Back to Question Center
0

Semalt Expert: Algoritmus vyhľadávania Google by mohol byť presvedčivý ľudia k spamu

1 answers:

Každý SEO expert, vydavateľ alebo spisovateľ obsahu vie, že link building je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú hodnotenie stránky na 10 výsledkových stránkach vyhľadávača . SEO určite vyžaduje odkazy, a ľudia, ktorí sa zaoberajú SEO potrebujú tiež.

Zdá sa však, že vyhľadávacie stroje, najmä Google, potrebujú prepojenia najviac, a to spôsobuje viac škody než dobré. Vyhľadávacie algoritmy spoločnosti Google používajú odkazy ako integrálnu metriku pre hodnotenie reklám. To spôsobilo, že odkaz na budovanie odkazov bol taký významný na rôznych fórach - bolivia tours. Spisovatelia, blogeri a vydavatelia vždy hľadajú nové spôsoby získavania odkazov, aby zabezpečili, že ich obsah bude mať vyššiu šancu osloviť ich publikum.

Michael Brown, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt , vysvetľuje, že váha, ktorá sa dáva odkazom pri hodnotení rebríčkov, zdá sa, že tlačia iné dôležitejšie metriky hodnotenia na zadnú časť. Teraz je úplne zrejmé, že dôraz Google na kvalitný obsah, autoritu stránok a vplyv ako hlavné determinanty hodnotenia lokality sú len nároky. Jeho vyhľadávacie algoritmy takmer úplne ignorujú tieto aspekty v prospech odkazov.

Výsledkom je, že stavitelia odkazov neúnavne vyhľadávajú odkazy, namiesto toho, aby investovali úsilie o vytvorenie kvalitného obsahu, ktorý je dôležitý a autoritatívny.

Spotrebitelia najviac trpia touto chybou v odvetví. Namiesto získania užitočného obsahu, ako očakávali od stránok zaradených na prvej stránke výsledkov vyhľadávacích nástrojov, to, čo dostanú, je nejasný obsah, ktorý bol manipulovaný pomocou odkazov len na vyššiu pozíciu.

Je pravdepodobné, že príliš veľký dôraz na odkazy na Google napomohol vývoju vnímania, že veľa z toho, čo je k dispozícii na webe, môže byť upravené autorom. Je to táto mentalita, ktorá pravdepodobne viedla viac ľudí k spamovým odkazom v nádeji, že ich obsah bude zaradený vyššie.

Ak vyhľadávacie stroje pri vývoji svojich algoritmov vyhľadávania dávajú menej váhy na prepojenia, každý tvorca obsahu by sa držal základov ekologickej SEO. Budú sa viac zaujímať o to, aby navrhli svoje stránky a vytvorili ich obsah v najlepšej kvalite, aby spotrebitelia našli to, čo hľadajú na týchto stránkach. To by spotrebiteľom dôverovalo týmto miestam viac. Samozrejme, nikto by nemal zabudnúť na budovanie odkazov. Ale po starostlivosti o najdôležitejšie aspekty SEO, nič nebolo jednoduchšie ako prilákanie kvalitných odkazov na stránku. Inými slovami, stránka by sa páčila, pretože je to príjemné.

Spoločnosť Google v súčasnosti umožňuje, aby stránky používali prepojenia, aby prinútili ľudí, aby sa im páčili. Bohužiaľ, dokonca aj veľké stránky robia túto neprijateľnú vec a jedno sa pýta, prečo ich Google necháva utiecť.

Ak je problém spamových odkazov nájsť riešenie, Google musí byť v centre. Musí prestať dávať príliš veľkú váhu odkazom v algoritme hodnotenia a zamerať sa na najdôležitejšie faktory online obsahu: jedinečnosť, užitočnosť, vplyv a autorita. Vyhľadávacie nástroje musia vytvoriť úroveň hracích priestorov - umožňujú súťažiť stránky na základe kvality ich obsahu a ako dobre sa starajú o potreby spotrebiteľov. Pokiaľ sa to nestane, viac ľudí rozvinie vnímanie, že odkazy sú kráľom usporiadania SERP a že by to len zvýšilo množstvo zbytočného obsahu na webe, ako to už bolo svedkom.

November 24, 2017