Back to Question Center
0

Semalt Expert o napadnutiach útokmi - Ako a prečo?

1 answers:

Keď sa viac ľudí obrátilo na používanie internetu, objavila sa spoločná hrozba - hackovanie.Spočiatku sa pojem vzťahoval na proces učenia počítačových systémov a programovacích jazykov. Časom sa termín stal zlovestnýmčo naznačuje možnosť obísť počítačovú sieť alebo bezpečnosť systému.

Igor Gamanenko, jeden z popredných odborníkov z Semalt ,sa hlboko pozrie na dôvody a účely hackerských útokov.

Všeobecne platí, že weboví hackeri na úrovni 5 druhov útokov proti sieťam a počítačom. Tie obsahujú:

1. Útoky distribuovaného odmietnutia služby (DDoS)

Tieto systémy sú určené na ohrozenie systémov, ktoré nemajú adekvátne bezpečnostné prvky azamerať sa na otvorené porty, ako aj na pripojenia v sieti. Za normálnych okolností sa útoky DDoS snažia narušiť systém odoslaním viacerých požiadaviekktoré spôsobujú zlyhanie alebo vypnutie siete alebo systému. Napriek tomu väčšina systémov vydržia útoky a ľahko sa zotavia.

2. Trójsky kôň

Ide o softvér zamaskovaný ako dôležitý freeware alebo shareware. Skrytý softvérje často inštalovaný vedome od webmastera, ktorý nevie, čo softvér skutočne obsahuje.

Softvér obvykle obsahuje funkcie, ktoré umožňujú otvorenie zadných dverí vášho systémuneoprávnený prístup k systému vždy, keď používate softvér. Alternatívne má softvér spúšťač, ktorý je vypnutý určitýmiudalosti alebo dátumom. Po spustení softvér vypne váš systém alebo sieť. Spyware je menej škodlivý softvér, ktorý jektoré sa bežne používajú na zhromažďovanie údajov, ktoré sa neskôr predávajú marketingovým spoločnostiam.

3. Vírus

Toto je najčastejšie stretnutie webmasterov hrozieb. Na najzákladnejšej úrovni je to aškodlivý program, ktorý je schopný replikácie sám. Primárnym zameraním vírusu je útok a zničenie hostiteľského systému..obyčajnýpríklady škodlivých programov zahŕňajú Frodo, Cascade a Tequila.

4. Webové stránky

Jedná sa o tieňové lokality, ktoré využívajú bezpečnostné slabiny v určitých webových technológiách v Európeaby váš prehliadač vyvolal neautorizované aktivity.

5. Slimák

Ide o samokopírovací malware, ktorý vo vašom systéme hromadí cenné zdrojepreťažuje a prestane fungovať. Červy sú určené pre špecifické typy počítačov, ktoré znemožňujú ich účinnosť proti niektorým systémom.

Prečo sa preto hackeri na webe podieľajú na týchto škodlivých aktivitách?

1. Prístup a používanie vášho systému ako Internet Relay Chat pre nezákonné aktivity - odvtedyhackeri sa často podieľajú na nezákonných činnostiach, musia skryť svoje operácie. Na tento účel preberajú servery na ukladanie nezákonného obsahualebo na účely komunikácie.

2. Kradnúť informácie.

3. Pre zábavu a zábavu.

4. Pre pomstajúceho technického personálu vystrelil z podniku alebo rozhorčeného podnikania, súperia súveľmi pravdepodobné, že váš systém bude popraskaný v pomsta útoku.

5. Pre publicitu - niektorí hackeri milujú publicitu a urobia čokoľvek, aby si to všimli.

6. Ak chcete experimentovať alebo otestovať systém - v niektorých prípadoch webmasteri požadujú od odborníkov v oblasti IKTaby preskúmali svoje systémy s cieľom identifikovať jej slabé miesta v snahe pomôcť pri zvyšovaní bezpečnosti.

7. Z dôvodu poruchy známej ako Aspergerov syndróm. Ľudia, ktorí trpia touto chorobousú protisociálne, ale sú obdarení schopnosťou zamerať sa na problém na veľmi dlhé obdobie.

, 8. Zo zvedavosti..

9. Ak chcete skontrolovať, čo majú kolegovia, manželia, obchodní konkurenti alebo členovia rodiny.

10. Získanie práv chválu.

11. Ako intelektuálna výzva.

12. Pre finančný zisk - aj keď väčšina hackerov webových stránok to nerobí za peniaze, niektoré kybernetickézločinci žijú tým, že sa podieľajú na podvodoch s kreditnými kartami.

Ľudia, ktorým hrozí nebezpečné útoky

  • Internetové bezpečnostné spoločnosti - tieto firmy majú najlepšiu bezpečnosť, ktorá ich robíatraktívny cieľ pre hackerov.
  • Vysoké firmy - webové stránky politických strán a nadnárodné korporáciezvyčajne neodolateľným cieľom pre hackerov, ktorí chcú získať chvályhodné práva.
  • Ktokoľvek s webovými stránkami, a síce e-commerce stránky sú väčšinou zamerané kybernetickými zločincami,hackerom nevadí, že by bol vypnutý akýkoľvek zraniteľný systém.

Ako je ohrozená bezpečnosť webových stránok

Webové stránky hacking môže byť veľmi fascinujúce. Je zrejmé, že ohrozené podnikymal údaj o hacke, ale nemyslel si, že infekcia by sa rozšírila na ich webové stránky. Prístup k riadeniu vašej firmy znamenádobrá dohoda. Ak chcete získať prístup k ovládaciemu prvku, hacker vykoná sériu pokusov o vaše používateľské meno a heslo. Vaše poverenia môžu byť prenesenéz jedného rozsahu do druhého prostredníctvom správneho zachytenia vykonaného hackerom.

Ďalším spôsobom, ako byť napadnutý počítačom, je zraniteľnosť softvéru. Nie jemusí byť váš inštalovaný softvér, ale aj vaše prehliadače. Hacker môže získať prístup k vašim povereniam tým, že prevezme kontrolu nad vaším prehliadačom.

Ako majiteľ webových stránok musíte pracovať na tom, ako chrániť svoje webové stránky pred tým, než by ste bolinabúral. Dôraz na to, ako návštevníci pristupujú k vašim firemným webovým stránkam, je jeden aspekt, ktorý vám môže pomôcť chrániť vaše stránky. Uistite sa, že niesa zobrazia poverenia Source . Uistite sa, že váš web je používateľsky prívetivý, a to tak,

November 23, 2017