Back to Question Center
0

Semalt - Ako sa vyhnúť alebo odstrániť škodlivý softvér Mac Defender v systéme Mac OS X v10.6 alebo skôr?

1 answers:

V posledných mesiacoch sa podvody typu phishing zamerali na veľké množstvo zariadení Mac a Linux. Dokonca aj používatelia legitímnych webových stránok sa sťažujú veľa o týchto podvodoch. Často hovoria, že ich počítačové zariadenia sú infikované vírusmi a škodlivým softvérom. Obete sú potom požiadané, aby zaplatili výkupné pred získaním prístupu k svojim osobným počítačom. Je tiež možné, aby nainštalovali antivírusové programy, ktorých cieľom je chrániť ich zariadenia Mac pred možnými útokmi typu phishing a vírusmi - domain ile hosting. Antivírusový program pomáha používateľom udržiavať čísla kreditných kariet a detaily bankového účtu v bezpečí. Takisto chráni svoje údaje pred podvodnými aktivitami vo veľkej miere.

Najslávnejšie nástroje sú MacSecurity, MacDefender a MacProtector. Spoločnosť Apple taktiež spustila rad programov a slobodného softvéru, ktoré automaticky skenujú počítačové systémy a odstraňujú malware Mac Defender a jeho varianty počas niekoľkých minút.

Nik Chaykovskiy, vedúci manažmentu úspešných zákazníkov Semalt , uvádza niekoľko užitočných tipov na ochranu vášho systému pred škodlivým softvérom.

Rozlíšenie

Ak dostanete nejaké upozornenie o malwaru a vírusoch, je lepšie nainštalovať bezpečnostný softvér alebo antivírusový program čo najskôr..Odporúčame vám tiež ukončiť Safari a iné podobné prehliadače, pretože môžu obsahovať veľa vírusov a malware. Namiesto toho môžete použiť buď prehliadač Google Chrome, alebo Firefox, ktorý je oveľa lepšie ako ostatné prehliadače a zaručuje, že váš počítačový systém bude uložený z možných hrozieb. Ak chcete skúsiť niečo nové, Force Quit je komplexný a úžasný prehliadač.

Niektoré z prehliadačov automaticky preberajú a inštalujú podivné súbory a veci. Takisto spustia sériu programov, ktoré môžu obsahovať škodlivý softvér a vírusy. Preto je dôležité, aby ste nainštalovali vo svojom počítači niekoľko škodlivých softvérov a programov čo najskôr. Ak prestane fungovať, odinštalujte ho a zrušte jeho odber. Medzitým by ste nemali zdieľať svoje používateľské meno a heslo s nikým na internete. Vymažte všetky tieto softvéry a programy, aby ste zostali v bezpečí na webe. Preto by ste mali ísť do priečinka Stiahnuť a presunúť inštalátor do koša. Vyprázdnite koš do niekoľkých sekúnd, aby ste na internete nerobili žiadne problémy.

Ako odstrániť vírusy a škodlivý softvér

Ak ste náhodou nainštalovali škodlivý softvér do vášho počítača, bolo by skvelé, aby ste nikomu neposkytli svoje číslo kreditnej karty a heslá ani vtedy, keď poznáte osobu. Je to preto, že keď zadáte svoje informácie, hackeri ich môžu zoznámiť a ukradnúť informácie počas niekoľkých sekúnd. Je tiež pravdepodobné, že peniaze odošlú z jednej banky do druhej. Preto môžete použiť kroky odstránenia a zavrieť skenovanie systému Windows. Potom by ste mali prejsť do priečinka Utility a spustiť súbor aktivity. Potom z rozbaľovacieho okna vyberte možnosť Processes (Spracovanie) a vyhľadajte aplikácie, ktoré chcete odinštalovať. Najčastejšie a obnovené aplikácie v tomto ohľade sú MacSecurity, MacProtector a MacDefender. Akonáhle ste vybrali niektorú z týchto aplikácií, ďalším krokom je kliknúť na možnosť Ukončiť a reštartovať systém Windows. Mali by ste mať na pamäti, že spoločnosť Apple poskytuje svojim používateľom pravidelné aktualizácie zabezpečenia. Takže bez ohľadu na to, či používate zariadenie Linux alebo Mac, môžete tieto aktualizácie využiť.

November 23, 2017