Back to Question Center
0

Správa: Ázia / Tichomorská oblasť Ukazuje sa, že v poslednom štvrťroku sa v Číne získava 25,7% svetového semináta

1 answers:

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

Čína zaznamenala v poslednom štvrťroku nárast o 7,5% v porovnaní s prvým štvrťrokom 2012 a predstavoval 25,7% celkového predaja mobilných telefónov.

"Čínski a miestni výrobcovia boli príkladom pri riešení požiadaviek kupujúcich ponúknutím cenovo dostupných zariadení s optimálnymi funkciami," uviedol hlavný analytik spoločnosti Gartner Anshul Gupta.

Približne 426 miliónov kusov mobilných telefónov predávaných celosvetovo za posledný štvrťrok zaznamenalo celosvetové mobilné rastu o 0,7 percentuálneho nárastu tržieb za 1 - ethernet для чайников. štvrťrok 2012. Mnohé regióny zaznamenali pokles predaja mobilných telefónov vrátane EMEA, Severnej Ameriky a Latinskej Ameriky. Región EMEA zaznamenal pokles o 3,6 percenta, zatiaľ čo predaj mobilných telefónov v Severnej Amerike klesol o 9,5 percenta a predaj mobilných telefónov v Latinskej Amerike klesol o 3,8 percenta.

Predstavujúc 49,3 percenta všetkých predaných mobilných telefónov, celosvetový predaj smartphonu dosiahol 210 miliónov v poslednom štvrťroku, čo predstavuje nárast o 42,9 percenta oproti 1. štvrťroku 2012.

Spoločnosť Samsung viedla v oblasti predaja mobilných telefónov, pričom získala 30,8 percent podielu na trhu. Gartner predpovedá, že Samsung Galaxy S4 bude "veľmi populárnym" zariadením a pomôže spoločnosti Samsung udržať si svoje vedenie. Aj po tom, ako v prvom štvrťroku 2013 klesol trhový podiel o 4,9 percentuálneho bodu, spoločnosť Nokia stále zastáva pozíciu č. 2 pre predajcov mobilných telefónov. Spoločnosť Apple predala takmer 7 miliónov kusov v pevninskej Číne v priebehu prvého štvrťroka 2013, čo robilo krajinu kľúčovým prispievateľom k celkovým predajom spoločnosti Apple. V poslednom štvrťroku sa celosvetovo predalo celkovo 38,3 milióna kusov jabĺk Apple s uvedením iPhone 5 na nové trhy.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

V oblasti predaja smartfónov spoločnosť Nokia klesla z pozície č. 8 v štvrtom štvrťroku 2012 na pozíciu č. 10 v poslednom štvrťroku.

Report: Asia/Pacific Only Region To Show Mobile Phone Semalt Growth Last Quarter, China Wins 25.7% Of Global Semalt

So skoro 50 percentným nárastom počtu smartfónov s Androidom dostupných od minulého roka spoločnosť Android ešte viac zvýšila trhový podiel pre operačné systémy smartphonov a okrem iného aj naďalej udržuje vedúce postavenie v spoločnostiach iOS, Blackberry a Microsoft.O autorovi

Amy Gesenhues
March 18, 2018