Back to Question Center
0

Semalt Expert varuje pred najväčšími spammi na svete. Byť v bezpečí!

1 answers:

Ak dostanete veľké množstvo e-mailov s odkazmi na online obchody alebo ľudí, ktorí žiadajú o peniaze, je pravdepodobné, že spammer odhadol vaše ID a začal vám posielať falošné správy. V prvej polovici roka 2011 väčšina nevyžiadanej pošty v doručenej pošty pochádza z Indie. Najväčšími krajinami vysielajúcimi nevyžiadanú poštu do roku 2016 boli India (20%), Indonézia (13%), Rusko (10%) a Južná Kórea (12%).

Nik Chaykovskiy, vedúci manažmentu úspechu zákazníkov Semalta , sa pozerá tu na najpozoruhodnejšie fakty týkajúce sa spamu vo svete.

Rusko je všeobecne známe svojimi počítačovými zločincami a gangmi, ako je Facebook - audemars piguet for sale. Podľa spoločnosti Trend Micro, ktorá je renomovanou kalifornskou spoločnosťou cybersecurity, je teraz Rusko popredným miestom, pokiaľ ide o online podvody a spam. Správa spoločnosti Trend Micro ukazuje, že najviditeľnejšie udalosti ako náhlá smrť Whitney Houstonovej, sociopolitické prevraty po celom svete a Linsanity poskytli počítačovým kriminálnikom nové sociálno-inžinierske materiály a nápady na kampane. Pomohla im nakaziť a preniknúť veľkým počtom e-mailových adries a sietí na prístup k našim súkromným údajom.

Až 80% spamu zacielených online generuje skupina viac ako 100 osôb, všetci patria do spamového gangu. Názov tohto gangu je Spamhaus. Databáza Register známych spamových operácií (ROKSO) spôsobila používateľom internetu veľa problémov. Pred niekoľkými rokmi spammer z Ukrajiny poslal milióny malware a vírusy pomocou špecifickej technológie botnet. Hostiteľom webových stránok spamera bola webová spoločnosť založená v Číne, uviedla spoločnosť Trend Micro. Michael Boehm and Associates bol americkou organizáciou pozostávajúcou z veľkého počtu spamerov. Poslali automatizovaný spam a vírusy na internete a vytvárali problémy pre rôznych používateľov. Ich primárnym cieľom boli zoznamy so škrabancami a prevádzkovali sa pod hlavnými obchodnými a individuálnymi názvami.

Yair Shalev bol vysoko profilovaný spamovec z Floridy. Spolupracoval s nevyžiadanou poštou ROKSO, Darrinom Wohlom, aby vyvinul technológie na zničenie veľkého počtu počítačových a mobilných zariadení po celom svete. Dante Jimenez bol americký spammer, ktorý pracoval s najhoršími cybercriminals a botnet expertmi po celom svete. Bol zapojený do rôznych projektov v oblasti botnetu a bol popredným prvkom v hackovaní serverov a významných spravodajských webových stránok. Peter Severa bol profesionálny ruský spammer, ktorý napísal a predal rôzne programy proti spamu, spam, a botnety pre milióny až milióny dolárov. Bol tiež zapojený do písania a uvoľňovania najhorších trójskych koní a vírusov na svete. Pracoval s rôznymi európskymi a americkými spammi na báze botnetov a spolupracoval s americkým spammerom Alan Ralsky .

Michael Persaud bol pred niekoľkými mesiacmi zatknutý FBI. Bol zapojený do rozsiahlych podvodov a bol obvinený z rôznych operácií spamu. Yambo Financials je ďalší ukrajinský spammer, ktorý sa podieľal na rôznych počítačových kriminalitách. Vytvoril množstvo pirátskych programov a predával ich za milióny dolárov. Vytvoril tiež falošný bankový účet na internete a ukradol veľa peňazí z legitímnych bankových účtov. Doteraz bol tento spammer obvinený z rôznych počítačových trestných činov a FBI je po ňom. Skôr alebo neskôr bude zatknutý, píše Trend Micro.

November 24, 2017