Back to Question Center
0

Semalt: 3 stratégie na zastavenie spamovania a zvýšenie výkonu

1 answers:

Existuje veľa taktiek, ktoré ľudia používajú na to, aby si ich obsah všimol online. Existujú tí, ktorí veria, že jediný spôsob, ako môžu dostať divákovi, aby im venovali pozornosť, je pravidelne ich prerušovať. Väčšina spamerov má zvyčajne taký zmysel. Vypožičia to od toho, čo používajú obchodníci a inzerenti už desaťročia. Zvykli robiť dostatok hluku na platený za televízny čas, a časopisy, niekto by ich nakoniec všimol. Stratégia má jednu chybu:

Už nefunguje

Nikto nechce byť obťažovaný vecami, o ktoré nepožiadali, ani o správach, ktoré pre ne nie sú relevantné - termostato senza fili per caldaia. Najhodnotnejšie aktívum, ktoré majú ľudia v tomto zaneprázdnenom svete, je čas. Napriek tomu existuje veľa blogerov, autorov a inzerentov, ktorí sa stále snažia všimnúť pomocou dennej stratégie prerušenia. Pre nich jediný spôsob, akým ľudia počúvajú, je, ak budú pokračovať v rozprávaní. No, tam je vysoká pravdepodobnosť, že nebudú, a ak ste medzi tými, ktorí majú takúto stratégiu, mali by ste prestať. Je to úplne nepríjemné pre nás ostatných.

Michael Brown, špičkový špecialista z Semaltu , ubezpečuje, že lepším spôsobom, ako si všimnúť, je zastaviť vytváranie hluku a vybudovať platformu, čo získa pozornosť ľudí.

Tri veci, ktoré musíte počuť

"Povolenie marketingu" od Setha Gordona je kniha, ktorá sa zaoberá troma základnými prvkami, ktoré by mala mať každá správa, ktorá stojí za to čítať: predvídanie, relevantnosť a osobný prístup. Každý komunikátor si želá, aby mal záujmové publikum. Jediný spôsob, ako zistiť, či sú ľudia zaujatí niečím, čo ponúkate, je, ak vám to umožnia. Všetko v dnešnej dobe pracuje so súhlasom. Napríklad pravidelné veci, ako je objednanie služby, objednávanie balíkov alebo dokonca očakávanie dátumu s niekým, majú všetko, čo predpokladáte, pretože ste povolili, aby Vám niekto doručil správu.

Predvídanie je tiež nevyhnutné, pretože ukazuje, do akej miery sa staráte o konkrétnu správu. Ak sa publikum nestará o jeho obsah, nezáleží na tom, ako dobre to môže vyzerať. Tí ľudia to nechcú počúvať. To isté platí pre správy, ktoré považujú za nepodstatné pre nich alebo tie, ktoré ich nezahŕňajú na osobnej úrovni.

Musíte byť trochu divný

Dnešný svet zažíva veľa súťaže a hluku, pričom všetci chcú byť zaznamenaní alebo počutí. Znamená to preto, že by ste mohli riskovať znieť príliš všeobecne, ak ste svoj obsah na určitú trhovú medzeru prispôsobili. Ľudia sa už "normálne" nezaujímajú. Každý chce niečo z obyčajného, ​​niečo "divné".

Blogy alebo akýkoľvek iný typ platformy vám umožňuje implementovať tri veci diskutované v tomto príspevku. Poskytnite ľuďom spôsob, ako sa prihlásiť na odber, poskytnúť odkaz, ktorý sa spája a používať jedinečný štýl.

Ľudia by mali pochopiť, že budovanie takejto platformy môže vyžadovať určitý čas a veľa povolení. Ale myšlienka nie je nemožná. Potrebuje len trochu väčšieho úsilia.

Je to všetko o povolení

Tu je zoznam štyroch jednoduchých krokov, ktoré môžete použiť na vytvorenie kanála, ktorému by sa ľudia snažili premeniť a zažili ich pozornosť:

1. Odolať pokušeniu prerušiť. Patria sem akékoľvek pokusy kričať, kričať, alebo sa nechať počuť. Jedným zo spôsobov je použitie spamových robotov na opakované odosielanie spamových správ s nádejou, že používateľ klikne na poskytnutý odkaz, ktorý vedie späť na stránku odosielateľa.

2. Začnite s tým, čo poznáte. Bez ohľadu na to, na čom ste dobré, použite ho na vybudovanie základne platformy a ako prostriedok zdieľania vašich odborných znalostí.

3. Poskytnite ľuďom možnosť počúvať. V prípade, že nemáte nijakú alternatívu pri získavaní pozornosti niekoho, urobte to úprimne a s maximálnou úctou.

4. Odfúknite svoje publikum niečím pozoruhodným. Ak dostanete pozornosť, nestrácajte túto šancu. Ukážte svoj talent, a ak môžete, vzdorujte šancu a prekračujte ich očakávania.

Samozrejme máte možnosť úplne ignorovať tieto tipy a vlniť si ruky vo vzduchu, dúfajúc, že ​​si niekto všimne. Môžete dokonca dostať niekoľko ľudí, ktorí vás budú venovať pozornosť. Problém je v tom, že v okamihu, keď nájdu niečo viac rušivé ako vy, zabudnú na to, čo ponúkate.

Vždy si pamätajte, že spôsob, akým vyhráte publikum, je spôsob, akým si ho budete musieť udržať. Ak je to prerušené, potom budete musieť toto publikum prerušiť tak dlho, kým budete mať niečo na prezentáciu, a vy ani publikum to nechcete.

Jediný spôsob, ako môžete získať trvalú pozornosť pre váš obsah, je to, ak si ho zarobíte. Zobrazte, požiadajte o povolenie a doručte. Každá ďalšia technika je už len falošná a nakoniec sa bude ignorovať.

November 24, 2017