Back to Question Center
0

Global Ransomware Attack - Semalt Expert vysvetľuje, ako ho predísť

1 answers:

Počítačový útok spôsobil stovky počítačov vo viac ako 160 krajinách počas jedného víkendu v januári tohto roka. Okrem toho sa jednotlivci a organizácie stále obávajú zo strachu pred neznámymi.

Oliver King, riaditeľ pre úspech zákazníkov Semalt , poskytuje niektoré užitočné otázky na predchádzanie nebezpečným útokom.

Podniky, ktoré boli ovplyvnené ransomware, zahŕňali FedEx a britskú národnú zdravotnícku službu, ktorú napadol WannaCry (tiež známy ako WannaCrypt, Wanna DecryptOr alebo WCry). Škodlivý program WCry využil tok bezpečnosti v systéme Windows XP (operačný systém) na osobných počítačoch (PC) - mens millinery supplies. Okrem toho tento ransomware uzamkne súbory na počítačových jednotkách a požaduje platbu pred odomknutím počítačových diskov. Často hackeri požadujú platby prostredníctvom bitky, synonymnej digitálnej meny.

Napriek tomu, že spoločnosť Microsoft posiela opravu, orgány naďalej upozorňujú na ďalšie a intenzívne útoky na ransomware. Dotknutá tlač určite oznámila, že kybernetické útoky a vírusy ransomware sa naďalej šíria do tisícov počítačov, keď sú používatelia prihlásení na celom svete.

Malware sa často objavuje vo forme e-mailovej prílohy. Keď používateľ internetu klikne na odkaz uvedený v e-maile alebo otvorí prílohu, program sa spustí a nainštaluje v počítači. Spočiatku sa e-mailová správa môže zdať neškodná, pretože odosielateľ môže byť v adresári príjemcu.

WannaCry šifruje všetky dokumenty a súbory v počítači tak, aby ich používateľ už nemohol pristupovať. Zvyčajne nasleduje kontextová správa označujúca" prekvapenie, vaše súbory boli šifrované. "Užívateľ má potom istý čas na to, aby odmenil výkupné vo výške 400 až 600 dolárov alebo ešte viac, podľa odborníkov na kybernetickú bezpečnosť nie je výplata výkupného zárukou opravou, predsa sa jedná o internetových zločincov .

Spolupracovateľ freeconodeCamp a softvérový inžinier Quincy Larson povedali reportérom ABC, že ransomware ovplyvňuje používateľov pri prijímaní e-mailov alebo iných typov správ vyžadujúcich užívateľov na stiahnutie a inštaláciu súborov. Keď sa takéto súbory spúšťajú na počítači používateľa, podvodníci zašifrujú pevný disk alebo jeho súčasti tak, že zariadenie pokračuje v práci, ale uložené súbory nemôžu byť prístupné používateľovi.

Larson tiež povedal ABC, že najefektívnejším spôsobom, ako zabrániť podvodom v ransomware, je zabezpečiť aktualizáciu operačného systému počítača. Okrem toho by mali používatelia aktualizovať bezpečnostné systémy počítača.

Nakoniec, používatelia môžu zistiť tri ďalšie spôsoby ochrany svojich počítačov pred škodlivým softvérom v nasledujúcej časti článku. Zahŕňajú:

1. Majitelia a používatelia počítačov by mali aktualizovať staršie typy operačných systémov MS (Microsoft), ako napríklad Windows XP alebo Vista, na najnovšie verzie, aby obmedzili zraniteľnosť voči podvodom. Odkazy na aktualizáciu spoločnosti Microsoft nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti zdarma. Preto si užívatelia musia stiahnúť najnovšiu verziu softvéru, keď ich spoločnosť uvoľní.

2. Používateľské súbory by mali byť zálohované na diaľku do jednotiek, ktoré nie sú pripojené k internetovej sieti. Užívateľ tak nebude ťažko zasiahnutý po ransomware útokoch, pretože môže získať prístup k svojim súborom z externých diskov.

3. Zabráňte otvoreniu podozrivej alebo škodlivej e-mailovej prílohy. Okrem toho by si mali používatelia prečítať recenzie pred stiahnutím a inštaláciou programov.

November 23, 2017