Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvetľuje ako zablokovať Darodara v Nginx

1 answers:

Darodar je známy odosielateľ spamu, ktorý upcháva účty Google Analytics na malých aj veľkých webových stránkach so zlomyseľnou a nekvalitnou návštevnosťou. Program Google Analytics bohužiaľ nedokáže správne odfiltrovať a poradie vášho vyhľadávača sa v najbližšom čase znižuje. Niektorí správcovia webových stránok a blogeri hovoria o aktivitách Darodara a poskytujú podrobnosti o tom, ako ho blokovať. Dokonca aj niekoľko pluginov WordPress bolo zavedené na odstránenie Darodarovej prevádzky, ale tu je jednoduchý a vynikajúci spôsob, ako zabrániť v nginx.

S touto metódou poskytnutou špičkovým odborníkom Semalta , Julie Vashneva, sa môžete spamrvať trochu pomstiť - bingo programm kostenlos.

Čo by ste mali zablokovať?

Prvá vec je určiť, kto chcete zablokovať. Vo svojom účte Google Analytics môžete nastaviť nové parametre a skontrolovať kvalitu návštevnosti. Musíte sa uistiť, že ste eliminovali návštevy s nízkym trvaním relácie a mierou odchodu zo 100%. Bohužiaľ, botnety, ako je Darodar.com, sa ťažko vysporiadať, pretože ich roboty a pavúky sú prítomné všade na internete.

Musíte získať zoznam stránok, ktoré môžu dostávať falošnú návštevnosť. Nie je to tak jednoduché, najmä ak máte veľký počet webových stránok. Pripravte si zoznam s názvami webových stránok, ktoré dostávajú sprostredkovanie spamu, a rozhodnite sa, ktoré z nich by ste mali zablokovať. Hlavnými vinníkmi, ktoré sme zistili, by ste mali zahrnúť do svojho zoznamu sú tlačidlá -for-website.com, darodar.com, hulfingtonpost.com, priceg. com, ilovevitaly.co, forum20.smailik.org, blackhatworth.com a o-o-6-o-o.com. Ak chcete chrániť svoje prehľady služby Google Analytics, mali by ste zablokovať všetky tieto webové stránky.

Odoslať ich

Mali by ste mať na pamäti, že Darodar.com nikdy nebude rešpektovať váš účet Google Analytics a nedodržiavať robots.txt. Preto by ste mali presmerovať svoje pavúky a roboty späť na vlastné webové stránky a zablokovať svoj účet Google Analytics zavedením špeciálnych kódov. Prípadne môžete použiť služby na skrátenie adresy URL (shadyurl.com), aby ste ich mohli presmerovať späť cez náhodné adresy URL a do značnej miery ich zamenili.

Úprimne povedané, nemusí pochádzať od vývojárov a výrobcov darodarov, ale mali by ste presmerovať svoju prevádzku, aby ste ochránili svoju internetovú stránku na internete. Vzhľadom na nespochybnený postoj na Facebooku a Twitteru by ste sa nemali cítiť zlým alebo vinným. Je možné nastaviť jednotlivé výkazy pre všetkých sprostredkovateľov a zabezpečiť vašu ochranu vo výsledkoch vyhľadávačov.

Všetko správne otestujte

V neposlednom rade by ste mali otestovať všetko správne. Vzhľadom k tomu, že ste zmietli konfiguračné súbory nginx, je dobré overiť, či ste zablokovali to, čo chcete blokovať, alebo nie. Je dôležité nevytvoriť falošné zápasy. Namiesto toho by ste sa mali zamerať na blokovanie Darodara v účte Google Analytics.

Po nastavení presmerovaní a chýb by ste mali použiť nástroj Server Status na kontrolu odpovedí servera pre viaceré poradové reťazce. Ak máte inú myšlienku a chcete sa s nami podeliť, nezabudnite nám uviesť e-mail alebo komentár v nižšie uvedenom poli .

November 24, 2017