Back to Question Center
0

Semalt: Ako a prečo chrániť váš systém pred škodlivým softvérom

1 answers:

Vedeli ste, že predpona mal (ako malware) znamená zlé vo všetkých latinských jazykoch, vrátane španielčiny? To vám veľa hovorí. Škodlivý softvér alebo škodlivý softvér používajú kybernetickí zločinci na zničenie nepotrebných používateľov počítačov. Môžete si predstaviť škodlivý softvér ako rušivý program, ktorý sa používa na zhromažďovanie osobných údajov - prihlasovacie údaje + heslá, údaje o kreditných kartách, informácie o banke, číslo sociálneho poistenia - ktoré sa potom ukradli (krádež identity), peniaze a iné zlovestné činnosti. Malware môže byť v akejkoľvek forme. Mohlo by to byť trójsky kôň, vírus, ransomware, červ alebo spyware.

Dodržujte vyššie uvedené pokyny definované Artemom Abgarianom, manažérom Senior Customer Success Semalt a vaše osobné informácie budú vždy bezpečné - kbox mini user manual.

Ako sa proti vám používa malware?

Existuje mnoho spôsobov, ktorými môže hacker alebo počítačový zločinec odhaliť škodlivý softvér. Najčastejším spôsobom by bolo odoslanie phishingového e-mailu. Tento e-mail môže vyzerať neškodne, ale často obsahuje odkaz alebo spustiteľný súbor, ktorý po kliknutí nainštaluje škodlivý softvér do počítačového systému.

Akonáhle sa tento škodlivý softvér ocitne vo vašom počítači, sondy vaše šifrovanie dát a ochranný systém zraniteľnosti. Ak existujú medzery niekde v systéme, škodlivý softvér využíva kombináciu agresívnych taktík na narušenie operácií pri ukradnutí súkromných údajov. Váš prehliadač môže napríklad otvoriť mnoho kariet, bez toho, aby ste tak urobili. Občas počujete zvuk duchov (zvukové klipy, ktoré sa prehrávajú na kartách, ktoré ste neúspešne otvorili). Ako škodlivý softvér ovláda vaše heslá? No, používajú techniku ​​zachytenia dát nazývanú keylogging..Táto metóda sleduje všetky tlačidlá, ktoré stlačíte pri prihlasovaní do účtu. Takto identifikuje škodlivý softvér vaše číslo sociálneho zabezpečenia, PIN a heslá.

Hrozba škodlivého softvéru je skutočná. V skutočnosti sa stáva ťažšie zistiť, čo znamená, že prípady krádeží identity a ďalších počítačových trestných činov by mohli narastať. Nerobte však paniku. Existuje mnoho spôsobov, ako sa môžete chrániť pred touto hrozbou.

Ako zabrániť vniknutiu škodlivého softvéru

Počítame, že hrať bezpečne a byť pozorný. S ohľadom na tieto tipy by ste mali chrániť pred škodami:

  • Nekliknite na odkazy alebo otvárajte prílohy alebo spustiteľné súbory z e-mailov, ktorých odosielateľ neviete alebo pravidelne komunikujete.
  • Prevezmite, nainštalujte a aktualizujte najnovšiu verziu antivírusového softvéru, anti spyware a potom nastavte bránu firewall. Nepoužívajte popraskané verzie antivírusového softvéru.
  • Vyhnite sa používaniu funkcie automatického ukladania prehliadača. Ak je prehliadač povýšený na zapamätanie hesla, kliknite na "nikdy". Zablokujte počítač, keď ho nepoužívate.
  • Uistite sa, že na svojom počítači, notebooku alebo tablete používate najnovšiu verziu programov. Ako to je, vývojári zahŕňajú najnovšie bezpečnostné opatrenia, aby sa zabránilo zlým chlapcom.

Nedovoľte, aby ste boli inou obeťou škodlivého softvéru. Niekedy môže váš antivírus vyskočí okno so správou "hrozba zistená". Ak sa tak stane, neotvárajte odkaz odoslaný na váš e-mail alebo text. Nevšímaj si to. Budete v bezpečí.

November 23, 2017