Back to Question Center
0

Semalt Expert: Projekt štít Google pomáha uniknúť útoku od hackerov

1 answers:

Ľudia by mali začať rozpoznávať hodnotu, ktorú predstavujú veľké podniky. Veľkýnapríklad to, čo spoločnosť Google urobila pre novinára, ktorý bol obeťou masívneho útoku DDoS. Spoločnosť prešla a poskytla svojim impozantným výpočtovým systémomschopnosť ukončiť hack.

Brian Krebs je veterán bezpečnostnej blogger. Útok začal, keď ho odhalilnepríjemné obchodné praktiky jednej skupiny, ktoré potom odvetné vydaním DDoS (distribuovaného odmietnutia) útoku na jeho systém.DDoS nie sú nové, pretože ich čas od času používajú hackeri. Tento konkrétny prípad bol však iný a hack bol silnejší akovôbec. Krebs pripustil, že sa zaoberal útokmi DDoS predtým, ale nič takéhoto rozsahu.

Artem Abgarian, Semalt Senior Customer Success Manager, verí, že dôvodom je, že hackeri majú k dispozícii viac zbraní ako kedykoľvek predtýmaby vykonali svoje útoky. Spočiatku najobľúbenejšími cieľmi boli staré počítače so systémom Windows. Zvyčajne by im nariaďovali, aby nasmerovali spamnávštevnosť stránky obete s cieľom ju zraziť offline. S rozmanitosťou on-line zariadení on-line, hackeri majú terazmožnosti ich kooptovať.

V prípade Krebsa používali hackeri botnety na inicializáciu útoku. A potomzotročili niektoré zariadenia internetu internetových vecí, ktoré patria bloggeri..Boli to hlavne IP kamery, smerovače a digitálne videorekordéry,ktoré majú prístup na internet. Väčšina pomenovaných zariadení má buď slabé alebo pevne zakódované heslá, ktoré ich chránia pred narušením.

Internetová stránka spoločnosti Krebs je dôležitým zdrojom informácií pre jeho online publikumbezpečnostnej komunity. Používaním rôznych možností, ktoré sú k dispozícii, ako sa uvádza vyššie, sa im podarilo zraziť stránky a zabezpečiť ichzostala na neurčito. Útok DDoS od hackerov je novou formou cenzúry. Útok uchovával informácie od publika.

V tomto okamihu sa možno zamýšľate nad tým, kde sa Google vo všetkom zapája. Jeden znajnovšie aktualizácie od spoločnosti Google spočívali v tom, že spustili projekt "Shield Project". Cieľom iniciatívy projektu je prísť na záchranu novinárovako Krebs. Zabraňuje im, aby dostali útoky DDoS na svojich webových stránkach.

Projektový štít požičia novinára na svojich serveroch, aby ich mohol využiťakúkoľvek škodlivú návštevnosť smerovanú na webovú lokalitu s úmyslom ju zaplatiť. Systém nie je prospešný iba novinárom, ktorístali obeťou hackerov. Jeho použitie sa vzťahuje aj na tie krajiny, ktoré opakovane svoj obsah cenzúrovali pomocou útokov DDoSvlády.

Spoločnosť Krebs pôvodne uzavrela zmluvu so spoločnosťou známa ako Akamai, ktorá sa starala o jej obsah.Správcovská spoločnosť však už nemôže dovoliť chrániť webové stránky pred rozsiahlymi útokmi, ako je tento. Ďalšia spoločnosťpovedal Krebsovi, že typ služby, ktorú Akamai poskytol, by mu stálo za necelých 200 000 dolárov ročne.

Krátky príbeh je príčinou útoku na internetovú stránku spoločnosti Krebsdôležitosť, ktorú by mali ľudia umiestniť na webových stránkach. Ak spoločnosť Google na tento účel nepoužíva, iné spoločnosti ponúkajú rovnaké služby.Využívajúc to, vlastníci webových stránok výrazne znižujú riziko útokov DDoS, pretože hackeri ich teraz používajú ako silnú cenzúruzbraní Source .

November 23, 2017