Back to Question Center
0

Semalt Expert o prevencii infikovania škodlivého softvéru

1 answers:

Keď sa naše počítačové systémy spomaľujú alebo sa správajú nezvyčajne, mali by sme skontrolovať, či je alebo nie je vírus. Najčastejšie ľudia nerozumie tomu, že ich počítačové zariadenia sú infikované škodlivým softvérom alebo vírusmi, ktoré spôsobujú vážne škody. Veľké množstvo hackerov vám posiela podozrivé e-maily a pokúša sa vás zachytiť jedným alebo druhým spôsobom.

Avšak nemôžete sa obávať, pretože môžete chrániť svoj prístroj tým, že budete mať na pamäti nasledujúce veci, ktoré poskytol Oliver King, manažér úspešného riadenia zákazníkov Semalt .

Monitorujte zdravie svojich stránok

Spoločnosť Google povzbudzuje svojich používateľov a správcov webu, aby uskutočnili riadny výskum - m?bel transport ag. Rôzne vlastnosti Google a Search Console vám môžu pomôcť identifikovať potenciálne problémy počas niekoľkých minút. Môžete si napríklad vyskúšať vyhľadávanie na stránkach Google a skontrolovať, čo bolo doteraz indexované. Je to dobrý nápad pre webmasterov, pretože sa môžu ubezpečiť, že veci prebiehajú správne. Je tiež dôležité, aby ste obmedzili vyhľadávanie iba na konkrétne stránky. Ak napríklad vyhľadávací nástroj vyhľadáva stránky Blogspot, môžete ich presmerovať iba na najvhodnejšie a chránené stránky. Stránky vyhľadávacích dopytov obsahujú veľký počet kľúčových slov, ktoré Google nájde na vašich webových stránkach. Ak zistíte, že niektoré neočakávané kľúčové slová sú tiež odhalené, je čas zablokovať všetky z nich skôr, než bude príliš neskoro a vaše stránky budú ohrozené. Stránky Problémy so zabezpečením zobrazujú vzorové webové odkazy a články, ktoré môžu obsahovať škodlivé kódy. Možnosť Načítať ako Google umožňuje používateľom zistiť, čo Google prehľadáva..Ak zistíte, že infikovaná stránka indexovo prehľadala, mali by ste ju odstrániť zo zoznamu čo najskôr.

Kontrolný zoznam bezpečnosti

Je dôležité, aby ste pravidelne monitorovali svoje webové stránky. Okrem toho by ste si mali vybrať silné heslá ako webmaster. Môžete skontrolovať pokyny v službe Gmail, ako si vybrať silné heslá. Výber poskytovateľov obsahu tretích strán je dobrý nápad, ale mali by ste to urobiť opatrne a uistite sa, že vám neposkytujú duplicitný a skopírovaný obsah, pretože to môže vo veľkej miere poškodiť vaše webové stránky. Mali by ste sa obrátiť na svojho poskytovateľa hostingu alebo poskytovateľa webových služieb o nepretržitú podporu a tipy na to, ako zostať v bezpečí na internete. Väčšina spoločností poskytuje svojim zákazníkom pravidelné informácie o tom, ako udržať svoje stránky a účty v bezpečí. Ak majú vaše stránky alebo webové stránky informačné kanály RSS, mali by ste ich prihlásiť stále viac a viac ľudí. Počas práce na internete by ste mali aktualizovať lokálne pracovné stanice a nainštalovať nové verzie softvéru na čistenie vírusov a trójskych koní .

Webmasteri so serverovým prístupom

Konfiguráciu servera by ste mali pravidelne kontrolovať. Apache má pre svojich používateľov rôzne zaujímavé tipy na konfiguráciu zabezpečenia a spoločnosť Microsoft má pre vaše pohodlie aj zoznam technických zdrojov. Požiadajú ich používateľov, aby venovali pozornosť odosielaniu adresárov, šifrovaniu a autentifikácii webových stránok. Tiež by ste mali vytvoriť záložné kópie vašich súborov, aby sa nestratili ani vtedy, keď je vaša webová stránka napadnutá. Je dôležité, aby každý používateľ zostal aktualizovaný moderným softvérom a bol informovaný o svojich opravách a nových verziách. Existuje veľa nástrojov a softvéru, ktoré vám pomôžu vytvoriť webové stránky počas niekoľkých minút, ale výber správneho nástroja je veľmi dôležitý, ale rozhodujúci, pretože tam sú rôzne možnosti. Mali by ste mať prehľad o všetkých rozšíreniach a protokolových súboroch. Ak niektoré súbory nasmerujú na neznáme miesta, mali by ste ich čo najskôr odstrániť zo svojho počítačového systému. Mali by ste skontrolovať vaše webové stránky pre bežné zraniteľnosti a vyhnúť sa mať adresár s otvoreným povolením

Google hovorí, že by sme mali používať SFTP a SSH na prenos dát. Oba tieto systémy udržujú vaše stránky v bezpečí pred možnými hrozbami. Blog on-line zabezpečenia Google poskytuje množstvo tipov o bezpečnosti a zabezpečení online, a preto by ste ho mali pravidelne kontrolovať.

November 23, 2017