Back to Question Center
0

Semalt: Ako sa vyhnúť tomu, aby ste sa stali obeťou škodlivého softvéru

1 answers:

V súčasnosti ľudia používajú webové stránky sociálnych médií, online nákupné centrá a stránky hazardných hier vo veľkom počte. Nebolo by zlé povedať, že internet sa stal primárnym zdrojom informácií; klikneme na rôzne webové stránky a čítame pravidelne naše obľúbené články. Pred dvoma rokmi existovali len tri milióny foriem škodlivých kódov a každý deň sa objavujú stovky nových - windows 8 vps.

Frank Abagnale, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Digital Services, poukazuje na to, že škodlivý softvér sa stal nebezpečnejším a všadeprítomnejším ako predtým, pretože podporuje legitímne obavy, ktoré súvisia s našimi osobnými a profesionálnymi ID. Riziká infikovania na internete sú vyššie ako predtým, pretože všetky údaje sa opakovane používajú každý deň. Pôvod malware a vírusov nie je známy, ale je možné sa tomu vyhnúť.

Čo je škodlivý softvér?

Malware je najčastejším typom škodlivého softvéru; útočníci používajú tento nástroj na narušenie počítačových zariadení. Zbierajú citlivé informácie a získajú prístup k vašim systémom bez povolenia. Vírus a červy sú dve ďalšie formy, ktoré by sa nemali zamieňať s malware. Všetky tieto veci spôsobujú rôzne problémy a mali by sa s nimi zaobchádzať rozdielne.

Vírus je samoreprodukčná vec, ktorá sa šíri vo vašom počítači cez internet a môže mať podobu kódov a dokumentov. Červ, na druhej strane, sa ďaleko líši od vírusu..Worms sa šíria prostredníctvom počítačových sietí bez vašich informácií a spôsobujú vážne problémy.

Aká je motivácia malware?

Trójsky kôň pomáha nastaviť záložné súbory počítačového systému a poskytuje prístup k veľkému množstvu vecí. Pred rokom boli vírusy považované za žarty a pokusy na internete. Väčšina ľudí si neuvedomila, že vírusy a malware vážne infikovali počítačové systémy. A teraz sa situácia úplne zmenila; v týchto dňoch počítačoví zločinci používajú škodlivý softvér na zarábaní na internete a ľudia vedia, ako proti nim prijať opatrenia. Hackeri vytvárajú webové stránky a vytvárajú príjmy zobrazovaním reklám. K týmto reklamám prikladajú rôzne vírusy a škodlivý softvér, ktoré priťahujú stále viac ľudí. Infikujú počítač a zhromažďujú vaše osobné údaje, ako sú čísla sociálneho zabezpečenia, čísla kreditných kariet a identifikácie PayPal.

Ako sa môžem nakaziť škodlivým softvérom?

Je poľutovaniahodné, že neexistuje žiadny špecifický ani autentický spôsob, ako sa zbaviť škodlivého softvéru a vírusov. Dokonca aj špičkové a známe antivírusové programy a škodlivé programy neposkytujú dostatočnú ochranu a bezpečnosť na internete. Preto môžete použiť antivírusový nástroj iba na získanie upozornení, ak v počítači existuje nejaká forma škodlivého softvéru alebo vírusu.

Ako sa vyhnúť infikovaniu škodlivým softvérom?

mali by ste mať aktualizovanú antivírusovú alebo anti-malware softvér; je dôležité, aby ste nainštalovali svoje najnovšie verzie, aby ste sa nestali infikovaní. Mali by ste tiež používať a udržiavať rôzne antivírusové programy a škodlivý softvér, aby ste boli bezpečný na internete. Môžete nainštalovať brány firewall, aby ste chránili počítačové systémy pred nepatrnou webovou prevádzkou a škodlivými útokmi. Pridávanie poznatkov o polohe je tiež dobré, ak používate mobilné zariadenie alebo prenosný počítač; mali by ste z času na čas skontrolovať nastavenia zabezpečenia, nastavenia prehliadača, nastavenia e-mailov a online účty. Počas používania internetu by ste mali používať silné heslá a meniť ich každý týždeň. Nezabudnite odpojiť počítač od siete Wi-Fi, keď nie ste online. Dodržujte silné bezpečnostné postupy a prijmite vhodné opatrenia na zníženie rizík vírusov a malware. Dodržiavajte dobré bezpečnostné postupy a pri používaní e-mailových a webových prehliadačov prijímajte primerané bezpečnostné opatrenia, aby ste znížili riziko, že vaše kroky spôsobia infekciu.

November 23, 2017