Back to Question Center
0

Semalt Expert definuje 12 tipov, ktoré vám pomôžu predchádzať Cyberstalkingu

1 answers:

Cyberstalking môže byť desivý, ale ak ostanete ostražitý, môžete byť bezpečný na internete.

Uskutočnením nasledujúcich krokov od vedúceho obchodného riaditeľa Semaltu , Ryan Johnson, môžete použiť svoj mobilný telefón, tablet alebo inteligentné hodinky pri ochrane svojej identity, majetku a duševného zdravia:

# 1. Chráňte svoju domovskú adresu

Keď vyplníte formuláre na internete, použite položku P.O. box alebo pracovnú adresu a nikdy nemáte svoju domácu adresu otvorene k dispozícii.

# 2. Heslo chráni všetky účty

Použite heslo na všetko vrátane svojho mobilného telefónu, e-mailových účtov, bankových účtov a účtov kreditných kariet. Zabezpečené heslo vám poskytne minimálnu obranu proti niekomu, kto sa pokúša ublížiť.

# 3. Vyhľadajte svoje meno a telefónne číslo online

Vyhľadávanie svojho telefónneho čísla a mena online môže zabrániť tomu, aby kyberstalker vytvoril účet craigslist, blog alebo webovú stránku založenú na vás.

# 4. Preskúmajte e-maily, hovory a texty, ktoré vyžadujú informácie

Cyberstalkeri často predstavujú ako zástupcovia bánk, obchodných zástupcov, zástupcovia kreditných kariet alebo poskytovatelia mobilných telefónov kradnúť osobné informácie. Ak dostanete podozrivé hlásenie, ignorujte ho a zavolajte banku alebo spoločnosť priamo.

# 5. Chráňte svoje číslo sociálneho poistenia

Nikomu nedávajte svoje číslo sociálneho poistenia, pokiaľ neoveríte, že určite pracujú pre spoločnosť. Nikdy nezadávajte svoje číslo sociálneho poistenia na webovú stránku, pokiaľ nie je overené spoločnosťou alebo vládnou agentúrou.

# 6. Používajte bezplatné čítače registrov, ktoré zaznamenávajú návštevnosť vašich blogov a webových stránok

Použite počítadlo statov, aby ste zistili, kto navštívil vašu stránku alebo blog. Tieto čítače zaznamenávajú IP adresu, mesto, dátum, stav, čas a poskytovateľa internetových služieb používateľom..

# 7. Monitorujte svoj stav kreditov

Profesionálni profesionáli alebo tí, ktorí sú v očiach verejnosti, musia monitorovať svoj kreditný stav dvakrát ročne, najmä ak je to možné. Bezplatné kópie úverovej správy sú k dispozícii raz ročne od úverových inštitúcií. Získanie správy od úverového úradu nepoškodí váš kreditný rating.

# 8. Obnovte heslá po rozvode alebo rozpadu

Obráťte sa na svoje bankové a kreditné karty a oznámte im, že váš bývalý alebo bývalý manželský partner nemá prístup na vaše účty. Dokonca aj vtedy, ak by rozbitie bolo priateľské, buďte v bezpečí a chráňte sa.

Ak chcete byť opatrní, kúpiť nový mobilný telefón a nové kreditné karty a urobiť tieto zmeny čo najskôr.

# 9. Upravte všetky svoje účty, ak existuje podozrenie z počítača

Aktualizujte všetky svoje účty. Ak ste si istí, že ste cyberstalked, skontrolujte svoje kreditné skóre a nájdite novú banku. Tento krok by sa mal určite vykonať, ak zaznamenáte viac ako dva podozrivé udalosti za mesiac.

# 10. Nechajte počítač profesionálne skontrolovať

Akonáhle viete, že ste cyberstalked, mali by ste predpokladať, že váš počítač je ohrozený. Vezmite váš počítač a ďalšie zariadenia na profesionálne a nechajte ich prezrieť na červy a spyware.

# 11. Rýchlo konajte, aby ste chytili kybernetické útoky

Keď viete, že ste cyberstalked konať rýchlo na obranu svojej identity a finančnú bezpečnosť. Čím rýchlejšie budete konať, tým ťažšie budete obťažovať, čím sa stávate menej zaujímavým cieľom.

# 12. Získajte dostatok emocionálnej podpory

Byť obťažovaný môže byť emocionálne zdanenie a spôsobiť významné záchvaty úzkosti. Ak môžete, najmete terapeuta, ktorý sa špecializuje na sledovanie, aby sa zaoberal následkami.

Cyberstalking je ťažké zločin pre políciu, aby sa zabránilo, takže budete musieť vyvinúť úsilie, aby váš život späť dohromady. Ale nezabudnite: váš cyberstalker má len toľko moci nad vami, ako im dovolíte mať Source .

November 23, 2017