Back to Question Center
0

Malware Attack. Ako opraviť problém - Semalt Tipy

1 answers:

Nik Chaykovskiy, riaditeľ Senior Customer Success of Semalt , hovorí, že vírusy a malware sú veľmi sofistikované programy, na ich odstránenie je potrebný veľa času a energie. Niekedy sa tieto veci nemôžeme zbaviť a stále sa šíria z jedného súboru do druhého.

Antivírusový softvér

Nebolo by nesprávne povedať, že antivírusové nástroje a softvér nie sú legitímne a spoľahlivé. Podľa správy organizácie Comparatives, ktorá hodnotí a testuje rôzne bezpečnostné nástroje, najlepší antivírusový softvér zachytil nie viac ako 98% škodlivého softvéru a vírusov - long term care financial options inc. Stovky až tisíce vírusov a ich varianty sú aktívne na internete, takže vedieť a zbaviť sa všetkých je veľmi ťažké. Väčšina odhadov odhaľuje, že značný počet antivírusových programov je nulový.

Rozsah škody

Akonáhle bol váš systém infikovaný, je pre vás ťažké poznať rozsah škôd spôsobených operačným systémom. Dokonca aj odborníci v oblasti výpočtovej techniky vám nemôžu poskytnúť presné údaje a informácie. Za takýchto okolností sa stáva nemožné, aby sme vedeli, ako opraviť a obnoviť poškodené súbory. Niektoré z vírusov vstupujú do vášho počítačového systému a vytvárajú veľa problémov vrátane rootkitov. Ak máte šťastie, pretože počítačový systém je bezpečný pred vírusmi a škodlivým softvérom, musíte prijať opatrenia čo najskôr.

Ako sa vyhnúť vírusom a inému škodlivému softvéru

Dôležité je vedieť všetko o škodlivom softvéri a vírusoch pred tým, než začneme konaťne. Malware je krátkodobo používaný pre rôzne negatívne počítačové programy a nástroje. Musíte počuť o rootkite, spyware,vírusy a trójske kone. Všetky z nich sú rôzne formy škodlivého softvéru a považujú sa za škodlivé pre počítačový systém. Malware je vytvorenýako žarty a vysokoškolákov. Dokonca aj odborníci na počítače ich vytvárajú pomocou rôznych programov. Existujú organizované skupiny počítačovtechnikov a špecialistov, ktorí sa snažia hackovať veľké množstvo počítačových zariadení a požiadať o výkupné. Pokračujú v hľadaní vašich čísel sociálneho poistenia,informácie o kreditnej karte a ďalšie osobné údaje. Mali by ste sa vyhnúť používaniu pornografických a hazardných webových stránok. Je tiež dôležité, aby ste neklikajúneznáme prílohy e-mailov, zabrániť nástrojom na zdieľanie súborov, nezákonnému softvéru, video a hudbe. Niektoré najznámejšie príklady sú BitTorrent, Frostwire,a Limewire. Neotvárajte e-maily, ktoré pochádzajú z neznámych ID. Mali by ste sa tiež vyhýbať kliknutiu na ich odkazy, ak si nie ste istí, že súbezpečné. Nemali by ste sťahovať súbory z neznámych zdrojov. CNET, Tucows, SourceForge a FileHippo sú bezpečné webové stránky a môžu byť použité kedykoľvek. vynemali kliknúť na bannerové reklamy, pretože by mohli obsahovať vírusy a škodlivý softvér.

Záver

Je dôležité, aby ste používali iba originálne a legitímne antivírusové programy. Kombinujte rôzne programy a spustite rôzne skenery vo vašom počítačovom systéme. Avast je dokonalým príkladom toho; používa ho veľa ľudí na celom svete. Pri používaní profilov sociálnych médií, ako je Facebook, by ste nemali prijímať žiadosti o priateľstvo od neznámych ľudí. Nastavte aktualizácie systému Windows a pravidelne ich nainštalujte a sťahujte najnovšie verzie. Mnohé z týchto verzií sa dodávajú s úplnou bezpečnosťou, aby ste mohli dôverovať týmto zdrojom. MySpace a Twitter môžu obsahovať niektoré nebezpečné kódové systémy, preto by ste mali byť opatrní pri používaní týchto sociálnych sietí.

November 23, 2017