Back to Question Center
0

Běda pre vás, ak stále neviete, ako sa vysporiadať s vírusom pošty! - Semaltové tipy pre bezpečnosť

1 answers:

Každý, kto má e-mailovú adresu, je vystavený riziku vírusovej infekcie, ale dodržiavanie základnej bezpečnosti na internete môže značne pomôcť znížiť túto expozíciu. Vzhľadom na nárast počtu incidentov súvisiacich s počítačovými trestnými činmi je dôležité ostať ostražití bezpečnosti internetu. Na kybernetických zločincov by sa nemalo ponechať žiadne okno. Rozširovanie vírusov prostredníctvom e-mailu nemusí byť dnes medzi najčastejšie používané metódy, ale stále existuje možnosť, že môže byť použitá na útok - ridaex nuke series.

Podľa Frank Abagnale Semalt Customer Success Manager je mimoriadne dôležité vedieť, ako konať denne, aby sa zabránilo šíreniu vírusov prostredníctvom e-mailu.

Spôsoby, ako sa vyhnúť vírusovej infekcii prostredníctvom e-mailu

1. Byť informovaný o tom, ako sa vírusy dodávajú

Internet naďalej rastie, rovnako ako odvetvie vírusov a škodlivého softvéru. " Prevádzkovatelia počítačov často používajú metódy, ktoré buď veľmi nedávno, alebo tie, ktoré už dávno zabudli chytiť obete prekvapením. Aby ste sa vyhli nepríjemnosti, stačí poznať súčasné spôsoby doručenia, aby ste vedeli, ako sa im vyhnúť.

2. Nedávajte svoj e-mail na žiadnu webovú stránku

Existuje toľko škodlivých lokalít, ktoré sa snažia zachytiť ľudí na vírusy a iné počítačové zločiny. Ak chcete minimalizovať šance na vystavenie seba a vášho prístroja vírusovej infekcii, upustite od poskytovania svojej e-mailovej adresy na stránkach, ktoré nepoznáte. A ak musíte dať e-mailovú adresu, uistite sa, či je web šifrovaný.

3. Aktualizujte antivírusovú ochranu počítača

Vždy skontrolujte, či je anti-virus aktualizovaný. Softvér môžete nastaviť na automatickú aktualizáciu, takže nie je jediný deň, že anti-virus je zastaraný (čo znamená viac vystavenia vírusom).

4. Používajte bezpečný prehliadač

Používanie dobre udržiavaných lokalít na prístup k vášmu e-mailu je dobrý nápad, nielenže máte radi dobrý zážitok z prehliadania, ale aj všetky potenciálne medzery šírenia vírusu. Tieto nastavenia by zahŕňali obmedzenie prístupu prehliadača k citlivému materiálu, prísnosť vášho nevyžiadaného e-mailového filtra atď.

5. Zapnite funkciu náhľadu e-mailu na

Keď je táto funkcia zapnutá, môžete si prezrieť obsah aj bez otvorenia e-mailu. Takto sa môžete presvedčiť, že informácie obsiahnuté v e-maile sú bezpečné pred otvorením e-mailu. E-mailové služby ako Outlook poskytujú túto funkciu.

6. Dodržujte DONTy podozrivých e-mailov

Podozrivé e-maily sú e-maily z neznámych zdrojov, podvodné e-maily (tie, ktoré požadujú osobné informácie) alebo tie, ktoré obsahujú podozrivé odkazy alebo prílohy.

Pre e-maily z neznámych zdrojov:
  • NIKDY neotvárajte prílohy alebo kliknite na ktorýkoľvek odkaz obsiahnutý v e-maile
  • NIKDY sťahujte akýkoľvek príloh
  • Ak ste prílohu stiahli, neotvárajte ju, kým nebude naskenovaná na prítomnosť vírusov.

Pre podvodný e-mail, neobťažujte sa otváraním ani neodpovedaním. Budete len strácať čas a zvyšujete šance na získanie infikovaného počítača škodlivým softvérom.

Niektoré e-maily obsahujú informácie o infikovaných počítačoch. Nedôverujte im ihneď. Dvojitá kontrola stavu počítača pomocou antivírusového softvéru skôr, ako budete pokračovať s e-mailom. Takéto e-maily sú zvyčajne určené na to, aby ste klikli na odkaz alebo otvorili prílohu označenú ako 'riešenie', ale je to Trojan v pravom slova zmysle.

7. Vymazať históriu prehliadania a súbory cookie často

Súbory cookie ukladajú informácie o prehliadaní tak, aby bolo jednoduché a rýchle znova načítať bežne používané webové stránky. Tieto malé časti informácií však môžu používať škodlivé myšlienky na prístup k vašej e-mailovej adrese. Vymazanie týchto informácií je najlepší spôsob, ako minimalizovať riziko vystavenia vášho e-mailu týmto zločincom.

Vo veciach bezpečnosti internetu je vždy najlepšie používať svoj najlepší úsudok pri odovzdaní akýchkoľvek informácií alebo po obdržaní e-mailu. Ak existuje niečo, čo vás v súvislosti s určitým e-mailom dáva pocit skepticizmu, radšej ho neotvárajte a neotvárajte opatrnosť pri jeho otvorení. Nasledovné pokyny týkajúce sa bezpečnosti internetu nemusia byť istým spôsobom, ako zabrániť tomu, aby sa vírus dostal prostredníctvom e-mailu, ale môže výrazne znížiť vystavenie týmto vírusom.

November 23, 2017