Back to Question Center
0

Semalt: Aké sú tlačidlá pre webové stránky a Darodar roboty a ako ich blokovať?

1 answers:

Pri prechádzaní prehľadu o návštevnosti služby Google Analytics je jednou z vecí, ktoré je potrebné poznamenať, zdrojom zjavnej návštevnosti. Niekedy niektoré zdroje môžu vytvárať značné množstvo prevádzky ako iné. Pri bližšom pohľade si možno všimnete, že počet odkazov z týchto dvoch: darodar.com a tlačidlá pre webovú stránku. Okrem nich, ktoré sa objavujú v správach GA, je pravdepodobné, že ste o týchto stránkach už nikdy nepočuli a sú zvedaví, pretože vedia, prečo prinášajú toľko prevádzky.

Súhrnne, tieto dve domény používajú taktiku známu ako odkazujúci spam - boat value guide kelly. Max Bell, vedúci odborník z Semaltu , vysvetľuje, že myšlienkou sprostredkovania spamu je, že stránky získajú množstvo odkazov na jednu doménu z konkrétnej stránky, ktorú chcú propagovať. Keď vyhľadávacie stroje prehľadávajú denníky, nájdu tieto odporúčania a zahrnuli ich do záverečných správ. Nevýhodou je, že žiadna z prevádzky nie je platná a môže zmeniť spôsob, akým sa rozhoduje pre webovú stránku.

Keďže všetky odkazy smerujú späť na konkrétnu lokalitu, majiteľ môže byť zvedavý, prečo sa na stránkach vzťahuje toľko návštevnosti. Po kliknutí na webovú adresu v prehľadoch GA sa presmeruje na webovú stránku odkazu, ktorá sa potom preloží ako nová návšteva. Pre stránky s nevyžiadanou poštou sú hity, ktoré získavajú od ničoho nič netušiacich vlastníkov, ekologické.

Našťastie na internetovej stránke neexistuje reálna hrozba. Ako už bolo uvedené, zneplatňuje sa všetky údaje zhromaždené v súvislosti s návštevnosťou stránky, pretože sa s číslom zmieta. Výsledkom je skreslená správa, ktorá nenaráža skutočný obraz o tom, čo sa deje s webom. Miera odchodov je zvyčajne 100% s nulovým časom na mieste .

Bolo by nevyhnutné zablokovať tlačidlá pre webové stránky a darodar, aby získali realistickejší obraz o výkonnosti stránok. Väčšina článkov týkajúcich sa odstránenia problému opisuje použitie relatívne novej funkcie "Filtrovanie botov" v službe Google Analytics. V časti Nastavenia zobrazenia spoločnosť Google pridala jednoduché políčko, ktoré sa používateľ môže rozhodnúť skontrolovať alebo nechať nekontrolovanú. Zo skúseností s touto možnosťou, záverom tohto článku sa predpokladá, že možnosť filtrovania bot nevyfiltrovaných dvoch spammerov sprostredkovania: darodar..com a tlačidlá pre webovú stránku.

Lepší spôsob, ako zablokovať tlačidlá pre webové stránky a darodar z prinášať nevyžiadanú návštevnosť, je použiť vlastný filter. Použite tento postup:

1. Otvorte službu Google Analytics a kliknite na kartu Správca.

2. Voľba Zobraziť v pravom stĺpci by mala obsahovať podmenu, v ktorej sa zobrazí výzva na "Vytvorenie nového zobrazenia". Odborníci odporúčajú vytvoriť vlastný filter pod zobrazením tak, aby na konci procesu zostal jeden nefiltrovaný pohľad, ktorý obsahuje všetky nespracované údaje na porovnávanie.

3. Uveďte názov filtra.

4. Na karte Filtre vyberte možnosť + Nový filter.

5. Použite rozlišujúci názov pre nový filter.

6. Typ filtra by mal byť vlastný.

7. V poli Filtrovanie použite odkaz v časti Vylúčiť a zadajte názov prvého odkazovača (tlačidlá pre webové stránky).

, 8. Ušetriť.

9. Opakujte od kroku 5 pre darodar.com.

November 29, 2017