Back to Question Center
0

Semalt Expert načrtáva chyby marketingového obsahu, ktoré by ste sa mali vyhnúť

1 answers:

Marketing obsahu je dôležitým aspektom stratégie digitálnej kampanepretože zvyšuje návštevnosť zákazníkov. Vysoká návštevnosť zákazníkov umožňuje spoločnosti dosiahnuť svoj cieľ zvýšiť zákaznícku základňua tržby z predaja. Avšak, profesionáli optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) robia určité chyby v procese marketingu obsahu.

Lisa Mitchell, riaditeľka úspešného riadenia zákazníkov spoločnosti Semalt Digitálne služby zdieľa svoje skúsenosti a ilustruje 11 chýb v marketingovom obsahu - what is a pr9 site.

1. Dostatočný akčný, ale neúčinný hlavný plán

Úspešný marketingový prístup má dva kľúčové faktory. Toto súefektívnej stratégie a taktického výkonu. Účinnou stratégiou je hlavný plán, ktorý zobrazuje ciele digitálnej kampane.Taktické vykonanie zahŕňa kroky potrebné na dosiahnutie cieľov. Návratnosť investícií (NI) bude nízka v prípade SEO expertasa zaoberá realizáciou marketingových cieľov bez riadnej stratégie.

2. Obsah je rovnaký ako blogové príspevky

Obsah je dôležitý v procese digitálneho marketingu. Obsah onlineobsahuje videá, GIF, webové semináre, podcasty, memy a príspevky sociálnych médií. SEO expert by mal myslieť nad blog post arozvíjať obsah, ktorý apeluje na zákazníkov.

3. Spoliehajúc sa na hypotetické kupujúce osoby

Odborníci v oblasti digitálneho marketingu sa väčšinou spoliehajú na základné informácie o profile spoločnostipožadovaného zákazníka. Napríklad vedúci pracovníci najvyššej úrovne v bankovom sektore sú muži vo veku od 30 rokov do 40 rokov.Je dôležité porozumieť motiváciám, príležitostiam, preferenciám a výzvam, ktoré skúsený zákazník dosiahneako vytvoriť efektívnu SEO stratégiu. Kritické informácie o požadovanom trhu možno získať pomocou prieskumov zákazníkova internetové rozhovory.

4. Minimálne porozumenie publiku

Výskum IBM v roku 2015 zistil, že 63% klientov to cítinepochopili ich preferované značky. SEO experti by mali analyzovať potreby a preferencie cieľových zákazníkov,a rozvíjať efektívny digitálny obsah, ktorý sa bude zaoberať potrebami..

5. Publikácia obsahu sa rovná digitálnemu marketingu

Mnohí odborníci na marketing uvoľňujú po uverejnení obsahu online. Účinnáonline kampaň je viac než len publikovanie vysokokvalitného obsahu. Zahŕňa správnu distribúciu obsahu prostredníctvom rôznychonline platformy; napríklad e-maily, YouTube, blogy a sociálne médiá.

6. Spočíva výlučne na SEO

V súčasnom konkurenčnom podnikateľskom prostredí by stratégia SEO mala byťpoužívané spolu s ďalšími digitálnymi marketingovými prístupmi. Proces SEO je dôležitý pri zlepšovaní rebríčkov vo vyhľadávačoch.Výber marketingového obsahu sa však môže zlepšiť prostredníctvom inovácie a kreativity. Napríklad, marketing odborníci môžu použiťzábavné GIF na predaj produktov.

7. Obsah nízkej kvality

Mnohí obchodníci nepoužívajú dostatočné úsilie a zdroje na to, aby boli efektívneObsah. Je dôležité vyvinúť cenný obsah, ktorý by vyhovoval potrebám a záujmom klientov.

8. Očakávanie okamžitých výsledkov

Proces digitálneho marketingu si vyžaduje trpezlivosť. Je to preto, že návratnosť investícií môžepo niekoľkých mesiacoch alebo rokoch online kampaní.

9. Skúšanie mnohých stratégií

Online obchodníci sa snažia mať významnú účasť na všetkých internetových cestách.Nie je však možné poskytovať vysokokvalitný obsah na všetkých online platformách. SEO expert by sa mal sústrediť na niekoľko online ciestpre marketingové účely; napríklad YouTube, Twitter a blogy.

10. Hard-selling

Je bežné, že manažéri podnikov vyvíjajú tlak na marketingový tímzlepšiť predáva. V marketingu obsahu by predaj nemal byť príliš zrejmý. Je potrebné vynaložiť úsilie na odvolanie sa voči zákazníkom beznútiť ich k nákupu produktu alebo služby.

11. Úplné dodržiavanie osvedčených postupov

Aj keď informácie z najlepších postupov sú dôležité, on-line obchodnícinemala by slepko sledovať. Je to preto, že niektoré stratégie, ktoré sú účinné pre jednu firmu, nemusia byť vhodné pre inú firmubusiness. Digitálny tím by sa mal snažiť rozvíjať jedinečný a konkurencieschopný obsah, ktorý spĺňa potreby a očakávania cielenýchZákazníci.

November 27, 2017