Back to Question Center
0

Semalt hovorí o nadmernej optimalizácii textu kotvy

1 answers:

Vytváranie príliš veľa cielených odkazov na vaše príspevky môže narušiť vašu online kampaň, nehovoriac o ovplyvnení vašich rebríčkov. Vo všeobecnosti sa nad optimalizáciou rozumie vytváranie mnohých odkazov s cieleným počtom ukotvených textov, kde odkazy odčítajú významnú hodnotu obsahu a už nemôžu poskytovať hodnotu.

Nadmerná optimalizácia textu kotvy je téma, ktoré už niekoľko rokov narážalo na titulky. Marketingoví konzultanti, vlastníci internetových stránok e-commerce a obchodníci s obsahom majú tendenciu vytvárať pre svoje webové stránky príliš veľa cielených odkazov, scenár, ktorý vedie k nízkym rebríčkom v algoritmoch - moebellagerung kosten. Ak chcete zvýšiť angažovanosť používateľa a zaradiť sa do algoritmov, zvážte správne prepojenie stránok produktov a kategórií kategórií.

Tu je analyzovaná správa o dobre fungujúcich webových stránkach elektronického obchodu. Správa obsahuje ukotvené texty s 31 produktovými stránkami a 28 kategóriami kategórií. Pokiaľ ide o marketing obsahu , pochopenie základných atribútov kotvového textu je nanajvýš dôležité. Frank Abagnale, Semalt Customer Success Manager, ponúka možnosť pozrieť sa na nasledujúce atribúty, ktoré pomôžu analyzovať, či boli odkazy, ktoré obsahujú kotvový text, správne optimalizované.

  • Kľúčová fráza - Skontrolujte, či kľúčová fráza obsahuje kotvový text s čiastočnou zhodou
  • Značka - Vo väčšine prípadov je obchodná značka zobrazená ako kotvový text
  • URL - Skontrolujte, či odkaz má skutočný kotvový text, alebo je to len adresa URL
  • Značka - Skontrolujte, či bola značka citovaná v kotvovom texte

Necielené Vs. Cielené kotvené texty

V správe zahŕňajúcej 28 kategórie stránok a 31 stránok produktov bolo zameraných 34,6% kódovaných odkazov. Jednoduché slová, presné zhody kotvy boli zaznamenané na 18,05%, URL na 17,88%, značka na 30,84%, fráza na 16,58%. Nekorektívne ukotvené texty boli zaznamenané na úrovni 16,64%.

Stránka produktu

V tomto prípade nie je rozloženie cieleného textu kotvy a necíleného textu nerovnomerné. Stránky produktov vynechávajú stránky kategórií týkajúce sa odkazov na frázy a odkazov s presnou zhodou. Distribúcia zobrazuje prepojenia s frázovou zhodou a odkazy na presnú zhodu zaznamenali percentuálny nárast o 4% a 7%.

Stránky kategórií

Pokiaľ ide o kategórie stránok, prepojenie dobrých fráz a kľúčových slov bude minimálne. Štatistiky ukazujú, že 25% vytvorených odkazov na stránkach kategórií je zacielených. Napríklad "ostatné" predstavuje rozloženie necieľovej textovej kotvy. V porovnaní s distribúciou necieľových textov na kotvách zaznamenali odkazy na adresu URL a značkové reklamy percentuálny nárast o 7% a 5%. Väčšina zaznamenaného prírastku predstavovala značku a frázy kľúčových slov. Je dôležité poznamenať, že kategória zápasovej značky zaznamenala distribúciu vo výške 12,23%.

Vplyv nadmernej optimalizácie vo vašej on-line kampani

Vygenerovanie príliš veľa odkazov na obsah nepriaznivo ovplyvňuje vaše hodnotenie. Ako obchodník zvážte zvýšenie textu kotvy a zníženie počtu cielených odkazov, aby ste dosiahli cieľový trh v reálnom čase.

Nemožno vynechať význam vyváženia vášho štandardného profilu. Ak ste pracovali na kampani SEO a vaše kľúčové slovo na konverziu je stále na nízkej úrovni, zvážte vytvorenie rôznych kotviacich textov na zlepšenie viditeľnosti kampane. V tomto prípade pojem "normálny" znamená odlišný význam pre rôzne odvetvia. Vykonajte výskum s cieľom identifikovať najlepší kotvový text pre vašu kampaň.

November 24, 2017