Back to Question Center
0

Ako sa vyhnúť škodlivému softvéru - Odporúčanie od Semalt

1 answers:

Malware sa týka rôznych nepriateľských programov, vrátane počítačových červov, vírusov, ransomware, adware, spyware, scareware, trójskych koní a iných nebezpečných programov. Malware môže využívať bezpečnostné chyby alebo zraniteľné miesta v dizajnoch operačných systémov, v aplikáciách alebo zraniteľných verziách aplikácie Adobe Flash Player, Java SE a Adobe Reader. Ich účinky sa pohybujú od krádeží identity až po nepríjemnosť počítačovej havárie.

Je dôležité zbaviť sa škodlivého softvéru. Preto by ste mali mať na pamäti nasledujúce body, ktoré stanovil Jack Miller, manažér úspešného riadenia úspechu Semalt .

Zabráňte správaniu online

Predchádzanie škodlivému softvéru pomocou rozumného online správania je možné - offerta scarpiere. Nepotrebujete pomoc počítačového experta alebo programátora, aby ste sa zbavili vírusov a škodlivého softvéru. Stačí zastaviť inštaláciu a sťahovanie nepotrebných vecí. Ak sa niektoré nástroje alebo softvér nepoužívajú, mali by ste ich odstrániť z počítačového systému čo najskôr. Rovnako, ak si nie ste istí autenticitou webovej stránky, mali by ste ju opustiť a nájsť alternatívu.

Hackeri často posielajú hlúpe veci e-mailom. Je dôležité, aby ste neverili všetkým, čo súvisí s e-mailmi. Najmä keď dostanete nevyžiadané e-maily, nemali by ste kliknúť na prílohu alebo ju nainštalovať, pretože môže obsahovať vírusy alebo škodlivý softvér. Podobne, ak váš kolega alebo člen rodiny vám dáva flash disk alebo DVD s infikovanými súbormi v ňom, nemali by ste slepko prijať. Skontrolujte, či máte v počítači nainštalovaný antivírusový softvér..V opačnom prípade je lepšie tieto disky nehrať.

Niektoré kontextové okná a okná sa pokúšajú narušiť počítačové zariadenia. Nemali by ste kliknúť na ich odkazy a vyhnúť sa akceptovaniu bezplatných systémových skenov. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že v tomto svete nie je nič zadarmo. Musíme zaplatiť poplatok za oficiálny softvér, takže pop-up antivírusové nástroje sú dobré pre nič. Takéto okná môžete zatvoriť pomocou Správcu úloh systému Windows (Ctrl-Alt-Delete). Mali by ste sa vyhnúť spusteniu softvéru z neznámych zdrojov, dokonca aj keď webová stránka vyzerá dosť príťažlivo a profesionálne. Zároveň by ste sa mali vyhnúť nezákonným službám zdieľania súborov. Hackerom je ľahké pomenovať ich škodlivý softvér po slávnych filmových hviezdach, hudobných albumoch a programoch, aby ľudí pokúšali sťahovať ich.

Odstráňte škodlivý softvér autentickým softvérom

Bez ohľadu na to, ako múdry alebo znepokojený ste, počítačový systém sa môže infikovať kedykoľvek. Z tohto dôvodu by ste mali odstrániť škodlivý softvér a vírusy iba pomocou autentického a legitímneho softvéru. Nemali by ste nainštalovať nástroj, o ktorom si nie ste istí. Využite službu Windows Update a inovujte systém raz alebo dvakrát týždenne. Automaticky vás upozorní, ak sú k dispozícii aktualizácie. Môžete ho ľahko stiahnuť z internetu a inštalácia trvá niekoľko sekúnd. Súčasne je dôležité, aby bol váš prehliadač aktualizovaný. Stiahnite si najnovšie verzie prehliadačov a vychutnajte si najnovšie funkcie a vlastnosti. Mali by ste spustiť antivírusový softvér, aby ste zostali v bezpečí na internete. Zapnite ho celú dobu a obnovte ho raz alebo dvakrát mesačne. Anti-malware, tiež známy ako anti-spyware, je silný komponent pre akékoľvek počítačové zariadenie. Tento samostatný program udržuje váš počítačový systém a profily sociálnych médií v bezpečí pred možnými hrozbami a vírusmi. Prípadne môžete použiť bránu firewall systému Windows, ktorá je vhodná na zabránenie škodlivému softvéru a vírusom. Ak vaše e-mailové programy nesprávne filtrujú nevyžiadanú poštu, je dôležité vyskúšať filter spamu čo najskôr.

November 23, 2017