Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvetľuje, ako rozpoznať a správne stránky s duplicitným obsahom

1 answers:

Duplicitný obsah je hlavnou nevýhodou, pokiaľ ide o hodnotenie vo vyhľadávačoch. SEOje zložitý proces, ktorý zahŕňa úlohy ako marketing obsahu, vytváranie odkazov a marketing sociálnych médií. Oprava duplikátuobsah môže byť ťažké. Hlavné črty tohto postupu sú:

  • Vyžaduje len málo technických zmien
  • Rebríčky sa začínajú zlepšovať hneď, ako to opraví
  • Crawler Google veľmi rýchlo číta zmeny na vašej stránke

Odborník z Semalt Digitálne služby Igor Gamanenko vysvetľuje, ako správne pracovať s duplicitným obsahom - high pr sites for backlinks free.

Ako duplicitný obsah zmierňuje autoritu

Podľa blogu pre správcov webu Google, povesť vášho webového obsahu alebo blogového príspevkusa zriedi, keď je prístupný z viacerých adries URL. Prakticky to môže spôsobiť, že iné stránky majú nízky obsah na podobnom obsahu, takže sa znižujúviditeľnosť SERP na niektoré konkrétne kľúčové slová. Obnova autority je jednoduchá, najmä ak používame odkazy s kanonickou stránkou.

Jeden by mal konsolidovať odkazy s jednoduchým presmerovaním 301 na pôvodný webový obsahtakže všetky odkazy odkazujú na typickú vstupnú stránku. Výsledkom toho je, že autorita a návštevnosť tejto stránky sa zvyšujú v rovnakom meradle,čo má za následok to, čo chce spoločnosť Google zaradiť.

Zisťovanie duplicitného obsahu

  • Vedieť, či máte problém s duplicitným obsahom, je jednoduché. Jednoducho ísťváš obľúbený vyhľadávací nástroj, ako je Google (alebo ten, ktorý optimalizujete), potom napíšte na lokalitu: yoursitename.com. Keď niekoľko stránok smeruje krovnaký obsah je uvedený, máte duplicitné odkazy. Tento jav znamená, že táto konkrétna stránka alebo produkt dostáva viacero šancív robotoch Google.
  • Najbežnejším spôsobom nájdenia duplicitného obsahu je zistenie počtu položiekalebo stránky indexované spoločnosťou Google. Stránka s kanonickými značkami môže spôsobiť riedenie. Dôkazom toho je, že na niektorých z nich môže byť vysokávýrobky zatiaľ nízke, ktoré nie sú indexované spoločnosťou Google.
  • V iných prípadoch môže spoločnosť Google produkovať výsledky vyhľadávania produktov viac ako vyna vašich webových stránkach. Keď počet výsledkov vyhľadávania presahuje počet vašich webových stránok, existuje šanca, že máte duplicitné odkazy.Pri vykonávaní zmien na vašich stránkach môže trvať niekoľko týždňov na aktualizáciu všetkých vašich stránok, ktoré by mohli byť viac ako 800 000. Tento výsledok vysvetľuje, prečo aChyba 404 môže pozdraviť používateľov po kliknutí na niektoré produkty so starými webovými adresami.

Ako opraviť duplicitný obsah

Najskôr bolo blokovanie webových prehľadávačov Google pomocou jednoduchého súboru robots.txt najlepšiespôsob riešenia tejto situácie. Tento trik však nezvyšuje autoritu a povesť na kanonických stránkach. Odkazy stále existujúnapriek tomu, že sa vyhýbate trestom. Vaša výkonnosť SEO sa však nezlepší.

301 presmerovaní v Apache je najlepší spôsob, ako permanentne presmerovať kanonické značky.Presmerovania sú efektívnejšie ako kanonické značky. Odstránenie kategórií vo vašom webovom obsahu pomáha pri vytváraní jedného presmerovania,čo je spoľahlivé, trvalé riešenie. Napríklad namiesto vytvorenia site.com/category1/product1 použite site.com/product1.

Všeobecne platí, že hlavný trik za konsolidáciou duplicitného obsahu sa točí okolo spätných odkazov.Keď spätné odkazy ukazujú na stránku s duplicitným obsahom, majú tendenciu znižovať vašu pozíciu a negatívne ovplyvňovať vaše konverzie.Relevantnosť a právomoc duplicitného obsahu je zvyčajne nízka. Preto by mali byť uvedené techniky opísané vyššie, aby sa zabrániloAlgoritmus spoločnosti Google sankcie.

November 27, 2017