Back to Question Center
0

Semalt: Ako zablokovať odkaz Spam - Skvelé tipy na zapamätanie

1 answers:

Spustenie blogu alebo internetovej stránky elektronického obchodovania je obohacujúcou a obohacujúcou skúsenosťou, ktorá ponúka veľa možností na rast podnikov a vytváranie príležitostí. Avšak niekoľko idioti sa pokúšajú zničiť on-line spoločnosti a vytvárať prekážky pre všetkých bez konkrétneho dôvodu. Chcú robiť nič viac, než vytvárať neporiadok, a sprostredkovatelia spamerov sú jedným z nich. Je bezpečné povedať, že odkazujúci spameri a hackeri sú graffiti umelci na internete, ktorí sa vždy snažia nechať negramotné značky online.

Ak preskúmate účet Google Analytics a uvidíte zvýšenie odkazov na neznámych webových stránkach, je pravdepodobné, že váš web bol zacielený a musíte čo najskôr prijať opatrenia. Webové stránky, ktoré posielajú sprostredkovanie spamu, sú hulfingtonpost - honey bear slot game.com, ceng.com cenoval.ru a bestwebsitesawards.com. Môže to znieť nepárne, ale väčšina webmasterov a bloggerov nemá predstavu, že ich stránky dostávajú falošné názory, väčšina z nich pochádza z lokalít, ktoré sme práve uviedli vyššie.

Našťastie, Max Bell, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt , tu poskytuje niekoľko spôsobov, ako zablokovať tieto stránky a zastaviť ich prevádzku tým, aby narušili vaše podnikanie na internete.

Použite súbor .htaccess na boj proti sprostredkovaniu odkazov

Ak sa vaše stránky nachádzajú prostredníctvom webového servera Apache, budete musieť aktualizovať. súboru htaccess. Najlepším spôsobom je zablokovanie súboru .htaccess na vylúčenie spammerov a zlých robotov. Tiež ich môžete presmerovať na Apache, čo im nemusí byť ľahké odhadnúť.

Filtre služby Google Analytics

Vo väčšine prípadov spameri a ich roboty navštívia vaše webové stránky. Za týchto okolností by ste mali zablokovať tieto roboty a načítať ich na vlastné webové stránky vložením špeciálnych kódov do účtu Google Analytics. Môžete tiež vytvoriť filtre v profile Google Analytics a pomôže vám zlepšiť kvalitu vašej návštevnosti. Našťastie služba Google Analytics ponúka veľa nástrojov na odstránenie spamerov z údajov a prehľadov analýzy. Jedinou nevýhodou tohto postupu je to, že sa nebude uplatňovať súčasne na všetkých internetových stránkach.

Ručné nastavenie filtrovania botov

Filtrovanie botov môžete manuálne nakonfigurovať. Preto by ste mali prejsť do svojho účtu Google Analytics a vytvoriť nový filter. Vyberte voľbu Vlastné a vložte do nej tento kód.

Blokovanie spamu Referrer IP

Môžete ľahko zablokovať IP adresy sprostredkovateľa spamu. Páči sa mi krok blokovania premávky z anonymných IP adries. Mali by ste sa uistiť, že prístup k spamerom je zakázaný na vašich webových stránkach prostredníctvom tejto praxe.

Zoznam vylúčení IP služby Google Analytics

Ďalším krokom je zaistenie, že ste uložili zoznam vylúčení IP služby Google Analytics. Je dôležité mať na pamäti, že nemôžete využívať najlepšie výsledky, kým nevyhnete tento zoznam. Služba Google Analytics ponúka veľký počet možností vylúčenia zoznamu a blokovania adries IP. Môžete ľahko vybrať a nainštalovať plugin na vašich webových stránkach a zabezpečiť tak jeho úplnú bezpečnosť a ochranu.

November 24, 2017