Back to Question Center
0

Semalt Expert opisuje, ako sa boti narodili zo spamu

1 answers:

Michael Brown, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Digital Services, prispôsobil v článku niektoré presvedčivé fakty o pôvode spamu.

Prvá spamová správa bola odoslaná v roku 1994. V tom čase Laurence Canterová a Margaret Siegelová napísali program, ktorý uverejnil reklamu na papiernické služby v oblasti lotérie. Poslali túto správu všetkým členom skupiny Usenet News Group a viac ako šesť tisíc členov dostalo túto správu.

Vzhľadom na jedinečný spôsob odoslania správy sa zákazníkom služby Usenet nepodarilo nájsť duplicitné kópie a používatelia videli kópie tých istých správ vo všetkých skupinách - чертеж штанги. V tom čase nebolo bežné používanie internetových a online zdrojov. Prístup k službe Usenet bol oveľa drahší ako ostatné. Mnoho používateľov cítilo, že komerčné zdanlivé správy boli pre nič iné nevýslovné. Nielenže si vzali svoj čas, ale aj stáli používateľom veľa peňazí.

Neskoršia udalosť zelenej karty zaujala pozornosť každého. Arnt Gulbrandsen vyvinul koncept zrušeniach, ktorý bol neskôr porovnaný s obsahom správ spamových správ. Následne bola odoslaná pôvodnému odosielateľovi na overenie. Canter a Siegel zopakovali celý proces znova a znova. Používatelia nemohli skombinovať spam a nezrušili správy na serveri Usenet. Aj opatrenia proti spamu boli prijaté, ale všetko márne.

Bol to len začiatok komerčného spamu a Usenetova spamu. Pred aprílom 1994 Sedar Argic odpovedal na niekoľko správ, v ktorých uviedol, že poprel arménsku genocídu. Zdá sa, že to nebolo rozumné rozhodnutie a veci bolo potrebné zmeniť celkom.

Včasná forma spamu Usenet bola správa, ktorá bola zaslaná mnohým používateľom na internete. Na druhej strane, Cancelbots pracoval na rovnakých správach a pokúsil sa overiť ich zdroj. Nakoniec prišiel čas, keď Usenetters používajúci pokročilú technológiu našli riešenie tohto problému. Ruský vedec Andrey Markov vynašiel bot v roku 1913 a použil rôzne stránky na vytvorenie filtrov.

Nevyžadovalo od spamerov čas na to, aby pochopili, že zrušené bloky boli zarazené pridaním náhodných junkov na konci každej správy. V tom čase spameri presunuli Usenet do rôznych e-mailov a zabezpečili, že útočia na všetky európske a americké e-mailové ID. Stále viac ľudí sa venovalo zisťovaniu povahy spamu a snažilo sa bojovať proti spammerom online. Nehudské účty boli vytvorené s cieľom preskúmať správanie hackerov na internete. Boli vyvinuté nové technológie a rôzne servery spammerov boli zničené. Na druhej strane spameri vyriešili problém a vyvinuli oveľa lepšie technológie ako toto. Tiež vyvinuli metódy proti filtrom služby Google Analytics.

Pre spamerov Bayesian vytvoril správy s cieľom presvedčiť používateľov o tom, že sú legitímne a spoľahlivé. Dlhé a krátke reťazce nesúvisiacich slov boli vytvorené a táto technika sa stala bežnou a rozšírenou v žiadnom čase.

V roku 2010 spoločnosť Amazon predstavila elektronický obchod online a jej server bol zaplavený množstvom spamerov. Odvtedy sa zaviedlo toľko techník, ktoré sa zaoberajú veľkým počtom spamerov a hackerov online.

November 24, 2017