Back to Question Center
0

Semalt: Jednoduchý sprievodca blokovania sprostredkovateľov sprostredkovania v službe Google Analytics

1 answers:

Nik Chaykovskiy, odborník z Semalt , ubezpečuje sa, že spam sprostredkovania je jedným z problémov, s ktorými sa momentálne stretávajú správcovia webu. Situácia sa v priebehu rokov zhoršuje, čo znamená, že niekto niekde robí veľa peňazí z vytvárania sprostredkovania spamu.

Spam a sprostredkovanie

Spam sa teraz dostal do svojich prehľadov služby Google Analytics. Spameri hľadajú zraniteľnosti v systéme, aby sa mohli zobraziť v prehľadoch údajov o webových stránkach - parco giochi gonfiabili abruzzo pizza. Robia to s nádejou, že vyvolávajú dosť zvedavosti, že webmaster navštívi ich webové stránky, aby zistili, prečo sú v správe. Problémom je, že nezvyšujú návštevnosť. Dokonca to ani robiť, pretože sú roboty. Používajú kód sledovania JavaScrip použitý službou Google Analytics na vytvorenie upozornenia o návšteve. Výsledkom je skreslenie dôležitých štatistík, ako je miera odchodov a ďalšie prvky, ktoré sa používajú na analýzu angažovanosti. Je nevyhnutné zablokovať sprostredkovanie spamu, ak potrebujete presné údaje, najmä ak sa na ne odvolávajú pri prijímaní marketingových rozhodnutí.

Je ťažké zablokovať sprostredkovanie sprostredkovania, najmä preto, že spameri pracujú veľmi rýchlo, čím zvyšujú mieru spamových hier, ako aj zdroje. Znamená to, že webmasteri potrebujú zlepšiť úsilie, ktoré vynakladajú na odstránenie a čierny zoznam týchto zdrojov. Obzvlášť znepokojujúce sú ľudia, ktorí majú nové stránky, ktoré nedostávajú legitímnu návštevnosť. Zvýšenie miery nevyžiadanej pošty na týchto stránkach by predstavovalo väčší skreslenie, čo by mohlo byť dokonca viac ako denné hity, ktoré dostane.

Ako ľahké je to?

Nahrávanie jednej stránky ako jednu návštevu. Spamovatelia duchov používajú kód sledovania služby Google Analytics a odosielajú údaje o návštevnosti priamo do prehľadov, a tak vytvárajú návštevu. Môže trvať 0,001 sekúnd na načítanie jednej stránky na serveri niekde. Môžu však nútiť viac ako 100 z týchto falošných návštev na účty Google na mnohých ďalších stránkach po celom svete. Je celkom ľahké si kúpiť jediného hostiteľa. Pokiaľ sú spameri presvedčení o návratnosti investícií, je s nimi veľké množstvo škôd.

Riešenia, ktoré prídu krátke

Niektoré techniky sú niekedy tak pokročilejšie, že riešenia používané na blokovanie sprostredkovania spamu nefungujú. Jednou z nich je tajomná online služba nazývaná Darodar. Nasledujúce metódy ho nevyčistili z GA.

  • Súbor .htaccess. Nefunguje, pretože spamový duch sa nedotýka stránky
  • Zoznam vylúčených žiadostí o informácie. Chýba aktualizácia.
  • Vylučujúce filtre. Je to zastaraná metóda, pretože sa zameriava len na budúce nevyžiadanú poštu a nie na spätné údaje pre minulé databázy spamu.

Filtr na vylúčenie sa takmer priblížil odstráneniu spamového odkazu Darodar. Jeho jediným obmedzením bolo, že nemá trvalý a dôsledne aktualizovaný zoznam spammerov.

Chýbajúci puzzle

Uplatniteľné riešenie na identifikáciu a blokovanie sprostredkovaných a duchovných údajov by malo byť veľmi aktualizované, malo by pochádzať zo širšej databázy a retroaktívne k informáciám z minulosti. Na základe troch prvkov pre optimálne riešenie, tu je ten, ktorý funguje.

Krok 1: Používanie segmentov na vylúčenie spamu

Je lepšie používať segmenty, pretože neustále menia údaje. Ak pri filtroch neúmyselne filtruje skutočných sprostredkovateľov, neexistuje spôsob, ako ich získať späť. Je možné stavať na starých dátach pomocou segmentov, a to aj napriek tomu, ako dlho to bolo. Môžete ich použiť aj spätne.

Krok 2: Udržiavanie zoznamu vylúčených osôb

Slack je nástroj, ktorý webmasteri môžu použiť na monitorovanie zdrojov odporúčania. Oznamuje používateľovi akékoľvek nové odporúčania a poskytuje im výzvu: či sa na bielom alebo čiernej listine nachádza podozrivý zdroj sprostredkovania.

1. Slack dostane všetky odporúčania a

2. Používa PHP na usporiadanie všetkých výsledkov podľa poradia počítačov a následne prepojí konečný zoznam s webmasterom, aby zistil, či niektorý z nich je známy. Ak nie,

3. Posiela všetky podozrivé nevyžiadané pošty k voľnému kanálu, ktorý ponúka užívateľovi možnosť vybrať si medzi whitelistom alebo čiernou listinou. Bez ohľadu na to, ktorú si zvolia, vedie ku kroku 4,

4. Presmeruje na stránku, ktorá potvrdzuje verdikt ako potvrdenie výberu.

5. Slack potom ukladá a zamkne všetky identifikované spamerov v databáze

6. Konečné zobrazenie čistých údajov bude vo formáte regex. Skopírujte a prilepte ho do služby Google Analytics.

Uvoľnenie umožňuje správcom webových stránok aktualizovať zoznam vylúčení najmenej päťkrát denne.

V realite môže pracovať niekoľko riešení:

Aj napriek tomu, že je to osvedčená metóda, funguje by to ešte lepšie, keby ho webmaster doplnil inými technikami, aby sa ubezpečil, že pokrývajú všetky základne. Okrem uvedeného roztoku:

  • Kliknite na začiarkavacie políčko, ktoré vyzýva Google Analytics na vylúčenie známych robotov a pavúkov,
  • Použiť filter zahŕňajúci názov hostiteľa
  • Používať cookies

Súhrnný filter uvedený vyššie je niekedy účinný, ale nie je najlepším riešením z dlhodobého hľadiska, pretože:

  • Spoľovanie hostiteľov nie je ťažké a analytici spammerov ho čoraz viac využívajú ako zraniteľný.
  • Ak je nastavenie nesprávne, môže skončiť filtrovanie skutočných sprostredkovateľov.
November 24, 2017