Back to Question Center
0

Semalt Expert hovorí o najnebezpečnejších Email Spammer vo svete

1 answers:

V priebehu článku vám Julia Vashneva, manažér Senior Customer Success of Semalt Digital Services, povie o najslávnejšom a najnebezpečnejšom spameri na svete - ruský spammer, Peter Levashov.

Federálni agenti cestovali do Moskvy pred pár rokmi, aby získali pomoc ruských partnerov. Chtěli zatknúť najnebezpečnejších spamerov na svete na svete, ale boli odmietnutí. Americká policajná spoločnosť im o tejto otázke informovala - where to buy a navy hat. Spammer používal pseudonym Peter Sevara a bol chránený ruskou vládou. Nikto sa teda nedotkol ani neublížil. Nakoniec sa agenti vrátili a čakali, kým sa ich cieľ nestane chybou.

Dobrou správou je, že urobil chybu a odišiel do Barcelony na dovolenku. Španielska vláda bola po ňom dlhé roky a policajti vtrhli do hotelových izieb, kde tento spammer býval so svojou ženou a ďalšími rodinnými príslušníkmi. V tom čase bol zatknutý a dôstojníci Federálnej kancelárie pre vyšetrovanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti sa rozhodli vyšetriť tento prípad. Tento zlý chlap vypol tony počítačov tým, že ich zaplavil vírusmi. Nakoniec ministerstvo spravodlivosti uvoľní súdne doklady, ktoré tento hacker obviňujú. Jeho pôvodné meno je Peter Levášov. Bol obvinený z podvodu a nelegálneho odpočúvania elektronických rozhovorov. Očakávalo sa, že sa Peter presunie do Spojených štátov na ďalšie vyšetrovanie.

Úradníci tvrdili, že bol zatknutý a jeho sieť bola rozsiahlejšia ako kedykoľvek predtým. Po celé roky tento človek používal svoju ríšu na obohacovanie sa podvodmi. Prezident Donald Trump dúfa, že tento spammer uvidí svoj osud čoskoro. V minulosti Kremeľ odsúdil podobné zatýkanie po celej krajine. Španielska polícia úspešne zatkla pána Levášova; a predtým bol zatknutý v inej krajine, ale bol prepustený kvôli účasti ruskej vlády.

Teraz sa dúfa, že aj veľa ďalších spamerov bude zatknutých, pretože vlády voči nim prijali prísne opatrenia. Polícia a agenti kybernetickej bezpečnosti sledovali Levashov už roky, aby boli presní od roku 2006. Až doteraz tento človek získal bilióny dolárov pomocou svojej siete spoločníkov a hackoval veľa počítačov tým, že v nich injektoval malware (Kelihos).)

Cena spamových kampaní sa pohybuje od 300 do 700 USD za e-mail. Ponúkol svojim zákazníkom zľavy, lákal ich do svojich ponúk a chcel ukradnúť svoje peniaze. Hlavným cieľom pána Levášova boli americké počítače. Zatiaľ nie je jasné, prečo riskoval svoj život cestovaním do zahraničia so svojou rodinou. Výskumní pracovníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti však tvrdia, že sa pokúsil skryť svoju identitu pri prechode z Ruska do Španielska.

FBI dostala informáciu, že Levashov opustil svoju krajinu a cestoval do Barcelony na prázdniny. Americkí policajti okamžite podnikli kroky a chceli ho čo najskôr zatknúť. Počas misie agenti FBI využili právomoci, ktoré boli udelené v rámci zmien a doplnení toho, čo sa nazýva článok 41 federálneho poriadku trestného poriadku. Umožnili im zabrániť tomu, aby infikovali viac a viac počítačov s vírusmi. A teraz Levashov bude stráviť zvyšok svojho života vo väzení.

November 24, 2017