Back to Question Center
0

Jednoduché spôsoby, ako sa vyhnúť vírusom a spywaru - Semaltové poradenstvo

1 answers:

Riziko infekcie alebo počítačového útoku sa naďalej zvyšuje s tým, ako dni prechádzajú. Hackeri neustále aktualizujú svoje nástroje a mnohé ďalšie hrozby sa prejavujú ako dny. Problém sa stáva horším pre jednotlivcov, ktorí prevádzkujú webové stránky elektronického obchodovania, než ostatní používatelia. Hackeri sa zameriavajú na všetky hranice ohrozenia stavu kybernetickej bezpečnosti. V iných prípadoch môžu ľudia čeliť prípadom krádeže identity, ako napríklad pri podvodoch s kreditnými kartami.

Artem Abgarian, vedúci expert z Semalt , poskytuje prehľad o niektorých spôsoboch, ako zabrániť spywaru a vírusom:

Nainštalujte kvalitný antivírusový softvér

Antivírusový softvér ponúka niektoré z tradičných spôsobov, ako zabrániť vírusom - best long term care insurance companies ratings. Tieto programy dokážu skenovať celý systém a vykonávať aj iné cielené kontroly. Okrem toho spywarové programy tiež pomáhajú počítačom zabrániť inštalácii niektorého škodlivého softvéru. Je tiež dôležité, aby bol antivírus aktualizovaný. Môžete aktualizovať definíciu vírusu a motora tak, aby bol softvér schopný bojovať proti bežnému škodlivému softvéru a trojským koníam.

Vykonajte denné kontroly

Je dôležité skontrolovať systém raz za čas. Niektoré typy vírusov sa môžu dostať do vášho systému z rôznych zdrojov..Napríklad, niektoré vírusy môžu vytvoriť nové, ktoré nemusia byť v karanténe vášho antivírusového softvéru. Vykonávanie denných kontrol umožňuje počítačovi odstrániť niektoré nové alebo pretrvávajúce vírusy. Niektoré trójske kone sa môžu stať viditeľnými pre antivírus po určitom konzistentnom počte snímok. Môžete sa zbaviť týchto vírusov a oveľa viac vykonávaním pravidelných denných skenov.

Ignorovať spamové e-maily

Nie je dobré kliknúť na ľubovoľný odkaz, ktorý pochádza zo spamu. Tieto odkazy môžu poukazovať na potenciálne škodlivú webovú adresu alebo doménu. Navyše, niektoré z týchto odkazov môžu obsahovať škodlivý softvér a trójske kone, ktoré môžu spôsobiť, že hacker získa prístup k mnohým metódam získavania informácií o osobe. Kliknutím na odkazy na nevyžiadanú poštu sa môže stať, že hacker potvrdí, že e-mailové adresy sú legitímne. Prílohy obsiahnuté v spamovom e-maile môžu obsahovať trójske kone, ktoré robia celý proces zraniteľný.

Zakázať náhľad obrázkov v programe Outlook

Niektoré z hacks môžu zahŕňať spustenie špionážneho kódu na obrázkoch, ktoré sa nachádzajú na vašom e-maile. Niektoré z týchto obrázkov môžu umožniť spustenie vírusu. Aplikácia Microsoft Outlook zmenila tento problém tým, že zakázala náhľady ako predvolené nastavenie. Ak chcete zostať v bezpečí, môžete citovať svojich návštevníkov na pravdepodobnosť tohto hacku a získať im nové metódy prístupu k e-mailom. Niektorí ľudia môžu manipulovať s predvoleným nastavením programu Outlook. Uistite sa, že náhľad obrázkov nie je predvolené nastavenie.

Záver

Je dôležité zabezpečiť, aby bol bezpečný počítač bezpečný. V mnohých prípadoch sa ľudia môžu diviť, ako alebo ktoré opatrenia môžu zabezpečiť, aby sa ich webové stránky stali bezpečnými pre všetkých. Bezpečnosť webových stránok, ako aj návštevnosť návštevníkov závisí od kompetencie ochrany proti spywaru. Môžete zabezpečiť, aby vaše webové stránky zabezpečili, ako aj citlivízovať návštevníkov na dôležité triky, ktoré im pomôžu zostať v bezpečí.

November 23, 2017