Back to Question Center
0

Semalt Expert: 5 tipov, ako sa vyhnúť vírusom v systéme Android

1 answers:

Operačný systém Android ovláda veľké percento počítačového sveta. Jeho otvorenosť však odhaľuje zariadenia pre trójsky a škodlivý softvér. Hackeri môžu manipulovať so systémami Android pomocou stiahnuteľných aplikácií na šírenie vírusov používateľom. Rovnako ako akýkoľvek iný počítačový systém môžu používatelia Android aplikovať šeky a balíky, ktoré sú k dispozícii, aby chránili svoje gadgety pred škodlivými vírusmi.

Vedúci manažmentu úspešných zákazníkov Semalt DIgital Services, Artem Abgarian, opisuje päť jednoduchých krokov na zabezpečenie zariadení so systémom Android od malware a vírusom infikovaných aplikácií - altalena per bambini da giardino italian.

1. Nikdy neinštalujte aplikácie, ktoré nepoznáte

Pred inštaláciou ľubovoľnej aplikácie na zariadenie Android premýšľajte dvakrát. Zatiaľ čo niektoré aplikácie prepojené prostredníctvom e-mailu, sociálnych médií alebo na webových stránkach môžu byť veľmi užitočné, inštalácia málo známych aplikácií môže vystaviť používateľa škodlivému softvéru a vírusom. Používateľ Android by mal široko skúmať pomocou fór, blogov a sociálnych médií zobrazenie hodnotenia a všeobecné komentáre o pozvaných inštaláciách pochádzajúcich zo spamových textových správ a zdieľaných odkazov.

2. Inštalácia aplikácií z renomovaných obchodov s aplikáciami, ako je Google Play

Vykonanie náhodného prevzatia aplikácie z internetu zvyšuje možnosť uzatvárania vírusov a Trojan pre zariadenie Android. Niektoré webové stránky sľubujú, že poskytnú platenú žiadosť o bezplatné alebo podobné atraktívne ponuky, môžu mať za následok prevzatie aplikácií s malwarom. Prax používania služieb Google Play, Amazon Appstore a iných renomovaných používateľov zabezpečuje obmedzené vystavenie škodlivého softvéru a vírusom, rovnako ako nakupovanie potravín z obchodov s dôveryhodnými potravinami, minimalizuje riziko nesprávne naložených potravín.

3..Skontrolujte nastavenia Android na stránke "Inštalovať z neznámych zdrojov"

Zariadenia so systémom Android sú predvolene nastavené na zablokovanie inštalácie aplikácií z iných zdrojov ako je Google Play. Zariadenia zobrazia správu o hrozbe, keď sa chystá nainštalovať podozrivá aplikácia z neznámeho zdroja. Užívateľ môže povoliť inštaláciu výberom v nastaveniach zariadenia. To umožňuje používateľovi vykonať kontrolu stavu dôveryhodnosti aplikácie pred inštaláciou, aby sa zaistila bezpečnosť proti škodlivému softvéru a vírusom.

Ak chcete zaistiť bezpečnosť zariadenia so systémom Android, nikdy nezmeníte predvolené nastavenia na blokovanie podozrivých aplikácií, pokiaľ nie je zdroj zabezpečený.

4. Prečítajte si povolenie požadované aplikáciou

Stiahnuté aplikácie na zariadení s Androidom potrebujú povolenia pred inštaláciou. Povolenie sa líši v závislosti od použitia aplikácie v zariadení. Môžu vyžadovať povolenie na prístup k kontaktom pre hovory, texty a e-mailovú komunikáciu alebo kameru, GPS a internet na určené účely. aplikácie, ktoré požadujú povolenie na vykonávanie podozrivých činností, môžu ohroziť bezpečnosť používateľa. Aplikácie môžu inštalovať vírusy a trójske kone, aby spôsobili vážnu ujmu.

5. Inštalácia antivírusového skenera na kontrolu bezpečnosti

Otázka, či možno využiť množstvo antivírusových aplikácií dostupných online na monitorovanie a ochranu zariadení pred vírusmi a škodlivým softvérom, je diskutabilné. Aplikácie z obchodu Google prešli dôkladným bezpečnostným skenovaním, aby sa zabezpečilo, že používatelia budú mať ochranu pred trójskymi a malwaremi. Niektoré aplikácie zakúpené v službe Google Play však môžu obsahovať škodlivé vírusy.

Inštalácia aplikácií poskytujúcich zabezpečenie s ďalšími funkciami, ako napríklad schopnosť lokalizovať a vymazať stratený telefón, okrem ochrany pred škodlivým softvérom a trójskym koňom, môže byť užitočná.

Ochrana pred vírusmi nie je ťažké. Len dávajte pozor.

November 23, 2017