Back to Question Center
0

Semal: Tajomstvo vyhnúť sa infekciám škodlivého softvéru

1 answers:

Tento článok sa zaoberá piatimi tipmi od vedúceho manažéra úspechu zákazníka Semalta Jackom Millerom o tom, ako udržať počítač čistý z akéhokoľvek škodlivého softvéru.

Uvedomte si zdroj preberania programu

Je dôležité, aby používatelia nespúšťali žiadne programy, ktoré nemajú digitálne podpisy alebo stránky, ktoré varujú, že zdroj načítania je nedôveryhodný. Po prevzatí spustiteľného súboru sa vždy objaví varovný pop, ktorý sa pýta, či program spustiť. Avšak väčšina ľudí má tendenciu spustiť program bez overenia legitímnosti vydavateľa - lampioncini per esterni. Pred spustením takýchto súborov by mal používateľ skenovať program na prítomnosť vírusov pomocou antivírusu, skenera na požiadanie alebo preniesť súbor cez virustotal.com. Pre ďalšiu bezpečnosť spustite program prostredníctvom virtuálnych prostredí ako BufferZone alebo Sandboxie.

Keygens, trhliny a iné warez

Niektoré spôsoby, ako škodlivé používateľov online vkladajú svoje vírusy, sú kľúčové gitary, trhliny a záplaty. Používanie týchto nástrojov značne zvyšuje riziko pre počítač. Vyhnúť sa im v úplnosti je jediný istý spôsob, ako sa vyhnúť infekcii. Dôvodom je skutočnosť, že kontrola legálnosti zdrojového softvéru tretej strany je málo alebo žiadna kontrola kvality. Je jednoduché, aby útočník premenoval vírus pomocou názvu obľúbeného programu v snahe prilákať používateľov k stiahnutiu súboru.

Používajte len dôveryhodné zdroje

Vždy sa držte renomovaného zdroja softvéru na sťahovanie súborov. Vyžaduje si vedomie toho, ktoré sú renomovaný zdroj pre sťahovanie softvéru a tie, ktoré nie sú. Existujú určité webové aplikácie, ktoré pomáhajú rozoznať legitimitu stránky pre používateľa. Zahŕňajú Web of Trust alebo Norton Safe Web. Tiež pred vykonaním sťahovania sa vždy uistite, že webová stránka potvrdzuje, že súbor neobsahuje škodlivý softvér. Akékoľvek nejasnosti týkajúce sa bezpečnosti lokality by mali používateľovi opustiť stránky, aby najprv preskúmali softvér, ktorý sa chystá stiahnuť. Ak dôveryhodní vydavatelia naznačujú, že nejde o bezpečný súbor, vyhnite sa všetkými prostriedkami, pretože zabráni malvérnej bolesti hlavy.

Pri prehliadaní webu používajte zdravý rozum

Najčastejším pravidlom je vždy zamyslieť sa nad dvoma vecami, ktoré znie príliš dobre, aby boli pravdivé. Stručne povedané, nie všetko, čo nájde na internete, je tak zjavné, ako sa zdá. Internet 2.0 umožnil komukoľvek zverejniť informácie. Je ťažké zistiť zámery osoby pracujúcej online. Preto vždy skúmajte zdroj informácií, ku ktorým pristupuje predtým, než klesnete na internetové triky. Neexistuje žiadna taká vec ako vyhrávať lotériu, ale nikto sa na to nepokúšal. Ďalej, všetky e-maily alebo stránky, ktoré sľubujú darčeky a ceny za stiahnutie určitého súboru, sú podvody a používatelia by sa im mali vyhnúť. Výsledkom je, že podvodníci a hackeri skončia s osobnými informáciami.

Vždy aktualizujte počítač

Aktualizácie sa vždy používajú na opravu chýb a zraniteľností v systéme. Niekedy sa vyvíjajúce časy môžu stať, že antivírusový stroj sa stáva zastaraným a nie je schopný chrániť počítač. Uistite sa, že existuje vrstvová ochrana systému, pretože vývojári škodlivého softvéru tiež časom menia svoju taktiku. A nakoniec, nechajte používateľský účet riadiť prístup, pretože prináša vyskakovacie okná pri výskyte problému so systémom.

November 23, 2017