Back to Question Center
0

Ako sa vyhnúť škodlivému softvéru - Odporúčanie od Semalt

1 answers:

Malware sa týka rôznych nepriateľských programov, vrátane počítačových červov, vírusov, ransomware, adware, spyware, scareware, trójskych koní a iných nebezpečných programov. Malware môže využívať bezpečnostné chyby alebo zraniteľné miesta v dizajnoch operačných systémov, v aplikáciách alebo zraniteľných verziách aplikácie Adobe Flash Player, Java SE a Adobe Reader. Ich účinky sa pohybujú od krádeží identity až po nepríjemnosť počítačovej havárie - best os for vps.

Je dôležité zbaviť sa škodlivého softvéru. Preto by ste mali mať na pamäti nasledujúce body, ktoré stanovil Jack Miller, manažér úspešného riadenia úspechu Semalt .

Zabráňte správaniu online

Predchádzanie škodlivému softvéru pomocou rozumného online správania je možné. Nepotrebujete pomoc počítačového experta alebo programátora, aby ste sa zbavili vírusov a škodlivého softvéru. Stačí zastaviť inštaláciu a sťahovanie nepotrebných vecí. Ak sa niektoré nástroje alebo softvér nepoužívajú, mali by ste ich odstrániť z počítačového systému čo najskôr. Rovnako, ak si nie ste istí autenticitou webovej stránky, mali by ste ju opustiť a nájsť alternatívu.

Hackeri často posielajú hlúpe veci e-mailom. Je dôležité, aby ste neverili všetkým, čo súvisí s e-mailmi. Najmä keď dostanete nevyžiadané e-maily, nemali by ste kliknúť na prílohu alebo ju nainštalovať, pretože môže obsahovať vírusy alebo škodlivý softvér. Podobne, ak váš kolega alebo člen rodiny vám dáva flash disk alebo DVD s infikovanými súbormi v ňom, nemali by ste slepko prijať. Skontrolujte, či máte v počítači nainštalovaný antivírusový softvér..V opačnom prípade je lepšie tieto disky nehrať.

Niektoré kontextové okná a okná sa pokúšajú narušiť počítačové zariadenia. Nemali by ste kliknúť na ich odkazy a vyhnúť sa akceptovaniu bezplatných systémových skenov. Dovoľte mi, aby som vám povedal, že v tomto svete nie je nič zadarmo. Musíme zaplatiť poplatok za oficiálny softvér, takže pop-up antivírusové nástroje sú dobré pre nič. Takéto okná môžete zatvoriť pomocou Správcu úloh systému Windows (Ctrl-Alt-Delete). Mali by ste sa vyhnúť spusteniu softvéru z neznámych zdrojov, dokonca aj keď webová stránka vyzerá dosť príťažlivo a profesionálne. Zároveň by ste sa mali vyhnúť nezákonným službám zdieľania súborov. Hackerom je ľahké pomenovať ich škodlivý softvér po slávnych filmových hviezdach, hudobných albumoch a programoch, aby ľudí pokúšali sťahovať ich.

Odstráňte škodlivý softvér autentickým softvérom

Bez ohľadu na to, ako múdry alebo znepokojený ste, počítačový systém sa môže infikovať kedykoľvek. Z tohto dôvodu by ste mali odstrániť škodlivý softvér a vírusy iba pomocou autentického a legitímneho softvéru. Nemali by ste nainštalovať nástroj, o ktorom si nie ste istí. Využite službu Windows Update a inovujte systém raz alebo dvakrát týždenne. Automaticky vás upozorní, ak sú k dispozícii aktualizácie. Môžete ho ľahko stiahnuť z internetu a inštalácia trvá niekoľko sekúnd. Súčasne je dôležité, aby bol váš prehliadač aktualizovaný. Stiahnite si najnovšie verzie prehliadačov a vychutnajte si najnovšie funkcie a vlastnosti. Mali by ste spustiť antivírusový softvér, aby ste zostali v bezpečí na internete. Zapnite ho celú dobu a obnovte ho raz alebo dvakrát mesačne. Anti-malware, tiež známy ako anti-spyware, je silný komponent pre akékoľvek počítačové zariadenie. Tento samostatný program udržuje váš počítačový systém a profily sociálnych médií v bezpečí pred možnými hrozbami a vírusmi. Prípadne môžete použiť bránu firewall systému Windows, ktorá je vhodná na zabránenie škodlivému softvéru a vírusom. Ak vaše e-mailové programy nesprávne filtrujú nevyžiadanú poštu, je dôležité vyskúšať filter spamu čo najskôr.

November 23, 2017