Back to Question Center
0

Semalt Expert: Prečo sa vyhnúť sprostredkovaniu spamu služby Google Analytics

1 answers:

Nik Chaykovskiy, manažér Senior Customer Semault , pripomína, že údaje sú podstatou väčšiny internetových marketingových kampaní . Väčšina majiteľov webových stránok a operátorov závisí od efektívnych schopností spracovania dát Spam Google Analytics prináša falošnú návštevnosť a návštevy na webových stránkach, takže informácie o návštevnosti sú nepresné. Je dôležité, aby ľudia odstránili nevyžiadaný spam zo svojich metrík služby Google Analytics. Môžete napríklad získať mnoho návštev webových stránok z domén, ako je Darodar alebo Ilovevitality.

Spam Google Analytics

Spam Google Analytics zahŕňa všetky webové návštevy, ktoré prichádzajú na vaše webové stránky z iných domén. V niektorých prípadoch niektoré stránky, s ktorými máte spätné odkazy, môžu spôsobiť falošnú prevádzku - fl auto tag info. Sprostredkovanie sprostredkovania môže mať tieto dva typy:

  • Odporúčania duchov: Niektoré domény a webové stránky môžu získať prístup k vášmu UAID služby Google Analytics. Zaznamenávajú návštevy stránok na paneli GA. Nepovažujú však za webové návštevy na vašom webovom dashboarde. Zobrazujú sa ako návštevy duchov na vašom účte GA.
  • Spam roboty: V niektorých prípadoch môžu návštevníci, ktorí nie sú ľudia, kliknúť na odkazy na vaše webové stránky. V skutočnosti to nie sú legitímne návštevy na webových stránkach.

Dôvody za spam v službe Google Analytics

Spam útoky zahŕňajú niekoľko úmyslov.Ako väčšina čiernych klobúk techniky SEO, spam je metóda, ktorá porušuje väčšinu pravidiel, aby sa dostali k ich cieľ.Zraniteľný jednotlivci môžu byť obeťou týchto útokov spam.Hackers poslať spam návštevy z webových stránok z dôvodov, ako sú:

  • Vykonávanie škodlivého softvéru. Rovnako ako konvenčné útoky na internetový podvod, jednotlivci umiestňujú informácie o škodlivom softvéri na svojich webových stránkach konkurentov. Môžu tiež vykonávať niektoré zločiny, ako je krádež kreditnej karty alebo dokonca ukradnúť prihlasovacie údaje. Keyloggeri môžu uľahčiť zločiny ako krádež finančných informácií.
  • Navštevujúci návštevníci. V niektorých prípadoch sa tieto útoky zameriavajú na odovzdávanie ľudí na iné webové stránky. Patria k čiernym klobúkom agentúry SEO, ktoré sľubujú rýchle hodnotenie výsledkov v krátkom čase. Majú tendenciu využívať návštevy vašich webových stránok alebo stránok, ale nemenia ich na predaj.
  • Predaj produktu. Väčšina návštev za nevyžiadanú poštu v službe Google Analytics sú firmy, ktoré sa snažia niečo predať. Tým, že sa dostanú k miliónom klientov na celom svete, dúfajú, že jedna osoba sa prevedie na predaj. Nakoniec, keď sa pokúšajú uskutočniť nákup, skonú dezorientáciu dopravných informácií.

Prečo a ako opraviť spam Google Analytics

Návštevy spamu na webových stránkach spôsobujú, že webové stránky trpia tým, že ich metriky nie sú v súlade s internetovou marketingovou stratégiou. Vo väčšine prípadov majú tendenciu prinášať informácie, ktoré sa netýkajú spôsobu, akým vaše podnikanie funguje online. Pre väčšinu ľudí môže aplikácia filtrov spamu na karte administrátora služby Google Analytics priniesť riešenie pre väčšinu spamových útokov. Napríklad spamová doména, ako je Darodar, môže dostať chybu 403, čo znamená, že nemá právomoc prezerať vaše webové stránky. Tento filtrovaný spam môže mať sklon k tomu, aby sa vaša stránka stala bez spamu. V niektorých prípadoch ľudia znižujú kódy alebo súbor .htaccess v koreňovom adresári domény. Tieto súbory môžu zablokovať prehľadávače webových stránok, ako sú tie, ktoré využívajú domény spamu.

November 24, 2017