Back to Question Center
0

Semalt: Malware infekcia a ako ju predchádzať

1 answers:

Podvodní umelci môžu zamerať na chytré telefóny a počítače z akéhokoľvek globálneho miesta. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa môže používateľ počítača alebo chytrého telefónu stretnúť s malware. Preto je náročné oznámiť nápady, ako riešiť každú skúsenosť so škodlivým softvérom.

Frank Abagnale, Senior Senior Customer Success Manager, uvádza, že pochopenie malware a jeho charakteristiky je dobrým prístupom k minimalizácii problémov, ktoré môže spôsobiť.

Význam škodlivého softvéru

Škodlivý softvér je škodlivý softvér - preco de oculos oakley. Softvér sa vyskytuje v niekoľkých formách, napríklad vírusy, trojan a spyware. Škodlivý softvér funguje rôznymi spôsobmi. Softvér môže spôsobiť niekoľkonásobný náraz počítača. Softvér môže byť aj spyware, ktorý ukradne osobné informácie alebo monitoruje aktivity počítača alebo používateľa inteligentného telefónu.

Predchádzanie škodlivému softvéru

E-mailová komunikácia zlepšila zdieľanie okamžitých správ, obrázkov, videí, dokumentov a online odkazov. Avšak zločinci môžu používať e-mailovú komunikáciu na odosielanie škodlivého softvéru ničím nepotrebným používateľom. Podvodní umelci zvyčajne odosielajú nevinne vyzerajúce odkazy s odkazmi na online stránky. Oficiálne vyzerajúce e-maily sú vyvinuté, aby ovplyvnili používateľov na stiahnutie škodlivého softvéru. Podvodní umelci rozvíjajú nové podvody denne. Existujú však dve kategórie oficiálne vyzerajúce podvody, ktoré sú bežné.

 • a) Falošné e-maily od súdu - Podvodník navrhuje e-mailovú správu, ktorá informuje užívateľa o súdnom predvolaní..E-mail má odkaz alebo prílohu pre viac informácií. Kliknutím na prílohu alebo odkaz sa škodlivý softvér prevezme do zariadenia.
 • b) Falošné emaily z pohrebných domov - E-mail obsahuje informácie o márnici alebo pohrebe. Má odkaz alebo prílohu, ktorá označuje ďalšie informácie. Otvorením odkazu alebo prílohy sa škodlivý softvér prevezme do zariadenia.

Používatelia počítačov a inteligentných telefónov by mali mať dostatočné znalosti o populárnych podvodoch a útokoch škodlivého softvéru. Nasledujúce tipy sú tiež dôležité pri prevencii problémov s malware:

 • a) Používatelia by mali byť opatrní pri otváraní alebo sťahovaní príloh e-mailov. Súbory môžu obsahovať vírusy, trójsky kôň alebo podozrivý softvér, ktorý oslabuje bezpečnosť počítača. Počítač alebo chytrý telefón môžu stratiť dôležité informácie, ak nie je nainštalovaný ochranný softvér.
 • b) E-mailové správy, ktoré vyžadujú osobné alebo finančné údaje, by sa mali ignorovať. Legitímne organizácie nepožadujú takéto informácie prostredníctvom e-mailu.
 • c) Emaily od obchodníkov online by sa mali overovať, aby sa zabránilo podvodom. Číslo objednávky na predmet e-mailu by malo byť rovnaké ako číslo vytlačeného potvrdenia.
 • d) Ak má e-mailový účet neautorizované aktivity, mal by kontaktovať spoločnosť prostredníctvom originálneho telefónneho čísla
 • .
 • e) Používateľ počítača by mal nainštalovať programy firewall, antivírus a anti-spyware. Ochranné programy by sa mali tiež pravidelne aktualizovať. Niektoré e-maily s phishingom majú programy, ktoré môžu narušiť počítač alebo monitorovať aktivity používateľa. Ochranné programy zabraňujú šíreniu škodlivého softvéru, trójskeho koňa a vírusu. Brána firewall bráni komunikácii s neautorizovanými zdrojmi.
 • f) Zabezpečte, aby bol prehliadač vybavený funkciami proti phishingu. Medzi funkcie patrí panel s nástrojmi, ktorý obsahuje zoznam rôznych phishingových stránok.
 • g) Zálohovanie informácií je dôležité. Používatelia e-mailu by mali zabezpečiť svoje súbory tým, že budú uchovávať zálohy v offline polohách. Zálohovanie chráni informácie v prípade útokov typu malware, trojan a vírusov
 • .
November 23, 2017