Back to Question Center
0

Semalt Expert: Typy kotvy Text a ako ich optimalizovať pre lepšiu SEO

1 answers:

Jedným z najviac účinných trikov optimalizácie pre vyhľadávače je použitie kotvového textu. Pri správnom používaní môže text kotvy výrazne zlepšiť poradie stránok na stránkach s výsledkami vyhľadávania .

Pre tých, ktorí nie sú veľmi dobre oboznámení s touto témou, Andrew Dyhan Semalt Customer Success Manager, vysvetľuje, že ukotvený text sa týka odkazov na znaky alebo text v hypertextovom prepojení - dell soporte ecuador. Často sú znaky / text v odlišnej farbe od zvyšku obsahu a niekedy sú podčiarknuté. Keď používateľ klikne na ukotvený text, dostane sa na iné miesto. Tieto kotvy môžete vytvoriť pomocou kódu HTML alebo CSS.

Prečo sú kotvové texty tak dôležité pre SEO?

Texty ukotvenia by pravdepodobne neboli tak populárne, ako sú dnes, ak by sa nepoužívali na účely spätných odkazov. Majú veľkú úlohu pri používaní spätných odkazov (dôležitý SEO poradie). Navyše, vyhľadávacie nástroje ich používajú na penalizovanie webových stránok na nadmerné optimalizáciu a spamovanie. To je dôvod, prečo je pre SEO odborníkov veľmi dôležité, aby jasne pochopili, ako správne používať kotvové texty.

Text kotvy je tiež užitočný pre čitateľov obsahu, pretože im dáva predstavu o tom, aký obsah by mali očakávať v cieľovej destinácii odkazu.

Typy kotvových textov

Existuje mnoho variantov kotvového textu. SEO experti môžu na optimalizáciu svojho obsahu použiť jednu alebo kombináciu nasledujúcich variantov:

  • Cielené kotvy: Experti online marketingu, ktorí sa podieľajú na budova odkazov vytvorte kotvové texty s kľúčovými slovami, ktoré zodpovedajú kľúčovým slovám webovej stránky alebo dokumentu, na ktorý sú zamerané. Inými slovami, ak chcete odkazovať na stránky, ktoré obsahujú nápady na" kuchyňu " použite rovnakú kľúčovú frázu vo vašich hypertextových odkazoch.
  • Všeobecný text kotvy: sú to odkazy, na ktoré môžete kliknúť, ktoré vás nasmerujú na zdroje, ktoré vám môžu pomôcť. Medzi príklady generických kotviacich patria "získanie viac informácií tu", "kliknite sem pre bezplatnú cenovú ponuku", "získanie bezplatnej e-knihy tu" atď.
  • Značkové kotvy: Značkové kotvy používajú ako text text značky firmy. Sú považované za najbezpečnejší typ kotvy na použitie. To je dôvod, prečo veľké značky ako Amazon budú používať čo najviac značkových kotvových textov v ich obsahu, pretože je menšia pravdepodobnosť nadmernej optimalizácie.

Nadmerná optimalizácia je nadmerné používanie toho istého kotviaceho textu na stránke alebo vzhľadu toho istého textu na mnohých stránkach webovej stránky. Môže to viesť k penalizácii vyhľadávacích nástrojov, pretože stránka je považovaná za spamovú a nie užívateľsky prívetivú. Nadmerná optimalizácia by sa preto mala vyhnúť všetkými prostriedkami.

  • Kotvy na nahé spojenie: Jedná sa o kotvové texty, ktoré odkazujú na stránku URL. Používajú sa jednoducho, ale musia byť v rámci obsahu dobre distribuované. Hustota kotvôl na otvorené spojenie by nemala prekročiť 15%.
  • Obrázky a značka "alt" ako kotvy: Používanie obrázkov v obsahu webových stránok je dnes veľmi uznávané. Pomáha zvýšiť interakciu používateľa s obsahom. Ak použijete obrázok ako prepojenie na iné miesto, poskytnete tiež príslušnú značku "alt" pre obrázok. Vyhľadávacie stroje čítajú túto značku "alt" ako text kotvy.
  • LSI (Latentné sémantické indexovanie): LSI jednoducho znamená použitie synoným (nie nevyhnutne dokonalých synoným) hlavného kľúčového slova. Sú to úzke varianty kľúčového slova. LSI kotvy sú veľmi užitočné, keď nechcete používať presné kľúčové slovo vo vašich odkazoch.
  • Ďalšou variantou kotvového textu , ktorá sa považuje za bezpečnú a účinnú, je kombinácia značky a kľúčového slova kotvy. V tomto prípade vytvoríte hypertextové odkazy s vašou značkou a kľúčovým slovom podľa vášho výberu. Môžete napríklad používať "upratovacie služby podľa" vašej značky "ako kľúčového slova pre kľúčové slovo pre značku +.

Ak chcete získať to najlepšie z ukotvených textov, uistite sa, že ich používate premyslene. Mali by byť rozdelené primerane a na správnu hustotu. Mali by byť tiež stručné a relevantné pre obsah na prepojenej aj cieľovej stránke. Spamové kotvy sú priamym vstupom do penalizácie, pretože sú to kotvy, ktoré v texte neznie ako prirodzené. Nikdy nepoužívajte takéto kotevné texty vo svojom obsahu, pretože určite uškodia vašej SEO.

November 24, 2017