Back to Question Center
0

Je ruský spam najviac nebezpečný na svete? - Odpovedať Semaltom

1 answers:

Julia Vashneva, Senior (Senior Customer Success Manager), je hlboko znepokojená tým, že ruský spam sa v súčasnosti stáva významným problémom a je jedným z najhorších typov nevyžiadanej pošty na internete. Obsah a články, ktoré sa odosielajú do vašej doručenej pošty, sa pohybujú od základných reklám až po nebezpečné vírusy, ktoré môžu do značnej miery ochromiť používateľov aj siete ISP. A je bezpečné povedať, že to bude trvať veľa cenných informácií, zdrojov a času.

Prečo Rusko?

Rovnako ako ostatné krajiny, Rusko nedávno podniklo niekoľko významných krokov na zabránenie vírusovým útokom a spamom - bulut hosting. Napriek všetkým týmto opatreniam užívatelia po celom svete stále dostávajú spamové e-maily s pôvodom v Rusku. Môžeme teda povedať, že nemusí byť možné odfiltrovať e-maily celým. SpamCop.net odhalil niektoré stratégie na poškodenie ID e-mailov veľkého počtu používateľov. Prečo je nemožné ich ovládať? Hlavným dôvodom je nedostatok DNS čiernej listiny. Neexistuje žiadny nastavený systém na zablokovanie sieťového spamu a ani filtre nemôžu filtrovat ruský spam kvôli neprimeraným bezpečnostným opatreniam.

Zakladateľ ruského spamu:

Podľa Vardana Kushníra stojí za ruským spamom. Bol to slávny softvérový inžinier, ktorý mohol v tejto oblasti dlho pokračovať. Bohužiaľ tento človek zdvihol nesprávnu cestu a naplnil internet deštruktívnym a škodlivým spamom. Po boji proti svojej vláde z politických dôvodov si Kushnir vzal ďalšiu cestu a začal používať svoju vlastnú zbraň - spam. Vykonal múdre využitie e-mailových kampaní a predal akcie spoločnosti Sophim. Jedna vec, ktorá zastavila tohto zlého chlapíka z úspechu, bol štát Kansas, ktorý vyžadoval dôkaz o uskutočnených transakciách. Tento človek sa tiež domnieva, že stojí za ruskými spammi, ktoré sa zameriavali na politické a sociálne hrozby.

Niektorí jeho priatelia tvrdia, že Kunshir sa vždy chcel stať úspešným vývojárom softvéru, rovnako ako Bill Gates. Vybral však inú cestu a nedosiahol žiadny úspech. Jeho chvályhodnosť a množstvo spamu ho viedli k šíreniu strachu v jeho vlastnej krajine, čo viedlo k mnohým krízam a dokonca k vraždám.

Ruský spam dnes:

Kunshir v dnešnej dobe zanechal trvalý dojem na spamerov. Rôzne ruské spamové správy hovoria o unikátnych a inovatívnych schémach. Niektoré z nich ponúkajú produkty a služby za nízke ceny, zatiaľ čo ostatné sa podieľajú na chybnom tovare a hazardných hrách online. Jednou z primárnych a najvýznamnejších foriem spamu sú reklamy na falošné hodinky značky Rolex.

Zatiaľ čo niektorí používatelia o tom nemuseli počuť, pretože správy, ktoré dostávajú, nemôžu byť preložené do angličtiny, ostatní sa obávajú budúcnosti, pretože ich schránky sú naplnené množstvom spamových e-mailov. Tu je, ako držať tie e-maily, ktoré obsahujú cudzie jazyky:

1. Môžete vytvoriť samostatné odkazy pre uložený e-mail.

2. Mali by ste vymazať e-maily, ktoré sú vytlačené, uložené alebo sú v priečinkoch.

3. Mali by ste ho preniesť do koša a okamžite ho odstrániť.

Ak ste dostali veľa e-mailov, môžete obmedziť ich počet a poslať zvyšok do priečinka spam.

November 24, 2017