Back to Question Center
0

Semalt: Jednoduché triky na zabezpečenie bezpečnosti e-mailu

1 answers:

Každá osoba, ktorá pristupuje na internet, musí v určitom okamihu použiť e-mail, či chce alebo nechce. E-mail stojí ako "de facto" komunikačné médium, pretože firmy naďalej používajú e-mail na komunikáciu s ostatnými a to je niečo, čo sa pravdepodobne nezmení.

Skutočnosť, že každý má prístup k e-mailom, je hlavným dôvodom, prečo by mali vyskúšať všetko, čo je v ich silách, na ochranu pred vírusmi, ransomware a škodlivým softvérom zaslaným prostredníctvom e-mailu - cursos online fotografia. Keďže spoločnosti sa naďalej zaoberajú citlivejšími informáciami prostredníctvom svojich e-mailov, hackeri ich považujú za veľmi cenných a pokúšajú sa o všetko, aby sa dostali na ne.

Niektoré z bežných infekcií sú výsledkom zlého zaobchádzania a používania e-mailov. Artem Abgarian, Semalt Customer Success Manager, pripravil zoznam spôsobov zabezpečenia e-mailov:

Nerobí prílohy od neznámych odosielateľov

Jedná sa o najjednoduchšiu radu, ktorú by kedy mohol dostať. Ak sa e-mail dostane do priečinka doručenej pošty a odosielateľ sa nezdá známý, e-mail okamžite odstráňte. Niektorí z hackerov v dnešnej dobe prišli s novou taktikou, kde vytvárajú pocit dôležitosti alebo naliehavosti vo svojich e-mailoch. Po otvorení týchto e-mailov si užívatelia zvyčajne nájdu prílohu.

Hackeri používajú aj tie najnebezpečnejšie prílohy, aby skryli škodlivý kód. Iní radi používajú metódy spoof, aby sa zobrazovali, akoby boli legitímnymi odosielateľmi. Spoofing im umožňuje používať komplikované techniky, aby sa zdalo, že ich e-mailové hlavičky a adresy pochádzajú z dôveryhodných zdrojov. Vždy sa pozrite na takéto e-maily, pretože predstavujú obrovskú hrozbu pre všetky e-mailové správy..

Dokument Word

Väčšina ľudí by to nevedela, ale rozšírenia .doc a .docx sú niektoré z najobľúbenejších vektorov, ktoré hackeri používajú na infikovanie e-mailov malware. Nie je pochýb o tom, že dokumenty Microsoft Word ťažia z týchto "makro" funkcií. Napriek tomu ich môžu hackeri použiť na prevoz nebezpečných vírusov.

Už existujú správy o komplexnom ransomware, ktorý sa šíri prostredníctvom e-mailov, pričom pôvodným zdrojom je súbor slov. Preto, ak nie je odosielateľ potvrdený ako nadmerný, vyhnite sa prílohám programu Word, pretože by mohli poškodiť vírusy.

Nikdy zdieľať osobné údaje

V súčasnosti jediný známy spôsob, ktorým hackeri získajú prístup k počítačovej bezpečnosti pre organizácie, je prostredníctvom phishingu, ako uvádza Verizon. Ak to hackeri robia správne, phishing by nevyžadoval žiadne technické znalosti. Dôvodom je, že akonáhle zamestnanci šíria osobné informácie, ako sú heslá a používateľské mená, kriminálnici preniknú do týchto systémov IT a odcudzujú informácie z týchto e-mailov. Potom sa stáva jednoduchšie napadnúť väčšiu organizáciu pomocou podrobných informácií od zamestnancov, ktorí tam pracujú. Vo väčšine prípadov dochádza k pokusom o neoprávnené získavanie údajov (phishing) od používateľov, ktorí tvrdia, že sú IT pracovníci, ktorí chcú obnoviť heslo a požiadať o odoslanie osobných informácií.

Nikdy kliknite na odkaz vložený do e-mailu

Ak dostanete podozrivý e-mail s odkazom na pokyny na jeho kliknutie, vždy ignorujte e-mail. Odkazy tu poskytnuté môžu ľahko presmerovať na stránky na stiahnutie, ktoré pozostávajú z malwaru, trójskych koní a iných vírusov.

Pravidelne meniť heslá

Uistite sa, že máte iné heslo teraz a potom je najlepší spôsob, ako zabrániť útokom hrubou silou. Užívatelia by mali tak robiť aspoň raz alebo dvakrát za mesiac.

November 23, 2017