Back to Question Center
0

Semalt Expert predstavuje 4 rady, ktoré sa majú vyhnúť tomu, aby boli zachytené programom Ransomware

1 answers:

Ransomware útoky sa stali extrémne bežnými v súčasnosti so spoločnosťami, vládami a spoločnosťami, ktoré si mysleli, že najbezpečnejší dátový systém stráca tisícky dolárov hackerom. Tu sú štyri tipy, aby ste sa vyhli zasiahnutiu ransomware.

Všimnite si, že nasledujúce tipy, ktoré stanovil Frank Abagnale, odborník z Semalt , môžu tiež pomôcť vám zostať v bezpečí pred trójskymi koňmi a vírusmi.

1. Zabrániť otvoreniu podozrivých príloh e-mailov

Väčšina hackerov pošle e-mail na ciele s prílohou, ktorá obsahuje ransomware alebo trójsky kôň. Otvorením prílohy sa automaticky nainštaluje softvér do počítača, čím sa umožní hackerovi plnú kontrolu nad počítačom - ï†î±ïî¼î±îºîµî¯î¿ online wartec. Preto nikdy neotvárajte podozrivé e-mailové prílohy, aj keď adresa vyzerá podobne ako vaše kolegovia alebo kolegovia.

2. Sledujte odkazy, na ktoré kliknete

Vedeli ste, že jedno kliknutie na spamový odkaz môže mať za následok inštaláciu ransomwaru do vášho počítača? To je pravda - väčšina korporácií, ktoré boli v minulosti zasiahnuté ransomware, museli kliknúť len na odkaz, ktorý vyzeral ako legitný, len aby skončil s tisíckami dolárov hackerom. Morálka príbehu spočíva v tom, že by ste sa mali vyhnúť kliknutiu na ľubovoľný odkaz, ktorý narazíte online. Nikdy neviete, čo by mohlo číhať za záclonami, ktoré čakajú na zoženie vašich ťažko zarobených peňazí.

3..Sledujte, kde si stiahnete softvér z

V súčasnosti je na svete tisíce spoločností na vývoj softvéru. Bohužiaľ, nie všetky z nich sú legitímne. Niektorí sú v obchode s predajom škodlivého softvéru klientom namiesto legitného softvéru, ktorý používateľ hľadá. Sťahovanie a inštalácia takého softvéru okamžite zavedie ransomware do vášho počítača, čím zamkne celý obsah, kým nezaplatíte sumu výkupného. Ak chcete byť na bezpečnej strane, odporúča sa nakupovať a sťahovať iba softvér z legitímnych a renomovaných stránok.

Čo je dôležitejšie, vyhnite sa voľným a popraskaným verziám prémiového softvéru. Väčšina z nich je dodávaná s programami tretích strán, ktoré sa po inštalácii softvéru môžu transformovať na ransomware. Adware môže byť nainštalovaný popri crackovanom alebo slobodnom softvéri.

4. Investujte do robustného anti-ransomware

Nárast útoku na ransomware spôsobil, že internetové bezpečnostné spoločnosti vyvinuli robustný anti-ransomware softvér, ktorý môžete nainštalovať do počítača, aby ste znížili riziko, že ho napadnete. Výskum s cieľom nájsť najspoľahlivejšie, najspoľahlivejšie a najdôveryhodnejšie anti-ransomware, ktorý môžete nainštalovať do počítača. Nezabudnite pravidelne spustiť kontroly po inštalácii, aby ste zabezpečili počítač pred týmto škodlivým softvérom. Okrem toho sa uistite, že ho pravidelne aktualizujete, aby ste zvýšili jeho schopnosť riešiť existujúci a budúci ransomware. Upozorňujeme, že hackeri denne vydávajú nové verzie tohto škodlivého softvéru online.

Tieto štyri tipy vám pomôžu udržať si bezpečnosť od ransomware. Mali by ste tiež zvážiť modernizáciu vášho operačného systému, pretože väčšina spoločností aktualizuje svoje firewally tak, aby boli nepreniknuteľné identifikovaným ransomware. A čo je dôležitejšie, vždy zálohujte súbory na pevnom disku alebo v cloude tak, že v prípade útoku môžete naformátovať počítač a získať súbory, namiesto toho, aby museli zaplatiť sumy výkupného hackerom.

November 23, 2017