, dátum narodenia, úplná adresa, číslo sociálneho poistenia a celé mená preako aj informácie o kreditných kartách, on-line služby a podpisy s úmyslom spáchať internetové trestné činy.

Tretí typ internetového podvodu sa týka kreditných a debetných kariet. Debetná kartapodvod na internete sa vyskytuje, keď podvodník premiestni informácie o karte z jeho pásky alebo čiarového kódu, aby duplikoval kartu..Vykonáva hopoužitie skimming stroja, ktorý naskenuje zadnú stranu kreditnej / debetnej karty a zachytáva dôležité informácie (napríklad číslo účtu a účetmená) a bez akéhokoľvek kontaktu s kartou. V extrémnych prípadoch môže ten istý stroj čítať kolík konkrétnej karty.

Ďalej, phishing, známy aj pod značkou spoofing, je podvod online, ktorý zahŕňavytváranie textových správ, webových stránok a e-mailov internetových zločincov, aby vyzerali, akoby pochádzali z legitímneho pôvodu. Správy sa používajú vzhromažďovanie citlivých, osobných a finančných údajov o používateľovi. Fázové textové správy alebo e-maily sú určené na spúšťanie reakciepoužívateľom internetu. V tomto ohľade môže obsah obsahovať tón, ktorý si vyžaduje naliehavú odpoveď, vzrušujúce alebo narušujúce informácie alebo použitiefalošné vyhlásenia alebo informácie. Texty phishingu nie sú často personalizované.

Podvodný poplatok za podvody je internetový podvod, ktorý niektoré firmy používajú pri poskytovaní pôžičiekjednotlivcom. Hlavnými cieľmi sú ľudia so zlým úverovým ratingom alebo ktorí nemôžu mať nárok na pôžičky inštitúcií / bánk. Používajú frázy, ako napr"Nemáte úverový rating?" alebo "Máte zlú úverovú históriu?" Akonáhle je internetový používateľ zahnutý, podvodníci podnecujú proces podvodužiadať o paušálnu sumu hotovosti vopred, aby získali prístup k pôžičke. Po prijatí peňazí miznú podvodníci.

Loterie (alebo rozdelenie výhier) sa vzťahuje na masové marketingové internetové podvody, kde obetedostávať upozornenia prostredníctvom e-mailov, telefónu alebo správ, ktoré ukazujú, že získali peniaze alebo ceny. Napriek tomu, pred výberom ceny alebo hotovosti,obeť je povinná zaplatiť daň alebo poplatok vopred. Keď obeť peniaze vráti, organizácia zmizne alebo dokonca požiadaviac peňazí. V tejto súvislosti sa verejnosť upozorňuje, že loterie alebo ceny získané v Kanade nepodliehajú žiadnym poplatkom ani daniam.Navyše, ako preventívne opatrenie, používatelia internetu sú povzbudzovaní, aby sledovali lotérie, remízy alebo súťaž, ktoré vstupujú.

November 23, 2017