Back to Question Center
0

Darodar Dopravné skaly na vašich stránkach? - Semalt Expert vedel, čo robiť

1 answers:

Julia Vashneva Semalt Senior Customer Success Manager, zdieľa svoje skúsenosti s tým, ako sa prvýkrát stretla s ruským spamom.

Spamovatelia sú opäť aktívni a mali by sme podniknúť opatrenia na ich odstránenie. Keď ruský spamový obchod narazil na moje webové stránky, rozhodol som sa kopať viac a bol som prekvapený, že nový spammer sa pokúša narušiť moje údaje služby Google Analytics - unique water gadgets. Najprv som skontroloval návštevnosť sprostredkovania, aby som zistil, prečo moja webová stránka dostáva veľa návštevnosti z Ruska. Páchateľa som videl okamžite a rozhodol som sa prijať opatrenia. Ruský spammer pochádza z nasledujúcej stránky: forum.topic darodar.com .

Keď som otvoril tento odkaz a nasledoval niekoľko príspevkov, zistil som, že veľa spamerov diskutovalo o spôsoboch zničenia webových stránok. Tento odkaz ma presmeroval na nákupné stránky ako eBay.com, Amazon.com a Alibaba.com. Nepodarilo sa mi porozumieť, čo sa snažili robiť spameri, ale nakoniec som sa dozvedel, že sa ma pokúšajú oklamať, aby som si mohol kúpiť niečo zo svojich odkazov. Potom som preskúmal svoju stránku a zistila, že jedna zo stránok nebola hosťovaná na mojej webovej stránke. Bol som prekvapený, že som vedel, že stránka tých istých stránok bola prítomná na stránkach všetkých mojich klientov. Upozorňujeme, že túto stránku nájdete v prehľadoch o názvoch stránok, pretože hackeri a spameri používajú adresu URL "/" na oklamanie profilov sociálnych médií a webových stránok.

Spamovatelia sa pokúšali odoslať rovnaké údaje do všetkých účtov Google Analytics a teraz je jednoduchšie nájsť tento odkaz a zablokovať ho na hlavnom paneli služby Google Analytics. potrebujete kód na analýzu údajov a číslo UA svojho účtu, ktoré sú k dispozícii na internete bez poplatkov.Výkonný kód a číslo účtu môžete použiť na zablokovanie stránky spamera.Uistite sa, že jeho údaje nie sú zaznamenané vo svojom účte Google Analytics. Namiesto toho by mal byť zaznamenaný vo vašom účte Google Analytics.Pro jednoduchú automatizáciu by mohlo byť vytvorené číslo účtu Analytics pre každý účet Google Analytics.Tak môžete mať predstavu o všadeprítomnej povahe útokov.Výskol som všetko, aby som vedel, či je to len problém s Google Analytics, pretože niektorí jednotlivci tvrdili, že ide o legitímnu návštevnosť.V súčasnej dobe používam analýzu Webtrends na niekoľkých mojich stránkach a na účte Google Analytics.Webtrends nehovorí nič o sprostredkovaní sprostredkovania a falošnej návštevnosti, takže môj záver, že ide o útok na službu Google Analytics. Mám podozrenie, že to robia tak, aby ospravedlňovali nevinných používateľov služby Google Analytics, takže stále viac a viac ľudí môže nakupovať zo svojich partnerských odkazov.

Ako ich zastaviť?

Bohužiaľ, nie je možné ich úplne zastaviť. Vzhľadom k tomu, že vytvorené údaje nie sú na vašom serveri umiestnené, neexistuje spôsob ako ich zbaviť. Môžete však odstrániť údaje zo služby Google Analytics a uistiť sa, že vaše štatistiky zodpovedajú skutočnému výkonu.

Najjednoduchší spôsob, ako zabrániť ruským spammerom a návštevnosti z ich programov sprostredkovania, je vytvorenie filtrov v účte Google Analytics. Prejdite do sekcie administrátora a kliknite na možnosť Filtre. Mali by ste sa ubezpečiť, že ste použili zobrazenie "filtrované", kde budete musieť pridať nové filtre. Vytvorte niektoré filtre a vylúčte návštevnosť odkazov na názov hostiteľa (co.lumb.co). Nezabudnite skontrolovať filter pred uložením zmien.

Dúfam, že tieto pokyny budú pre vás a vaše webové stránky vo veľkej miere prínosom. Ak ste boli postihnutí významným počtom nevyžiadaných správ, mali by ste sa spojiť s odborníkom na IT a problém vyriešiť čo najskôr.

November 24, 2017