Back to Question Center
0

Semalt: Dávajte si pozor na trójsky vírus!

1 answers:

Trojan je jeden z najbežnejších typov malware. Nik Chaykovskiy, manažér úspešného riadenia úspechu Semalta , vysvetľuje, že kybernetickí zločinci ju využívajú na ukradnutie vašich osobných informácií a získavanie prístupu k počítačovým systémom obetí. Nebolo by nesprávne povedať, že ľudia vedia, ako malvér a vírusy môžu mať vplyv na ich počítačové zariadenia. Žiaľ, nevedia, aké nebezpečné sú tieto veci a ako sa im lepšie vyhnúť - настройка wireless g.

Čo je to trójsky vírus?

Trojan je konkrétny typ počítačového vírusu, ktorý ovplyvňuje váš systém a súbory; môže narušiť údaje v žiadnom momente a pokúsiť sa propagovať do iných počítačov, zariadení a smartfónov tým, že infikuje USB a podobné zariadenia na prenos údajov. Trojce infikujú veľké množstvo strojov a môžu spôsobiť vážne škody pre vás.

Ako trójske práce

Rovnako ako trojský kôň, trójske vírusy a škodlivý softvér sa objavujú vo forme pop-up okien a infikujú počítačový systém v žiadnom momente. Môžu mať aj podobu e-mailovej prílohy. keď im dovolíte, aby sa otvorili, môžu šíriť vírus vo vašom počítači. Preto by ste nikdy nemali otvárať neznáme e-maily a ich prílohy. Akonáhle Trojan získa prístup do vášho osobného počítača, môže kontrolovať a infikovať všetky vaše súbory..Je pravdepodobné, že trójske kone by poškodili celý počítačový systém alebo niektoré jeho súbory. Môže to byť nebezpečné, ak používate počítačový systém na finančné transakcie, pretože trójske kone v priebehu niekoľkých sekúnd odošlú vaše čísla kreditných kariet alebo bankové informácie hackerom. Trójske kone sú hackermi a online útočníkmi hojne využívané na ukradnutie peňazí a citlivých súborov iných. Pôsobia ako počítačové zombie, čo umožňuje hackerom používať vaše internetové heslo alebo počítače na spustenie počítačových útokov po celom svete.

Ako sa chrániť

Trójske kone vždy potrebujú vaše povolenie pred prístupom k vášmu počítačovému zariadeniu, a to buď sami, alebo ho otvárate vo forme dokumentu alebo e-mailovej prílohy vo formáte Word. S ohľadom na to, najobľúbenejšou a silnou obranou nie je otvoriť prílohy e-mailov alebo spustiť akékoľvek neznáme programy. Ak si nie ste istí, radšej sa držte ďalej od týchto súborov; nemali by ste sťahovať súbory alebo softvér z neznámych webových stránok. Je tiež dôležité, aby ste svoje programy a softvér aktualizovali; vyhnite sa používaniu starých verzií antivírusového softvéru, pretože môžu spôsobiť vážne problémy pre vás. Ak chcete zachovať bezpečnosť hesiel na internete a WiFi, je dôležité zmeniť používateľské meno a heslá dvakrát týždenne. Hardvérové ​​a softvérové ​​firewally môžu pomôcť kontrolovať nebezpečnú webovú prevádzku a zabrániť tomu, aby trójske kone získali sťahovanie z neznámych miest.

Záver

Všetky tieto veci si možno ľahko zapamätať, ale neexistuje spôsob, ako sa zbaviť trójskych koní a vírusov. Aj keď máte nainštalovaný antivírusový softvér a škodlivý softvér, nemôžete odstrániť trójske kone. Tieto programy prichádzajú v rôznych formách, rôznych balíčkoch a nemožno ich celému vyhnúť. Najlepšie bezpečnostné balíky nemôžu odstrániť trójske kone z vašich počítačov; namiesto toho vám umožňujú špecifikovať, aké opatrenia a ochranné opatrenia, ktoré potrebujete. Je dôležité deaktivovať a odinštalovať všetok zbytočný softvér. Týmito vecami môžete svoj počítač v značnej miere chrániť pred vírusmi a trójskymi koňmi.

November 23, 2017