Back to Question Center
0

Semalt Expert definuje špičkových 10 spamovateľov na svete 2017 pre vás, aby ste zostali v bezpečí

1 answers:

Milióny užívateľov internetu sa každodenne starajú o spam. V prípade dobre informovanej osoby sa k novým e-mailom v doručenej pošte pristupuje opatrne. Štatistiky ukazujú, že spam je v značnej miere šírený prostredníctvom e-mailu. V novembri 2016 tvorili spamové správy celosvetovo 61,66% e-mailovej komunikácie. To znamená, že okolo 82 miliárd nevyžiadaných e-mailov denne cirkulovalo celý svet. Mohlo by ťa očakávať, že približne 80 percent spamu generuje malá skupina hardwarových spamových gangov - chile vacation.

Frank Abagnale, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt , opisuje v roku 2017 špičkových spamov na svete, aby ste zostali v bezpečí.

1.Kanadská lekáreň

Kanadská lekáreň je pravdepodobne najväčší spamový generátor na svete. Predpokladá sa, že je založená na Ukrajine / Rusku a využíva rôzne botnetové techniky a čínsky web hosting na upchatie sietí a šírenie "pharma spam". V miliónoch spamy, ktoré každý deň posiela, hyperská kanadská lekáreň ako najlepší zdroj liekov proti bolestiam a liekov na zlepšenie mužského pohlavia.

2. Michael Boehm a kolegové

Jedná sa o dlhodobú organizáciu proti spamovým snežnicám, ktorá funguje pod rôznymi individuálnymi a obchodnými názvami. Používa širokú škálu lacných, automatizovaných domén a hostiteľských IP serverov na spúšťanie obrovských objemov nevyžiadanej pošty.

3. Yair Shalev (Kobeni riešenia)

Hardcore snowshoe spammer Kobeni Solutions je založená na Floride a verí, že je partnerom v zločine Darrin Wohl, známy spammer ROKSO. V roku 2014 bol Yair Shalev zaviazaný zaplatiť pokutu vo výške 350 000 dolárov pokutami Federálnej obchodnej komisie (FTC) v žalobe, ktorá ho spájala s posielaním spamových e-mailov spotrebiteľom počas zavádzania Obamacare. V e-mailoch upozornil príjemcov, že ak by okamžite neklikli na poskytnutý odkaz na nákup poistného plánu, porušili by zákon.

4. Dante Jimenez z Aiming Invest

Tento spammer pracuje s niektorými z najhorších spammerov botnetov. Spoločne so svojimi spolupracovníkmi používa Dante hackerské servery a falošné hosters vo východnej Európe, aby podnikli masívny spamový balík.

5. Alvin Slocombe (Cyber ​​World Internet Services)

6. Michael Lindsay (iMedia Networks)

iMedia Networks je Lindsayovo ostrieľaný hostiteľ pre operácie spamu. Slúži nepriateľskému hosťovaniu populárnych kybernetických zločincov uvedených v zozname ROKSO. Zákazníci spoločností Lindsay a iMedia Networks používajú botnetové zombie a potom hostiteľské nevyžiadané nevyžiadanej pošty. Tento spammer a jeho gang steal IP adresy od spoločnosti dlhé časové obdobie a využívajú tento priestor na spam.

7. Petera Severa (Peter Levášov)

Tento ruský počítačový zločin je známy ako jeden z najdlhších prevádzkovateľov spamerov. Jeho špecializácia spočíva v písaní a predaji spamového a botnetového prístupu. Má tiež podozrenie, že sa podieľa na vytváraní a uvoľňovaní trójskych koní a vírusov. Severa má združenia s mnohými nevyžiadanými spammi z USA a východnej Európy. Bol partnerom Alana Ralskyho, odsúdeného amerického spamera.

8. RR médiá

Založená a verí, že beží z Huntington Beach v USA, RR Media je hostiteľ veľkého objemu nevyžiadanej pošty, ktorý používa rôzne názvy na vykonávanie svojich operácií spamu. Jeho zaznamenané problémy zahŕňajú posielanie nevyžiadaných e-mailov maloletým, ktorí ich privádzajú do alkoholu a hazardných hier.

9. Michael A. Persaud

Michael bol obvinený vo februári tohto roka potom, čo sa zistil, že sa zaoberá federálnymi drôtovými podvodmi prostredníctvom jeho spamových operácií. V obžalobe sa uvádza, že spammer používal spamové snežnice (pomocou viacerých domén a IP) na odosielanie miliónov nevyžiadaných e-mailov cez najmenej 9 sietí.

10. Yambo Financie

Táto nepríjemná spamová organizácia sa zaoberá takmer všetkými druhmi nevyžiadanej pošty. Zasekne sa na verejné servery, prevezme ich a využije ich na propagáciu falošného softvéru a liekov a dokonca aj na distribúciu detskej, incestovej a zvieracej pornografie. Ukrajinský spammer tiež tvrdí, že poskytuje "finančné služby".

S rastom nevyžiadanej pošty a spameri pomocou sofistikovanejších metód, ako sú napríklad botnety, musí byť každý užívateľ internetu veľmi opatrný, keď sa online. Je dobré rozvíjať a udržiavať určitú mieru skepticizmu pri otváraní nových e-mailov, pretože väčšina nevyžiadanej pošty sa posiela prostredníctvom e-mailu. Nechcete sa stať obeťou žiadneho z vyššie uvedených alebo iných spamerov.

November 24, 2017