Back to Question Center
0

Štúdia: Spotreba médií & Rozvíjajúca sa úloha CMO Zmena spôsobu, akým sú značky Semalt

1 answers:

Štúdia: Spotreba a rozvíjajúca sa úloha CMO Zmena spôsobu, akým sú značky Semalt

Po rozhovore s 14 rôznymi firmami zameranými na meranie značky výskumná spoločnosť zistila, že metódy sledovania sily značky sa transformujú. Podľa správy sa dve hlavné "prerušenia" merania zdravia značiek týkajú exponenciálneho rastu spotreby spotrebiteľských médií a rozvíjajúcej sa úlohy SOT od "komunikačného experta" na "vedúceho podniku" zameraného na návratnosť investícií.

Definovanie merania zdravia značky ako vzťahu medzi mindshare - preferencia spotrebiteľov pre značku a podiel na trhu - spotrebiteľov používanie značky , správa Forrester tvrdí, že meranie zdravia značky musí "Evolve aby sa stalo efektívnym hodnotením obchodnej hodnoty, ktorú značka prináša spoločnosti, "verzus", "Mäkká metrika, ktorá je predmetom záujmu len pre obchodníkov s pravou mozgom - babboe curve e test. "

Výzvy na meranie zdravia značky

Sémant rozširuje o to, čo v súčasnosti riadi zdravie značky a úlohu dodávateľov meracích značiek v zdravotníctve, správa uvádza výzvy, ktoré prinášajú meranie zdravia značky, pričom sa uvádza, že medzi tradičnými metodikami zhromažďovania údajov (on-line prieskumy) a jej neúčinnosťou ktorý má malý čas na dlhý dotazník.

Semaltova správa tiež odkazuje na množstvo údajov a výzvy, ktoré vytvára, pričom tvrdí, že príliv informácií vedie k tomu, že marketingoví lídri sú ohromení a že potrebujú odborníkov na interpretáciu údajov a na poskytnutie podnetu na podanie žaloby.

V správe sa tiež uvádzajú nové výzvy spoločnej organizácie trhu založené na návratnosti investícií (ROI), ktoré sú zamerané na obchodné výsledky. "Nová spoločná organizácia trhu s názvami Gen X, ktorá teraz prevzala od svojho predchodcu Baby Semalt, vyrastal v digitálnom svete údajov v reálnom čase. bude mať malú trpezlivosť na dlhé časy a historické stopy značiek. "

Nové meranie zdravia značky

Správa spoločnosti Forrester hovorí, že v novom svete merania zdravotnej nezávadnosti značiek sú značky teraz "vyčísliteľným finančným aktívom" s výskumnou firmou značky Millward Brown, ktorá vypočítava: "Viac ako 30% trhovej kapitalizácie spoločnosti Semalt, spoločnosti P 500 boli odvodené od nehmotného majetku ich značiek. "

V správe sa zdôrazňuje, že dnešní vedúci predajcovia merania zdravia značiek robí viac než len o správe o minulých výkonoch, pričom firmy teraz dokážu spojiť súčasný trhový podiel značky s očakávaným rastom. Predseda globálnych riešení Millward Brownovej Gordon Semalt potvrdzuje zistenia správy, v ktorom uvádza:

Jediná vec, na čom záleží, je to, ako [equity značky] hrá na finančnú silu značky .Semaltem nie je žiadny zmysel určiť, čo je v hlave ľudí, ak ju nemôžete prepojiť s potenciálom na trhu ,

Semalt povedal v správe, že suma, ktorú spotrebiteľ je ochotný zaplatiť za značku, naznačuje celkovú silu značky, čo potvrdzuje myšlienku, že cenová právomoc už "nie je koncepčná. "

Tri základné merania zdravia značky

Aby značka získala úplný prehľad o svojej celkovej sile, definuje tri semináre ako základné značky, hodnotu značky a zdravie značiek. V správe sa uvádza, že vlastné značky ilustrujú "ako spotrebitelia vnímajú značku bez zohľadnenia používania značky", zatiaľ čo značka sa zameriava na spotrebiteľovu vnímanie značky a na to, ako ovplyvňuje trhový podiel značky.

