Back to Question Center
0

Príručka od Semalta k čisteniu Chrome reklamy, pop-up a malware

1 answers:

Najčastejšie sa ľudia sťažujú, že ich prehliadač Google Chrome ich pravidelne presmerováva na nežiaduce webové stránky a pop-up reklamy. Tieto veci sa objavujú pri prehliadaní internetu alebo pri prístupe k profilom sociálnych médií. Ak vidíte takéto veci denne, je pravdepodobné, že váš počítačový systém je infikovaný nežiaducimi programami alebo škodlivým softvérom.

Frank Abagnale, manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt , vysvetľuje, ako uvoľniť Chrome z nepríjemných reklám, kontextových okien a škodlivého softvéru.

Problémy s prehliadačom Google Chrome

Počas prehliadania internetu, ak sa v prehliadači Google Chrome vyskytnú niektoré z týchto problémov, môžete nainštalovať infikovaný program alebo škodlivý softvér do vášho počítačového systému:

  • Znova a znova sa zobrazujú pop-up reklamy - vapor chaser fill tank.
  • Výsledky vášho vyhľadávacieho nástroja alebo domovská stránka Chrome menia svoje nastavenia alebo sú automaticky nastavené na inú webovú stránku.
  • Ak vidíte neznáme panely nástrojov, rozšírenia Chrome alebo čudné veci raz za hodinu.
  • Ste presmerovaný na známe webové stránky a na zvláštne odkazy na aplikácie na stiahnutie.

Ako Chrome vyčistiť nežiaduce reklamy, kontextové okná a malware

V prvom rade je dôležité, aby ste si z Internetu stiahli neznámy softvér alebo veci. Mali by ste sa tiež vyhýbať návštevnosti webových stránok pre dospelých, pretože väčšinou obsahujú stopy vírusov a škodlivého softvéru.

Môžete vyčistiť Chrome nežiaducich reklám, vyskakovacích okien a škodlivého softvéru tým, že budete pamätať nasledujúce veci .

1: Odstráňte nechcené programy z prehliadača Chrome (iba systém Windows)

Ak používate systém Windows alebo podobný operačný systém, mali by ste používať nástroj Chrome Cleanup Tool, ktorý skenuje váš počítač na škodlivý softvér a podozrivé programy a ponúka najlepšie spôsoby, ako ich odstrániť. Ak používate počítač s operačným systémom Linux alebo Mac, mali by ste prejsť na ďalší krok. Prejdite do programu Chrome Cleanup Tool na počítači so systémom Windows a stiahnite softvér čo najskôr. Kliknite na položku Prijať a prevziať a poskytnúť mu nejaký čas na prevzatie. Po dokončení sťahovania vás systém Windows požiada o spustenie súboru alebo nie; musíte kliknúť na možnosť Spustiť, aby Nástroj na čistenie Chrome mohol presne skenovať váš prístroj. Tiež by ste mali kliknúť na možnosť Odstrániť, aby ste sa zbavili podozrivých programov a vírusov.

2: Odstráňte nechcené programy (všetky počítače)

Ak ste zakúpili alebo prevzali antivírusový program alebo antivírusový program, mali by ste ho okamžite nainštalovať a spustiť, aby ste sa zbavili škodlivých a podozrivých súborov. Môžete tiež vyskúšať Malwarebytes; tento softvér proti škodlivému softvéru je oveľa lepšie ako iné podobné programy, pretože v priebehu niekoľkých minút odstráni nepotrebné súbory a dáta z počítačového zariadenia. Ak máte nainštalovaný tento softvér, je pravdepodobné, že Chrome Cleanup Tool nebude fungovať správne.

3: Obnovte nastavenia prehliadača (všetky počítače)

Nastavenia prehliadača môžete obnoviť, aby ste sa zbavili škodlivého softvéru a vírusov. Na to by ste mali otvoriť prehliadač Chrome v zariadeniach vášho počítača a kliknúť na možnosť Nastavenia. Potom by ste mali kliknúť na možnosti Rozšírené a Obnoviť, aby ste resetovali nastavenia prehliadača, a to funguje pre všetky počítače alebo mobilné zariadenia. Ak sa stretnete s akýmkoľvek problémom, odporúčame vám buď nahlásiť problém poskytovateľovi softvéru, alebo skontrolovať Fórum pomoci Chrome.

November 23, 2017