Back to Question Center
0

Semalt Expert: Windows PC Ochrana proti vírusom a škodlivému softvéru

1 answers:

Neustále sa meniaci systém Windows nám nedokáže odporučiť nikomu najlepší antivírusový program napriek tomu, že strávil viac ako 20 rokov, čo naznačuje niekoľko antivírusových programov pre ľudí. Základná koncepcia však spočíva v tom, že čím viac si človek uvedomuje, že je ohrozená, tým menej pravdepodobné, že on alebo ona dostane infikovaný počítač, a nie len používať antivírus.

Oliver King, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Digital Services, poskytuje prehľad o ochrane počítača Windows.

Ohrozenie škodlivého softvéru

Na rozdiel od minulosti, kde by amatéri zaviedli škodlivý softvér, dnes sa malware stáva veľkým podnikaním. Po prvé zhromažďujú osobné informácie, ktoré zahŕňajú okrem iného osobné finančné údaje a heslá. Okrem toho vyvíjajú spôsoby, ako vydierať ľudí za ransomware - avene creme makeup. Aby ste to vyriešili, zabezpečte offline zálohovanie informácií, ktoré považujete za cenné informácie.

Kódovanie a skríning

Systém Windows je pripísaný na iniciovanie produktov AV na ochranu neistôt. Konkrétne, zavedenie dôveryhodnej počítačovej iniciatívy jedným z zakladateľov spoločnosti Microsoft Bill Gates urobilo bezpečnosť najvyššou prioritou. V súčasnosti systém Windows 10 zahŕňa niekoľko bezpečnostných technológií a technológií zameraných na zmiernenie možných hrozieb. V skutočnosti je rozumné, aby sa dospelo k záveru, že Oracle java, ktorý je užívateľom tretích strán a ďalším softvérom spoločnosti Adobe, je hlavnou hrozbou.

Okrem toho webové prehliadače dosahujú značný pokrok pri zabezpečovaní svojich produktov, napríklad Chrome zabezpečuje prehliadač tým, že je karanténny, na druhej strane Google zavádza to, čo označujú ako chybu program, ktorý zamestnáva odborníkov, ktorí hľadajú slučky v Chrome alebo Androids a platia obrovské sumy do sto tisíc dolárov alebo viac ako tri milióny v minulom roku.

Spoločnosť Google okrem toho prišla s "bezpečné prehliadanie", kde je možné identifikovať webové stránky, ktoré neobsahujú škodlivý softvér. Všetky metódy Safari, Firefox, Chrome a Vivaldi používajú túto metódu, zatiaľ čo systém Windows 10 používa filter SafeScreen. Okrem toho používatelia, ktorí používajú systém Windows 10, musia svoje prehliadače aktualizovať pomocou nástrojov ako Patch My PC, Personal Software Inspector alebo pomocou programu Kaspersky Software Updater.

Problém AV

Justin Schuh, odborník na bezpečnosť Chrome, napadol Vesselina Bontcheva, odborníka na AV. Tiež Robert O'Callahan zaznamenáva rady, aby ľudia zakázali AV softvér, ale nie Microsoft. Preto sa stala normou, že programátori neposkytujú poradenstvo ľuďom o tom, prečo AV nefungujú, pretože svojím spôsobom profitujú z spolupráce AV. Systém Windows však zostáva najmenej kritizovaný, čo môže robiť to najlepšiu alternatívu.

Spôsoby, ako to čeliť

Odborníci sa domnievajú, že AV nie je tou najlepšou voľbou, najlepšou cestou je použiť systém Windows 10 pomocou filtrovania SmartScreen, základnej telemetrie a heuristiky založenej na cloudových nastaveniach. Po druhé, používajte Windows, nie ako správcu, ale ako štandardného používateľa. Po tretie, zabezpečte pravidelnú aktualizáciu softvéru počítača. Okrem toho zálohujte všetky svoje údaje. Navyše pravidelne spustite najlepší antivírus a nakoniec používajte systém Windows 10 na obnovenie, obnovenie a obnovenie.

Voľba AV

Na druhej strane, pre tých, ktorí nepoužívajú Windows, existujú niektoré z najlepších AV na trhu, ktoré zahŕňajú Avast, AVG, Bitdefender, Kaspersky a Trend Micro. Vždy sa odporúča použiť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám na základe výkonnosti.

November 23, 2017