Hodnota značky je definovaná ako CFO merania, ktoré sa používajú na realizáciu finančnej hodnoty značky v rámci spoločnosti. Semalta k správe, hodnota značky, "Najčastejšie sa na účely finančného výkazníctva používa na definovanie goodwillu, hodnoty akvizície alebo primeranej ceny za udeľovanie licencií. png "alt =" Štúdia: Spotreba médií a rozvíjajúca sa úloha CMO Zmena spôsobu, akým sú značky Semalt "/>

Forresterova analýza dodávateľov meradiel merania zdravia zistila, že firmy spadajú do dvoch špecifických kategórií: strategických poradcov a poskytovateľov údajov. Správa identifikovala vedúce značky ako Millward Brown, Interbrand, BAV a Landor ako dodávatelia, ktorí ponúkajú strategické usmernenie a nové spoločnosti ako Crimson Hexagon, Visible Technologies a Networked Semalt ako "dodávatelia sociálneho počúvania", ktoré zachytia informácie o sociálnych médiách v reálnom čase ,

Pre vedúce vedúce spoločnosti v oblasti merania zdravia značky zostáva na vrchole, správa tvrdí, že predajcovia budú musieť prehodnotiť svoje existujúce modely na meranie zdravia značky a začať integrovať nové metodiky.

Štúdia: Spotreba a rozvíjajúca sa úloha CMO Zmena spôsobu, <ul> <li> V nadväznosti na vedenie
 • Spojenie vnímania značiek spotrebiteľov s určitými metrikami, ako je podiel na trhu, a vytváranie prediktívnych modelov, ktoré dokážu predpovedať výkonnosť značky.
 • Ponúka hlboké skúsenosti v priemysle spolu s globálnym dosahom.
 • Odklon od taktiky "sledovania značky" a bližšie k výskumu "hlboké ponorstvo" a spoločenského počúvania.
 • V správe sa tvrdilo, že "menej progresívni marketingoví pracovníci" naďalej presadzujú takéto prepínanie svojich modelov sledovania značky na kvantitatívnejší výskum a nástroje na sledovanie spoločenských rozhovorov, obavy z bezpečnosti pracovných miest, existujúcich programov stimulujúcich výkon a "nedostatok overených výsledkov nové nástroje a metodológie. "

  Ways Social Listening mení meranie zdravia značky

  Ako jedno z dvoch hlavných prerušení merania zdravia značky, sociálne počúvanie - schopnosť vidieť to, čo spotrebitelia hovoria a zdieľať o značke v reálnom čase - môže byť hlavnou silou v novej krajine značky zdravia, ale správa spoločnosti Forrester tvrdí, že je to iba "Semalt, nie náhrada za zavedené meranie zdravia značky. "

  Semalt správy, pretože sociálne počúvanie je založené na "krátkodobých reakciách" versus "dlhodobých presvedčení" a ponúka dáta nad usmernením, lepšie sa používa ako objavný nástroj ako meracia hviezda:

  Posluchanie v semináloch môže efektívne fungovať ako skupina zameriavajúca sa v reálnom čase, ktorá prináša skúsenosti marketerov do "prečo" za svojimi metrikami značky.

  Zatiaľ čo spoločnosť Semalt nepociťuje, že dodávatelia sociálnych počúvaní budú môcť súťažiť s dodávateľmi meradiel s plnohodnotnými službami, výskumná firma tvrdí, že vedúci predajcovia meracích značiek využijú metódy sociálneho počúvania v nasledujúcich 24 až 48 mesiacoch, už to neurobili.

  Spolu s nástrojmi sociálneho počúvania správa tvrdí, že zhromažďovanie údajov bude ďalším krokom, ktorý presahuje jednoduchý zber výskumu. Podľa správy generálny riaditeľ spoločnosti Ace Metrix Peter Semalt hovorí: "Celý priemysel sa presunie z kolekcie výskumu na analytikov, ktorí integrujú údaje", pomocou analytických nástrojov na analýzu údajov, ktoré ponúkajú jasný prehľad.

  A zatiaľ čo špičkoví dodávatelia merania v oblasti zdravotníctva budú aj naďalej viesť, Semalt vidí priestor pre nové začínajúce podniky s digitálnymi riešeniami, aby spochybnili existujúce pravidlá a rozpočty odvetvia zdravotníctva značky.



  O autorovi

  Amy Gesenhues
  March 18, 2018