Back to Question Center
0

Semalt: Jednoduché triky na ochranu vašich zariadení a prístrojov pred malware infekciami

1 answers:

Práca bez obáv o bezpečnosť spôsobí, že údaje používateľa internetu sú zraniteľné voči podvodníkom. Osobné údaje sú vystavené škodlivému softvéru, pokiaľ je zariadenie pripojené k sieti. Je dôležité inteligentne používať zariadenie, aby ste sa vyhli problému, ktorý by mohol viesť k šifrovaným väzbám.

V tomto článku Jack Miller Senior Senior Customer Success Manager diskutuje o nasledujúcich spôsoboch, ako zabrániť škodlivému softvéru na zariadeniach:

Najmä v prípade mobilných zariadení používaných na obchodné aj osobné účely nesmú používatelia nainštalovať softvér, ktorý sa považuje za nepodstatný. Inštalujte len aplikácie dodávané legitímnym zdrojom - best time to visit ballestas islands. Ak existuje veľká túžba na inštaláciu takýchto aplikácií, nainštalujte ich na zariadeniach, ktoré sa nepoužívajú na obchodné aktivity. Ako taký, keď sa škodlivý softvér nevyhnutne zasiahne, nebude to mať vplyv na dôležité údaje a iba resetovaním zariadenia na továrenské nastavenie je všetko, čo je potrebné.

Po druhé, pravidelná aktualizácia softvéru je kľúčom k ochrane zariadení pred škodlivým softvérom. Vo väčšine prípadov sú v aktualizáciách zahrnuté opravné záplaty. Často kontrolujte aktualizácie na inštalovaných aplikáciách, ako aj na platforme. Kedykoľvek sú k dispozícii aktualizácie, sťahujte ich a nainštalujte ich alebo ich ihneď spustite. Pokiaľ ide o stolný alebo prenosný počítač, neodporúča sa inštalácia nedôveryhodného softvéru..Našťastie všetky platformy majú teraz svoje vlastné obchody s aplikáciami. Platformy Linux, Apple, Windows a iOS. Ak pracujete s oknami, inštalujte ich iba z oficiálneho zdroja. Ak používate Linux, nainštalujte ho z manažéra balíkov výrobcu. Týmto spôsobom je menej pravdepodobné, že narazíte na škodlivý softvér. Aktualizácie sú navyše významné pre operačné systémy pre stolné počítače a prenosné počítače. Pri platforme Windows dlhé čakanie počas aktualizácie sa považuje za plytvanie časom, ale je to nevyhnutné. Skontrolujte denne dostupné aktualizácie, pretože nie je vhodné pracovať na zraniteľnej platforme. Práca s platformou Windows vyžaduje použitie anti-malware riešení alebo antivírusový softvér

ako ochranca okien, Avast a AVG. Údaje sú ohrozené, ak sa takáto ochrana nepoužíva.

Po tretie, používatelia sú upozornení proti kliknutiu na odkazy z neidentifikovaných zdrojov. Zlý softvér môže byť nútený k platforme jedinej adresy URL. Neklikajte na e-maily prijaté z neznámych zdrojov, kým ich nekontrolujete proti zoznamu domén škodlivého softvéru. Ak je prijatý e-mail s informáciou, že sa vyskytol niečo v poriadku s niektorým z vašich účtov a že by ste mali "kliknúť na odkaz nižšie a prihlásiť sa do svojho účtu na vyriešenie problému", posuňte myš nad tento odkaz a uvidíte, kde to skutočne ukazuje k. Vysoké šance sú to podvody.

Nakoniec ďalšie tipy, ktoré môžu pomôcť človeku pred škodlivým softvérom, sú: zálohovanie dát, nikdy neumožňujú prehliadaču uložiť vaše heslá alebo akékoľvek informácie. Okrem toho, pri práci s prehliadačom v režime inkognito alebo v neistej sieti by mal používateľ internetu zvážiť používanie VPN (Virtua Private Network). Preto spoliehanie sa na výrobcu zariadenia len na zabezpečenie nie je múdre. Každý používateľ má zaujať bezpečnosť svojich údajov a zariadenia do vlastných rúk, pracovať a používať zariadenia múdro. Aj keď budete mať opatrnosť, údaje budú chránené pred škodlivým softvérovým efektom.

November 23, 2017