Back to Question Center
0

Semalt Expert - Ako odstrániť spätnú väzbu sprostredkovania Darodar zo služby Google Analytics?

1 answers:

Spam sprostredkovateľa môže byť významným problémom, ktorým čelí väčšina vlastníkov webových stránok. Napríklad sa vyskytujú početné prípady, keď služba Google Analytics zaznamenáva viacero návštev webových stránok, ktoré nemusia nevyhnutne znamenať, že sa dostali na vašu webovú stránku. Darodar je doména, ktorá vytvára návštevy spamu na webe - best fake 100 dollar bill. Táto technika je štandardná pre čiernych klobúkov. Darodar sa stane treťou stranou bot, rovnako ako webové crawlery, ktoré bežné vyhľadávače používajú na získanie klientov. Väčšina ľudí, ktorí prevádzkujú webové stránky alebo agentúry SEO, musí vyvinúť účinné spôsoby zastavenia Darodara.

Niektoré spôsoby, ktoré vám poskytol Artem Abgarian, vedúci manažmentu úspechu zákazníka Semalt , ktorý vám pomôže odstrániť túto botku zo služby Google Analytics, sú tieto:

Žiadosť o odstránenie z ich internetovej stránky

Jeden rodný spôsob, ako sa vyrovnať s Darodarom, môže byť ich požiadať, aby zastavili svojich botov. Môžete vyplniť jednoduchý formulár, ktorý poskytujú, a označiť webové stránky, ktoré nechcete navštíviť.

Zablokujte Darodar od prehliadania vašich webových stránok

Pre webové stránky používajúce server Apache môže upustenie zo súboru .htaccess v koreňovom adresári adresára zabrániť tomu, aby sa Darodar zobrazil. Bežné motívy vyhľadávačov budú stále vidieť vaše webové stránky, ale Darodar nebude. Z ich panelu sa zobrazí odpoveď na 403 stavový kód. Nemajú právomoc vidieť túto stránku, čo znamená, že sledovací kód GA sa nevykoná na zaznamenanie návštevy. Môžete spustiť kódy, ako napríklad:

RewriteCond% {HTTP_REFERER} (. *) Darodar.com [NC]

RewriteRule ^ (. *) $ - [F]

Pri používaní takéhoto kódu na vašich webových stránkach je nevyhnutné dávať pozor. Konzultovanie vývojára webových stránok pre tento krok môže byť cenným zámerom. Akékoľvek chyby v tomto kroku môžu mať za následok, že sa celá lokalita nedá načítať.

Používanie vlastných filtrov v službe Google Analytics

Ľudia, ktorí majú účet Google Analytics, sa môžu zaoberať Darodarom ľahko. Jednotlivé filtre vám môžu pomôcť pri odstraňovaní zo služby Google Analytics, ako aj pri zastavení budúcich odporúčaní Darodara. Ak chcete vykonať túto úlohu, môžete sa prihlásiť do svojho účtu GA. Na karte Správy v pravom hornom rohu môžete na karte Všetky filtre pridať filter. Môžete dať Darodar odstránenie vo filtračnom boxe. Nastavte typ filtra, ktorý chcete vylúčiť. Odošlové prepínacie tlačidlo by sa malo nastaviť na vylúčenie. Toto prispôsobenie môže udržať referenčnú návštevnosť mimo služby Google Analytics. Okrem toho je možné použiť aj iné vlastné filtre, napríklad adresu IP. Nezabudnite si uložiť vykonané zmeny predtým, než opustíte stránku prispôsobenia. Tieto filtre môžu blokovať tieto roboty.

Záver

Odstránenie darodaru zo služby Google Analytics môže znížiť štatistiky vašich webových stránok na nulu. V niektorých prípadoch sa táto návštevnosť bude stále zobrazovať vo vašich predchádzajúcich štatistikách webových stránok. Môžete však použiť túto smernicu na jej odstránenie z webových stránok. Podobne môžete vykonať zmysluplné úpravy kampane na stránkach.

November 24, 2017